News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення



getLinks(); ?>


DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages. Anyone wishing to comment on the press releases is welcome to post notices to the Press Comment Board.
 
Submit press releases here

Transliterated text appears below

BRAMA, Dec. 1, 1999, 10:30pm EST
Courtesy of the Consulate General of Ukraine in New York

Інавгураційна промова
Президента України Л.Д.КУЧМИ

Національний палац "Україна",
ЗО листопада 1999 року

Шановні співвітчизники!
Високоповажні зарубіжні гості!

Leonid Kuchma takes oath, Nov. 30, 1999
Leonid Kuchma takes oath as President of Ukraine for the second time, November 30, 1999.
- photo: UNIAN

Україна разом з усім людством наближається до епохального рубежу, за яким - XXI століття і третє тисячоліття.

У переддень цієї хронологічної віхи ми водночас переступаємо і через доленосний історичний рубікон.

Саме так слід розглядати і оцінювати волевиявлення українського народу на президентських виборах.

Він висловився за своє майбутнє і одержав його гарантії.

Гарантії ясного, передбачуваного, гідного майбутнього, яке буде творитися не сліпою грою стихійних сил та процесів, не волею однієї людини чи партії, а усім народом, нашим розумом і руками.

Отже, сьогоднішній день є для мене датою не власного торжества, не особистої перемоги, а торжества і перемоги усієї української спільноти.

Якщо ж за великим рахунком, то і всієї Європи.

Актом інавгурації Президента для України увінчується перелік визначних подій XX століття.

Відходить у минуле епоха - прекрасна і жорстока, позначена високими злетами людського духу та розуму і бездонними прірвами варварства.

Вона принесла небачені випробування і водночас - незабутній омріяний багатьма поколіннями, акт відродження української державності.

На своєму крутозламі ця епоха підняла Україну від статусу однієї із складових республік Радянського Союзу до повнокровного самостійного життя, міжнародного визнання, до вершин європейської і світової політики.

Сьогодні, на порозі нового віку і нового тисячоліття, можемо з повним на те правом сказати: ми - народ, стійкий, волелюбний і сильний.

Народ, який зумів вистояти і зберегти себе у вогненному горнилі революцій, двох спустошливих світових війн, братовбивчих конфліктів, нещадних голодоморів та репресій.

Народ, який прийняв на себе удар Чорнобиля і заслонив собою від глобальної катастрофи людство.

Народ, який відчув себе єдиним цілим.

Нинішні вибори вперше не призвели до чергового ідеологічного його розколу по Збручу, Дніпру, Перекопу чи якихось інших лініях, до непримиренного розмежування різних регіонів за політичними симпатіями та уподобаннями.

День 14 листопада став фактично другим всеукраїнським референдумом. Він засвідчив, що наше суспільство вже не збочить і не зійде з курсу, який обрало для себе вісім років тому, 1 грудня 1991 року.

Складаю щиру подяку українському народові за активність і державницький підхід на виборах, за розуміння й підтримку діючого Президента.

Я був чесним перед Богом і людьми, відкрито й відверто говорячи про непрості життєві реалії. Не обіцяв і не міг обіцяти солодких ілюзій, негайного розв'язання всіх проблем, що нагромадилися за багато десятиліть.

У тому, що ви, дорогі мої співгромадяни, зробили саме такий вибір, вбачаю доказ і наслідок вашої мудрості, політичної зрілості, психологічного перелому, необоротності вашої орієнтації на демократичні та ринкові перетворення.

Висловлюю вдячність вітчизняним та міжнародним спостерігачам, журналістам, усім, хто сприяв вільному і демократичному волевиявленню українського народу.

Щире спасибі моїм численним прихильникам, які самовіддано працювали під час виборчої кампанії, доклали багато зусиль в організаційній та пропагандистській роботі.

Я глибоко вдячний главам держав та урядів, політикам і громадським діячам, своїм співвітчизникам та іноземним громадянам, які привітали мене з обранням. Це ще одне визнання того, що президентські вибори в Україні відбулися демократично і цивілізовано.

Звертаюся із словами подяки до співвітчизників за рубежем, української діаспори, яка у відповідальний час народного вибору була, як завжди, зі своєю історичною батьківщиною.

Звичайно, ми ще не досягли загальновизнаних зразків демократії.

Але ніхто не може заперечити, що наша держава і суспільство динамічно проходять той шлях, для якого іншим країнам знадобилися десятиліття і віки.

Я засвідчую своє розуміння позиції всіх співгромадян незалежно від того, якою вона є.

У цьому також вияв і доказ демократичного розвитку України.

Природне і зрозуміле невдоволення людей, передусім умовами свого життя, темпами економічних трансформацій, сприймаю як серйозний сигнал усім органам та гілкам влади.

Це спонукає мене, усіх нас до адекватних рішень і дій. Сьогодні цілком очевидні такі принципові висновки

Перший. Україна вже ніколи не відмовиться від своєї незалежності і не повернеться до попередньої політичної та економічної системи.

Другий. Підводячи рису під своїм минулим, ми не відрікаємося від жодної з його сторінок.

Не відрікаємося від власної історії.

Історична пам'ять, розуміння того, хто ми і якого роду, допоможуть зміцнити державу і зцементувати націю.

Без усвідомлення цього молодому поколінню буде важко творити і вести у прийдешнє країну, яка має все, щоб посісти гідне місце у європейському та світовому співтоваристві.

Адже саме за це молодь переконано висловилася на виборах.

Без такого розуміння ми послабимо зв'язок поколінь, розгубимо підтримку людей старшого віку, які відстоювали Україну, примножували її міць і славу.

Переконаний: на цій основі у нас буде спільна мова, буде динамічний поступ.

Вважаю за необхідне наголосити на цьому особливо, як Президент усього українського народу.

Виходжу з того, що понад усе потрібно зберегти і примножити ресурси стабільності, злагоди і порозуміння, утримати сприятливий політичний клімат.

Енергія першого пориву, яка допомагала нам іти вперед, болісно переборюючи самих себе, неминучі об'єктивні складнощі, вичерпується і потребує підсилення, додаткових імпульсів.

А таке підсилення, такі імпульси може генерувати тільки спільність людей, згуртована єдиною національною ідеєю.

Я розглядаю це як обов'язкову передумову для розв'язання свого визначального, основоположного завдання - піднесення добробуту, поліпшення життя народу.

Ставлю на перше місце людський, соціальний вимір, яким нам до цього часу доводилося з різних причин жертвувати.

І, насамперед, в інтересах зміцнення конструкції держави.

Під таким кутом зору розглядатиму кожне своє рішення і дію, все, що робиться у державі й суспільстві.

Зусилля будуть зосереджені на одночасному вирішенні нагальних поточних і перспективних проблем.

Маю намір викласти основи економічної та соціальної політики на 2000-2004 роки у щорічному посланні до українського народу, з яким виступлю у Верховній Раді.

Тому акцентую увагу лише на окремих, вузлових моментах.

В економіці буде прискорено вирішення першочергових базових завдань перехідного етапу її розвитку.

Це нагромадження та приведення в дію потенціалу економічного зростання, формування критичної маси ринкових перетворень, дальше розгортання економічних відносин на самодостатній ринковій основі.

Радикальні кроки буде зроблено у реформуванні бюджетної та податкової систем, розв'язанні земельного питання як основи аграрної реформи, розвитку та захисті підприємництва, зміцненні позицій національного капіталу, підтримці вітчизняного виробника і формуванні внутрішнього ринку.

У поєднанні з іншими масштабними заходами, дальшою лібералізацією та дерегулюванням економічних відносин це дасть нам змогу в основному завершити перебудову української економіки за ринковим проектом.

І разом з тим закладе базу для проведення реальної, сильної соціальної політики.

Основні її складові: зміна політики доходів в інтересах людей з випереджаючими темпами зростання заробітної плати, невідкладне здійснення пенсійної реформи, перебудова системи охорони здоров'я, ефективна політика зайнятості, дієва адресна підтримка найменш захищених верств населення.

Забезпечуючи умови для розкриття потенціалу всіх наших громадян, ми повинні приділяти особливу увагу молоді і представникам старшого покоління. Тобто тим, хто ще має вступити в активне трудове життя і хто з нього вже вийшов.

Як один з принципових компонентів соціальної політики держави розглядаю стимулювання людей до набуття приватної власності і захист їхніх прав.

У широкому плані я ставлю для себе завдання змістити в економічну і соціальну площини центр ваги всіх державних та суспільних справ.

Консолідована робота на цьому найскладнішому, вирішальному напрямі має лягти в основу своєрідного, неписаного суспільного договору.

Повторюю: консолідована робота з солідарною відповідальністю Уряду і парламенту.

Акцентую на цьому увагу і тому, що соціально-економічна ситуація визначає не тільки умови життя людей.

Від того, як будемо вирішувати внутрішні свої проблеми, і сьогодні, і в найближчі роки залежатиме національна безпека України.

Окрім усього іншого, я зараз відношу сюди енергетичну та екологічну безпеку, те, що пов'язано з роллю України як транзитної держави, питання військово-економічної безпеки.

І, звичайно, усі компоненти обороноздатності держави

Буде оптимізовано структуру та чисельність Збройних Сил України, підвищено ефективність системи прийняття адекватних зовнішньополітичній обстановці рішень щодо використання оборонного потенціалу країни.

Серед невідкладних завдань - удосконалення системи єдиного і комплексного планування оборонних заходів, відпрацювання механізму цивільного контролю за діяльністю воєнної організації.

На основі того, що вже зроблено, і надалі підвищуватиметься суспільний престиж професії захисника Вітчизни, краще забезпечуватиметься всім необхідним людина зі зброєю.

У контексті зміцнення національної безпеки я надаю особливого значення боротьбі з корупцією та злочинністю.

Цього лиха ще не вдалося уникнути жодній державі і жодному суспільству. Вся сутність у тому, яких масштабів воно набуває і як йому протидіють.

У нас корупція і злочинність, особливо в економічній сфері, є породженням слабкості держави, недовершеності економічної системи, недоліків у діяльності правоохоронних, судових та інших органів, неповноти і недосконалості законодавчої бази.

І не в останню чергу - спадщини, рудиментів командно-адміністративної системи.

Відповідно акценти буде перенесено на застосування і поєднання двох основних підходів у боротьбі з цими явищами - адміністративно-примусового і економічного.

У тому числі й особливо - на рішучому очищенні державного апарату.

Державний службовець - це має означати службу державі, обстоювання її інтересів.

І ми цього доб'ємося.

Стою на тому, що жорсткий прагматизм сьогоднішніх реалій і завтрашніх завдань не повинен відсувати на задній план проблеми духовності, збіднювати наш внутрішній світ, розхитувати моральні засади українського суспільства.

Тим більше, що це постійно і відчутно впливає на всі сфери нашого життя, визначає моральне здоров'я та історичні перспективи нації, обличчя держави, її престиж, роль і місце у світовому співтоваристві.

Це спонукає мене розглядати духовне відродження і як невід'ємну складову відродження державного.

Звідси гострий імператив нашої доби: на ділі віднести до найважливіших державних пріоритетів розвиток освіти, науки, нових технологій.

Віднести до найвищих суспільних чеснот інтелект, інтелігентність, освіченість, внутрішню культуру людини.

Маючи на увазі і те, що культура - один з найточніших індикаторів розвиненості суспільства, його прихильності до загальнолюдських цінностей, високої моральності.

Ми повинні постійно, старанно і любовно обробляти цю ниву. Бо на занедбаному полі виростає тільки бур'ян.

Це важливо і тому, що в сучасному світі з його відкритістю, інтенсивними контактами, впливами та експансіями можуть вистояти тільки сформовані і консолідовані культури.

А поразка своєї культури сьогодні означала б поразку політичну та економічну завтра.

За всіх часів та умов, а нинішніх особливо, багато важать позиція і практичні дії інтелігенції.

Сподіваюся, що вона буде й надалі виконувати своє суспільне призначення і громадянське покликання як активний фермент нації, основа її духовного середовища, провідник національної ідеї і національної волі, злагоди, примирення та творення.

Зрозуміло, що така висока місія покладає на її носіїв не менш високу відповідальність.

З позицій жорсткого прагматизму ми будемо підходити і до питань зовнішньої політики держави.

Набуваючи на ходу досвіду в цій практично новій для нас сфері, вдалося сформувати сприятливе для України міжнародне середовище.

На даному етапі результативність зовнішньополітичного курсу України, її міжнародний авторитет та імідж визначатимуть два основні чинники.

Перший - як ми розв'язуємо свої внутрішні проблеми.

Другий - наскільки активно й осмислено, з урахуванням національних інтересів адаптуємося до реалій сучасного світу.

Світу, який, інтегруючись, продовжує жити за законами конкуренції.

Ключовими орієнтирами у нашій зовнішній політиці є її багатовекторність, прогнозованість і стабільність, збереження позаблокового статусу України.

Підтверджуючи свій європейський вибір, ми ставимо за стратегічну мету вступ до Європейського Союзу.

Вимоги до членів ЄС багато в чому збігаються з завданнями, які планується вирішувати у внутрішній сфері.

І насамперед тими, що стосуються якості життя народу.

Вступ до Євросоюзу - справа на перспективу. А до невідкладних відношу відновлення репутації нашої держави у Раді Європи.

Європейський вибір України, як і вся логіка, сутність та цілі її зовнішньої політики, диктуються конкретними геополітичними реаліями.

Знаходячись на європейському перехресті, у складній системі міжнародних координат, будучи одночасно частиною Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, наша держава не може не розвивати тісні стосунки з усіма країнами цих регіонів.

На одному з головних місць - стратегічне партнерство з Росією,

У ньому нерозривно переплітаються всі резони й аргументи - від історичних і геополітичних до суто житейських, людських.

Стабільність українсько-російських відносин багато в чому визначає, без перебільшення, безпеку всієї Європи.

Ще один з ключових зовнішньополітичних напрямів пролягає через стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки.

Ми будемо поглиблювати стосунки з державою - світовим лідером, який надав Україні за роки її незалежності неоціненну політичну, фінансову, економічну і технічну допомогу.

Усі ці три магістральні вектори української зовнішньої політики - самодостатні і взаємодоповнюючі.

Ми будемо органічно поєднувати їх із співпрацею на всіх інших напрямках.

Це стосується наших найближчих сусідів - Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Білорусі, Молдови, Туреччини.

Так, вагомий попередній досвід співпраці з Польщею може стати добрим підгрунтям для вироблення і здійснення спільної декларації "Разом - у XXI століття".

Нової динаміки набуде співпраця з усіма країнами - учасницями Співдружності Незалежних Держав, країнами Балтії.

Сподіваємося на тісне співробітництво з Францією, Німеччиною, Італією, Японією, всіма державами ЄС.

Будемо зміцнювати відносини з Китаєм і Канадою, Індією і Пакистаном, Кореєю і Ізраїлем, іншими державами Азії, Африки та Латинської Америки.

У зв'язку з обранням України до Ради Безпеки ООН відкриваються нові перспективи розширення її співробітництва з цією та іншими авторитетними міжнародними організаціями, зокрема ОБСЄ, ОЧЕС, НАТО.

Україна має всі підстави для того, щоб стати потужною регіональною державою, відігравати важливу геостратегічну роль у новому світовому порядку наступного століття.

І ми будемо серйозно, напружено працювати над використанням цих можливостей.

У періоди, коли ламається, переходить з одного стану в інший система життєустрою людей, державна машина повинна бути особливо чутливою до суспільних інтересів та потреб.

А державна влада - особливо відповідальною. І вже в цей час бути сильною, навіть сильнішою за зрілі, усталені демократії.

Усе це вимагає від мене ставити питання:

Для їх вирішення я запропоную радикальні заходи, зміни по суті.

Українська держава не може і не буде залишатися заручницею недосконалої організації системи державної влади, її нестабільності, аматорських підходів у прийнятті важливих рішень, непередбачуваних політичних метань у крайнощі.

Влада зобов'язана і буде забезпечувати послідовність, стабільність і динамізм у розвитку країни.

За Конституцією України Президент є главою держави. Це означає, що єдиний носій суверенітету і єдине джерело влади - народ покладає на нього гарантії забезпечення громадянської злагоди в суспільстві, узгодження у діяльності органів державної влади та їх взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Я це робитиму. Така норма випливає з самої природи поста глави держави, і Конституційна комісія не випадково закладала її у проект Основного Закону.

Українській державі ще властиві чимало рис, успадкованих від тоталітарного минулого, адміністративно-командної системи.

Це природно і зрозуміло, оскільки у зламі цієї системи ми пішли не революційним, а еволюційним шляхом.

Але нині той адміністративно-управлінський гібрид, що витворився, вступає у дедалі гостріше протиріччя з практикою і завданнями демократизації державного та суспільного життя, утвердження ринкових відносин.

Тому в першу чергу буде здійснено глибоку і всеосяжну адміністративну реформу, приведено структуру державного управління у відповідність до сучасних вимог.

Уряд, парламент, інші органи влади та управління потрібні не для минулого, а для сьогодення і майбутнього.

Будуть більш оптимально розмежовані функції і збалансовані інтереси та рівні відповідальності між центром і регіонами при забезпеченні та зміцненні єдності і цілісності держави.

Не менш важливий аспект адміністративної реформи - кадровий.

Він передбачає, з одного боку, істотне скорочення державного апарату та адміністративних витрат загалом.

З цієї причини у ході правової реформи - а вона також є невідкладною і охоплює всі правові блоки держави - центральне місце займе робота над законодавством з питань організації та функціонування публічної влади.

З другого боку, народові, державі потрібна не тільки дієздатна, а й чесна влада.

Що вимагає, крім усього, посилення орієнтації на кадри нової генерації - прагматиків і професіоналів.

Людей високої моральності і рішучої дії, здатних матеріалізувати свій патріотизм у конкретних справах.

Відповідно оцінювати кадри треба - і я це буду робити сам та вимагати цього від інших - не за деклараціями про особисту відданість і не за партійною приналежністю, а за організацією справи і досягнутими результатами на доручених ділянках.

А в сумарному вираженні - за станом справ в економіці, соціальним самопочуттям наших громадян.

Як глава держави, я приділятиму особливу увагу політичному структуруванню українського суспільства, утвердженню демократичних інститутів, реальному забезпеченню прав та свобод людини і громадянина.

Вбачаю в цьому чи не найважливіший фактор зміцнення держави, цивілізованості влади, побудови громадянського суспільства.

Я ініціюватиму прискорення прийняття закону про політичні партії, який допомагав би їм брати на себе роль політичних кристалізаторів суспільства і реально з цією роллю справлятися.

А водночас чітко і вичерпно окреслював права та обов'язки політичної опозиції, надійно убезпечував суспільство від деструктивних намірів та дій.

Виступаючи за чесну політику, я звертаюся до всіх відповідальних політичних сил України із закликом до порозуміння.

Час зрозуміти: вибори закінчилися. А отже, треба закопати вигострену у передвиборних баталіях зброю, відмовитися від налаштованості на конфлікт, на перманентну боротьбу і взятися за спільну працю в ім'я свого народу.

Україна, як мати, у нас одна, і нічого її ділити.

Давайте спрямуємо на утвердження в суспільстві благотворної атмосфери конструктивізму, взаємодопомоги, доброзичливості силу вільної преси, авторитет та впливовість професійних спілок, церков, національно-культурних об'єднань, усіх суспільних ланок, аж до сім'ї.

Це потрібно для того, щоб на українській землі були міцна держава, справедлива людська спільнота, гідне життя.

Дорогі співвітчизники!
Шановне зібрання!

Я виборював право на найвищий державний пост не для того, щоб тільки залишитися в історії України третім її Президентом.

Сьогодні я збагачений досвідом - як позитивним, так і негативним.

Сьогодні я краще, повніше знаю, що і як треба робити.

І чого робити не слід.

Ця впевненість у своїх силах і можливостях, силах і можливостях українського народу дає мені підстави сказати: перед вами постане новий Президент.

Я вірю в Україну, в її яскраву зорю щасливу долю, в добробут і процвітання свого народу.

І в ім'я цього буду працювати.

Хай Бог додає нам сил у цій святій справі!

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Inavhuratsij'na promova
Prezydenta Ukrayiny L.D.KUChMY

Natsional'nyj' palats "Ukrayina",
ZO lystopada 1999 roku

Shanovni spivvitchyznyky!
Vysokopovazhni zarubizhni hosti!

Leonid Kuchma takes oath, Nov. 30, 1999
Leonid Kuchma takes oath as President of Ukraine for the second time, November 30, 1999.
- photo: UNIAN

Ukrayina razom z usim lyudstvom nablyzhayet'sya do epokhal'noho rubezhu, za yakym - XXI stolittya i tretye tysyacholittya.

U peredden' tsiyeyi khronolohichnoyi vikhy my vodnochas perestupayemo i cherez dolenosnyj' istorychnyj' rubikon.

Same tak slid rozhlyadaty i otsinyuvaty volevyyavlennya ukrayins'koho narodu na prezydents'kykh vyborakh.

Vin vyslovyvsya za svoye maj'butnye i oderzhav j'oho harantiyi.

Harantiyi yasnoho, peredbachuvanoho, hidnoho maj'butn'oho, yake bude tvorytysya ne slipoyu hroyu stykhij'nykh syl ta protsesiv, ne voleyu odniyeyi lyudyny chy partiyi, a usim narodom, nashym rozumom i rukamy.

Otzhe, s'ohodnishnij' den' ye dlya mene datoyu ne vlasnoho torzhestva, ne osobystoyi peremohy, a torzhestva i peremohy usiyeyi ukrayins'koyi spil'noty.

Yaksho zh za velykym rakhunkom, to i vsiyeyi Yevropy.

Aktom inavhuratsiyi Prezydenta dlya Ukrayiny uvinchuyet'sya perelik vyznachnykh podij' XX stolittya.

Vidkhodyt' u mynule epokha - prekrasna i zhorstoka, poznachena vysokymy zletamy lyuds'koho dukhu ta rozumu i bezdonnymy prirvamy varvarstva.

Vona prynesla nebacheni vyprobuvannya i vodnochas - nezabutnij' omriyanyj' bahat'ma pokolinnyamy, akt vidrodzhennya ukrayins'koyi derzhavnosti.

Na svoyemu krutozlami tsya epokha pidnyala Ukrayinu vid statusu odniyeyi iz skladovykh respublik Radyans'koho Soyuzu do povnokrovnoho samostij'noho zhyttya, mizhnarodnoho vyznannya, do vershyn yevropej's'koyi i svitovoyi polityky.

S'ohodni, na porozi novoho viku i novoho tysyacholittya, mozhemo z povnym na te pravom skazaty: my - narod, stij'kyj', volelyubnyj' i syl'nyj'.

Narod, yakyj' zumiv vystoyaty i zberehty sebe u vohnennomu hornyli revolyutsij', dvokh spustoshlyvykh svitovykh vij'n, bratovbyvchykh konfliktiv, neshadnykh holodomoriv ta represij'.

Narod, yakyj' pryj'nyav na sebe udar Chornobylya i zaslonyv soboyu vid hlobal'noyi katastrofy lyudstvo.

Narod, yakyj' vidchuv sebe yedynym tsilym.

Nynishni vybory vpershe ne pryzvely do cherhovoho ideolohichnoho j'oho rozkolu po Zbruchu, Dnipru, Perekopu chy yakykhos' inshykh liniyakh, do neprymyrennoho rozmezhuvannya riznykh rehioniv za politychnymy sympatiyamy ta upodobannyamy.

Den' 14 lystopada stav faktychno druhym vseukrayins'kym referendumom. Vin zasvidchyv, sho nashe suspil'stvo vzhe ne zbochyt' i ne zij'de z kursu, yakyj' obralo dlya sebe visim rokiv tomu, 1 hrudnya 1991 roku.

Skladayu shyru podyaku ukrayins'komu narodovi za aktyvnist' i derzhavnyts'kyj' pidkhid na vyborakh, za rozuminnya j' pidtrymku diyuchoho Prezydenta.

Ya buv chesnym pered Bohom i lyud'my, vidkryto j' vidverto hovoryachy pro neprosti zhyttyevi realiyi. Ne obitsyav i ne mih obitsyaty solodkykh ilyuzij', nehaj'noho rozv'yazannya vsikh problem, sho nahromadylysya za bahato desyatylit'.

U tomu, sho vy, dorohi moyi spivhromadyany, zrobyly same takyj' vybir, vbachayu dokaz i naslidok vashoyi mudrosti, politychnoyi zrilosti, psykholohichnoho perelomu, neoborotnosti vashoyi oriyentatsiyi na demokratychni ta rynkovi peretvorennya.

Vyslovlyuyu vdyachnist' vitchyznyanym ta mizhnarodnym sposterihacham, zhurnalistam, usim, khto spryyav vil'nomu i demokratychnomu volevyyavlennyu ukrayins'koho narodu.

Shyre spasybi moyim chyslennym prykhyl'nykam, yaki samoviddano pratsyuvaly pid chas vyborchoyi kampaniyi, doklaly bahato zusyl' v orhanizatsij'nij' ta propahandysts'kij' roboti.

Ya hlyboko vdyachnyj' hlavam derzhav ta uryadiv, politykam i hromads'kym diyacham, svoyim spivvitchyznykam ta inozemnym hromadyanam, yaki pryvitaly mene z obrannyam. Tse she odne vyznannya toho, sho prezydents'ki vybory v Ukrayini vidbulysya demokratychno i tsyvilizovano.

Zvertayusya iz slovamy podyaky do spivvitchyznykiv za rubezhem, ukrayins'koyi diaspory, yaka u vidpovidal'nyj' chas narodnoho vyboru bula, yak zavzhdy, zi svoyeyu istorychnoyu bat'kivshynoyu.

Zvychaj'no, my she ne dosyahly zahal'novyznanykh zrazkiv demokratiyi.

Ale nikhto ne mozhe zaperechyty, sho nasha derzhava i suspil'stvo dynamichno prokhodyat' toj' shlyakh, dlya yakoho inshym krayinam znadobylysya desyatylittya i viky.

Ya zasvidchuyu svoye rozuminnya pozytsiyi vsikh spivhromadyan nezalezhno vid toho, yakoyu vona ye.

U ts'omu takozh vyyav i dokaz demokratychnoho rozvytku Ukrayiny.

Pryrodne i zrozumile nevdovolennya lyudej', peredusim umovamy svoho zhyttya, tempamy ekonomichnykh transformatsij', spryj'mayu yak serj'oznyj' syhnal usim orhanam ta hilkam vlady.

Tse sponukaye mene, usikh nas do adekvatnykh rishen' i dij'. S'ohodni tsilkom ochevydni taki pryntsypovi vysnovky

Pershyj'. Ukrayina vzhe nikoly ne vidmovyt'sya vid svoyeyi nezalezhnosti i ne povernet'sya do poperedn'oyi politychnoyi ta ekonomichnoyi systemy.

Druhyj'. Pidvodyachy rysu pid svoyim mynulym, my ne vidrikayemosya vid zhodnoyi z j'oho storinok.

Ne vidrikayemosya vid vlasnoyi istoriyi.

Istorychna pam'yat', rozuminnya toho, khto my i yakoho rodu, dopomozhut' zmitsnyty derzhavu i ztsementuvaty natsiyu.

Bez usvidomlennya ts'oho molodomu pokolinnyu bude vazhko tvoryty i vesty u pryj'deshnye krayinu, yaka maye vse, shob posisty hidne mistse u yevropej's'komu ta svitovomu spivtovarystvi.

Adzhe same za tse molod' perekonano vyslovylasya na vyborakh.

Bez takoho rozuminnya my poslabymo zv'yazok pokolin', rozhubymo pidtrymku lyudej' starshoho viku, yaki vidstoyuvaly Ukrayinu, prymnozhuvaly yiyi mits' i slavu.

Perekonanyj': na tsij' osnovi u nas bude spil'na mova, bude dynamichnyj' postup.

Vvazhayu za neobkhidne naholosyty na ts'omu osoblyvo, yak Prezydent us'oho ukrayins'koho narodu.

Vykhodzhu z toho, sho ponad use potribno zberehty i prymnozhyty resursy stabil'nosti, zlahody i porozuminnya, utrymaty spryyatlyvyj' politychnyj' klimat.

Enerhiya pershoho poryvu, yaka dopomahala nam ity vpered, bolisno pereboryuyuchy samykh sebe, nemynuchi ob'yektyvni skladnoshi, vycherpuyet'sya i potrebuye pidsylennya, dodatkovykh impul'siv.

A take pidsylennya, taki impul'sy mozhe heneruvaty til'ky spil'nist' lyudej', zhurtovana yedynoyu natsional'noyu ideyeyu.

Ya rozhlyadayu tse yak obov'yazkovu peredumovu dlya rozv'yazannya svoho vyznachal'noho, osnovopolozhnoho zavdannya - pidnesennya dobrobutu, polipshennya zhyttya narodu.

Stavlyu na pershe mistse lyuds'kyj', sotsial'nyj' vymir, yakym nam do ts'oho chasu dovodylosya z riznykh prychyn zhertvuvaty.

I, nasampered, v interesakh zmitsnennya konstruktsiyi derzhavy.

Pid takym kutom zoru rozhlyadatymu kozhne svoye rishennya i diyu, vse, sho robyt'sya u derzhavi j' suspil'stvi.

Zusyllya budut' zoseredzheni na odnochasnomu vyrishenni nahal'nykh potochnykh i perspektyvnykh problem.

Mayu namir vyklasty osnovy ekonomichnoyi ta sotsial'noyi polityky na 2000-2004 roky u shorichnomu poslanni do ukrayins'koho narodu, z yakym vystuplyu u Verkhovnij' Radi.

Tomu aktsentuyu uvahu lyshe na okremykh, vuzlovykh momentakh.

V ekonomitsi bude pryskoreno vyrishennya pershocherhovykh bazovykh zavdan' perekhidnoho etapu yiyi rozvytku.

Tse nahromadzhennya ta pryvedennya v diyu potentsialu ekonomichnoho zrostannya, formuvannya krytychnoyi masy rynkovykh peretvoren', dal'she rozhortannya ekonomichnykh vidnosyn na samodostatnij' rynkovij' osnovi.

Radykal'ni kroky bude zrobleno u reformuvanni byudzhetnoyi ta podatkovoyi system, rozv'yazanni zemel'noho pytannya yak osnovy ahrarnoyi reformy, rozvytku ta zakhysti pidpryyemnytstva, zmitsnenni pozytsij' natsional'noho kapitalu, pidtrymtsi vitchyznyanoho vyrobnyka i formuvanni vnutrishn'oho rynku.

U poyednanni z inshymy masshtabnymy zakhodamy, dal'shoyu liberalizatsiyeyu ta derehulyuvannyam ekonomichnykh vidnosyn tse dast' nam zmohu v osnovnomu zavershyty perebudovu ukrayins'koyi ekonomiky za rynkovym proektom.

I razom z tym zaklade bazu dlya provedennya real'noyi, syl'noyi sotsial'noyi polityky.

Osnovni yiyi skladovi: zmina polityky dokhodiv v interesakh lyudej' z vyperedzhayuchymy tempamy zrostannya zarobitnoyi platy, nevidkladne zdij'snennya pensij'noyi reformy, perebudova systemy okhorony zdorov'ya, efektyvna polityka zaj'nyatosti, diyeva adresna pidtrymka naj'mensh zakhyshenykh verstv naselennya.

Zabezpechuyuchy umovy dlya rozkryttya potentsialu vsikh nashykh hromadyan, my povynni prydilyaty osoblyvu uvahu molodi i predstavnykam starshoho pokolinnya. Tobto tym, khto she maye vstupyty v aktyvne trudove zhyttya i khto z n'oho vzhe vyj'shov.

Yak odyn z pryntsypovykh komponentiv sotsial'noyi polityky derzhavy rozhlyadayu stymulyuvannya lyudej' do nabuttya pryvatnoyi vlasnosti i zakhyst yikhnikh prav.

U shyrokomu plani ya stavlyu dlya sebe zavdannya zmistyty v ekonomichnu i sotsial'nu ploshyny tsentr vahy vsikh derzhavnykh ta suspil'nykh sprav.

Konsolidovana robota na ts'omu naj'skladnishomu, vyrishal'nomu napryami maye lyahty v osnovu svoyeridnoho, nepysanoho suspil'noho dohovoru.

Povtoryuyu: konsolidovana robota z solidarnoyu vidpovidal'nistyu Uryadu i parlamentu.

Aktsentuyu na ts'omu uvahu i tomu, sho sotsial'no-ekonomichna sytuatsiya vyznachaye ne til'ky umovy zhyttya lyudej'.

Vid toho, yak budemo vyrishuvaty vnutrishni svoyi problemy, i s'ohodni, i v naj'blyzhchi roky zalezhatyme natsional'na bezpeka Ukrayiny.

Okrim us'oho inshoho, ya zaraz vidnoshu syudy enerhetychnu ta ekolohichnu bezpeku, te, sho pov'yazano z rollyu Ukrayiny yak tranzytnoyi derzhavy, pytannya vij's'kovo-ekonomichnoyi bezpeky.

I, zvychaj'no, usi komponenty oboronozdatnosti derzhavy

Bude optymizovano strukturu ta chysel'nist' Zbroj'nykh Syl Ukrayiny, pidvysheno efektyvnist' systemy pryj'nyattya adekvatnykh zovnishn'opolitychnij' obstanovtsi rishen' shodo vykorystannya oboronnoho potentsialu krayiny.

Sered nevidkladnykh zavdan' - udoskonalennya systemy yedynoho i kompleksnoho planuvannya oboronnykh zakhodiv, vidpratsyuvannya mekhanizmu tsyvil'noho kontrolyu za diyal'nistyu voyennoyi orhanizatsiyi.

Na osnovi toho, sho vzhe zrobleno, i nadali pidvyshuvatymet'sya suspil'nyj' prestyzh profesiyi zakhysnyka Vitchyzny, krashe zabezpechuvatymet'sya vsim neobkhidnym lyudyna zi zbroyeyu.

U konteksti zmitsnennya natsional'noyi bezpeky ya nadayu osoblyvoho znachennya borot'bi z koruptsiyeyu ta zlochynnistyu.

Ts'oho lykha she ne vdalosya unyknuty zhodnij' derzhavi i zhodnomu suspil'stvu. Vsya sutnist' u tomu, yakykh masshtabiv vono nabuvaye i yak j'omu protydiyut'.

U nas koruptsiya i zlochynnist', osoblyvo v ekonomichnij' sferi, ye porodzhennyam slabkosti derzhavy, nedovershenosti ekonomichnoyi systemy, nedolikiv u diyal'nosti pravookhoronnykh, sudovykh ta inshykh orhaniv, nepovnoty i nedoskonalosti zakonodavchoyi bazy.

I ne v ostannyu cherhu - spadshyny, rudymentiv komandno-administratyvnoyi systemy.

Vidpovidno aktsenty bude pereneseno na zastosuvannya i poyednannya dvokh osnovnykh pidkhodiv u borot'bi z tsymy yavyshamy - administratyvno-prymusovoho i ekonomichnoho.

U tomu chysli j' osoblyvo - na rishuchomu ochyshenni derzhavnoho aparatu.

Derzhavnyj' sluzhbovets' - tse maye oznachaty sluzhbu derzhavi, obstoyuvannya yiyi interesiv.

I my ts'oho dob'yemosya.

Stoyu na tomu, sho zhorstkyj' prahmatyzm s'ohodnishnikh realij' i zavtrashnikh zavdan' ne povynen vidsuvaty na zadnij' plan problemy dukhovnosti, zbidnyuvaty nash vnutrishnij' svit, rozkhytuvaty moral'ni zasady ukrayins'koho suspil'stva.

Tym bil'she, sho tse postij'no i vidchutno vplyvaye na vsi sfery nashoho zhyttya, vyznachaye moral'ne zdorov'ya ta istorychni perspektyvy natsiyi, oblychchya derzhavy, yiyi prestyzh, rol' i mistse u svitovomu spivtovarystvi.

Tse sponukaye mene rozhlyadaty dukhovne vidrodzhennya i yak nevid'yemnu skladovu vidrodzhennya derzhavnoho.

Zvidsy hostryj' imperatyv nashoyi doby: na dili vidnesty do naj'vazhlyvishykh derzhavnykh priorytetiv rozvytok osvity, nauky, novykh tekhnolohij'.

Vidnesty do naj'vyshykh suspil'nykh chesnot intelekt, intelihentnist', osvichenist', vnutrishnyu kul'turu lyudyny.

Mayuchy na uvazi i te, sho kul'tura - odyn z naj'tochnishykh indykatoriv rozvynenosti suspil'stva, j'oho prykhyl'nosti do zahal'nolyuds'kykh tsinnostej', vysokoyi moral'nosti.

My povynni postij'no, staranno i lyubovno obroblyaty tsyu nyvu. Bo na zanedbanomu poli vyrostaye til'ky bur'yan.

Tse vazhlyvo i tomu, sho v suchasnomu sviti z j'oho vidkrytistyu, intensyvnymy kontaktamy, vplyvamy ta ekspansiyamy mozhut' vystoyaty til'ky sformovani i konsolidovani kul'tury.

A porazka svoyeyi kul'tury s'ohodni oznachala b porazku politychnu ta ekonomichnu zavtra.

Za vsikh chasiv ta umov, a nynishnikh osoblyvo, bahato vazhat' pozytsiya i praktychni diyi intelihentsiyi.

Spodivayusya, sho vona bude j' nadali vykonuvaty svoye suspil'ne pryznachennya i hromadyans'ke poklykannya yak aktyvnyj' ferment natsiyi, osnova yiyi dukhovnoho seredovysha, providnyk natsional'noyi ideyi i natsional'noyi voli, zlahody, prymyrennya ta tvorennya.

Zrozumilo, sho taka vysoka misiya pokladaye na yiyi nosiyiv ne mensh vysoku vidpovidal'nist'.

Z pozytsij' zhorstkoho prahmatyzmu my budemo pidkhodyty i do pytan' zovnishn'oyi polityky derzhavy.

Nabuvayuchy na khodu dosvidu v tsij' praktychno novij' dlya nas sferi, vdalosya sformuvaty spryyatlyve dlya Ukrayiny mizhnarodne seredovyshe.

Na danomu etapi rezul'tatyvnist' zovnishn'opolitychnoho kursu Ukrayiny, yiyi mizhnarodnyj' avtorytet ta imidzh vyznachatymut' dva osnovni chynnyky.

Pershyj' - yak my rozv'yazuyemo svoyi vnutrishni problemy.

Druhyj' - naskil'ky aktyvno j' osmysleno, z urakhuvannyam natsional'nykh interesiv adaptuyemosya do realij' suchasnoho svitu.

Svitu, yakyj', intehruyuchys', prodovzhuye zhyty za zakonamy konkurentsiyi.

Klyuchovymy oriyentyramy u nashij' zovnishnij' politytsi ye yiyi bahatovektornist', prohnozovanist' i stabil'nist', zberezhennya pozablokovoho statusu Ukrayiny.

Pidtverdzhuyuchy svij' yevropej's'kyj' vybir, my stavymo za stratehichnu metu vstup do Yevropej's'koho Soyuzu.

Vymohy do chleniv YeS bahato v chomu zbihayut'sya z zavdannyamy, yaki planuyet'sya vyrishuvaty u vnutrishnij' sferi.

I nasampered tymy, sho stosuyut'sya yakosti zhyttya narodu.

Vstup do Yevrosoyuzu - sprava na perspektyvu. A do nevidkladnykh vidnoshu vidnovlennya reputatsiyi nashoyi derzhavy u Radi Yevropy.

Yevropej's'kyj' vybir Ukrayiny, yak i vsya lohika, sutnist' ta tsili yiyi zovnishn'oyi polityky, dyktuyut'sya konkretnymy heopolitychnymy realiyamy.

Znakhodyachys' na yevropej's'komu perekhresti, u skladnij' systemi mizhnarodnykh koordynat, buduchy odnochasno chastynoyu Tsentral'noyi, Skhidnoyi ta Pivdenno-Skhidnoyi Yevropy, nasha derzhava ne mozhe ne rozvyvaty tisni stosunky z usima krayinamy tsykh rehioniv.

Na odnomu z holovnykh mists' - stratehichne partnerstvo z Rosiyeyu,

U n'omu nerozryvno pereplitayut'sya vsi rezony j' arhumenty - vid istorychnykh i heopolitychnykh do suto zhytej's'kykh, lyuds'kykh.

Stabil'nist' ukrayins'ko-rosij's'kykh vidnosyn bahato v chomu vyznachaye, bez perebil'shennya, bezpeku vsiyeyi Yevropy.

She odyn z klyuchovykh zovnishn'opolitychnykh napryamiv prolyahaye cherez stratehichne partnerstvo zi Spoluchenymy Shtatamy Ameryky.

My budemo pohlyblyuvaty stosunky z derzhavoyu - svitovym liderom, yakyj' nadav Ukrayini za roky yiyi nezalezhnosti neotsinennu politychnu, finansovu, ekonomichnu i tekhnichnu dopomohu.

Usi tsi try mahistral'ni vektory ukrayins'koyi zovnishn'oyi polityky - samodostatni i vzayemodopovnyuyuchi.

My budemo orhanichno poyednuvaty yikh iz spivpratseyu na vsikh inshykh napryamkakh.

Tse stosuyet'sya nashykh naj'blyzhchykh susidiv - Pol'shi, Slovachchyny, Uhorshyny, Rumuniyi, Bilorusi, Moldovy, Turechchyny.

Tak, vahomyj' poperednij' dosvid spivpratsi z Pol'sheyu mozhe staty dobrym pidhruntyam dlya vyroblennya i zdij'snennya spil'noyi deklaratsiyi "Razom - u XXI stolittya".

Novoyi dynamiky nabude spivpratsya z usima krayinamy - uchasnytsyamy Spivdruzhnosti Nezalezhnykh Derzhav, krayinamy Baltiyi.

Spodivayemosya na tisne spivrobitnytstvo z Frantsiyeyu, Nimechchynoyu, Italiyeyu, Yaponiyeyu, vsima derzhavamy YeS.

Budemo zmitsnyuvaty vidnosyny z Kytayem i Kanadoyu, Indiyeyu i Pakystanom, Koreyeyu i Izrayilem, inshymy derzhavamy Aziyi, Afryky ta Latyns'koyi Ameryky.

U zv'yazku z obrannyam Ukrayiny do Rady Bezpeky OON vidkryvayut'sya novi perspektyvy rozshyrennya yiyi spivrobitnytstva z tsiyeyu ta inshymy avtorytetnymy mizhnarodnymy orhanizatsiyamy, zokrema OBSYe, OChES, NATO.

Ukrayina maye vsi pidstavy dlya toho, shob staty potuzhnoyu rehional'noyu derzhavoyu, vidihravaty vazhlyvu heostratehichnu rol' u novomu svitovomu poryadku nastupnoho stolittya.

I my budemo serj'ozno, napruzheno pratsyuvaty nad vykorystannyam tsykh mozhlyvostej'.

U periody, koly lamayet'sya, perekhodyt' z odnoho stanu v inshyj' systema zhyttyeustroyu lyudej', derzhavna mashyna povynna buty osoblyvo chutlyvoyu do suspil'nykh interesiv ta potreb.

A derzhavna vlada - osoblyvo vidpovidal'noyu. I vzhe v tsej' chas buty syl'noyu, navit' syl'nishoyu za zrili, ustaleni demokratiyi.

Use tse vymahaye vid mene stavyty pytannya:

Dlya yikh vyrishennya ya zaproponuyu radykal'ni zakhody, zminy po suti.

Ukrayins'ka derzhava ne mozhe i ne bude zalyshatysya zaruchnytseyu nedoskonaloyi orhanizatsiyi systemy derzhavnoyi vlady, yiyi nestabil'nosti, amators'kykh pidkhodiv u pryj'nyatti vazhlyvykh rishen', neperedbachuvanykh politychnykh metan' u kraj'noshi.

Vlada zobov'yazana i bude zabezpechuvaty poslidovnist', stabil'nist' i dynamizm u rozvytku krayiny.

Za Konstytutsiyeyu Ukrayiny Prezydent ye hlavoyu derzhavy. Tse oznachaye, sho yedynyj' nosij' suverenitetu i yedyne dzherelo vlady - narod pokladaye na n'oho harantiyi zabezpechennya hromadyans'koyi zlahody v suspil'stvi, uzhodzhennya u diyal'nosti orhaniv derzhavnoyi vlady ta yikh vzayemodiyi z orhanamy mistsevoho samovryaduvannya.

Ya tse robytymu. Taka norma vyplyvaye z samoyi pryrody posta hlavy derzhavy, i Konstytutsij'na komisiya ne vypadkovo zakladala yiyi u proekt Osnovnoho Zakonu.

Ukrayins'kij' derzhavi she vlastyvi chymalo rys, uspadkovanykh vid totalitarnoho mynuloho, administratyvno-komandnoyi systemy.

Tse pryrodno i zrozumilo, oskil'ky u zlami tsiyeyi systemy my pishly ne revolyutsij'nym, a evolyutsij'nym shlyakhom.

Ale nyni toj' administratyvno-upravlins'kyj' hibryd, sho vytvoryvsya, vstupaye u dedali hostrishe protyrichchya z praktykoyu i zavdannyamy demokratyzatsiyi derzhavnoho ta suspil'noho zhyttya, utverdzhennya rynkovykh vidnosyn.

Tomu v pershu cherhu bude zdij'sneno hlyboku i vseosyazhnu administratyvnu reformu, pryvedeno strukturu derzhavnoho upravlinnya u vidpovidnist' do suchasnykh vymoh.

Uryad, parlament, inshi orhany vlady ta upravlinnya potribni ne dlya mynuloho, a dlya s'ohodennya i maj'butn'oho.

Budut' bil'sh optymal'no rozmezhovani funktsiyi i zbalansovani interesy ta rivni vidpovidal'nosti mizh tsentrom i rehionamy pry zabezpechenni ta zmitsnenni yednosti i tsilisnosti derzhavy.

Ne mensh vazhlyvyj' aspekt administratyvnoyi reformy - kadrovyj'.

Vin peredbachaye, z odnoho boku, istotne skorochennya derzhavnoho aparatu ta administratyvnykh vytrat zahalom.

Z tsiyeyi prychyny u khodi pravovoyi reformy - a vona takozh ye nevidkladnoyu i okhoplyuye vsi pravovi bloky derzhavy - tsentral'ne mistse zaj'me robota nad zakonodavstvom z pytan' orhanizatsiyi ta funktsionuvannya publichnoyi vlady.

Z druhoho boku, narodovi, derzhavi potribna ne til'ky diyezdatna, a j' chesna vlada.

Sho vymahaye, krim us'oho, posylennya oriyentatsiyi na kadry novoyi heneratsiyi - prahmatykiv i profesionaliv.

Lyudej' vysokoyi moral'nosti i rishuchoyi diyi, zdatnykh materializuvaty svij' patriotyzm u konkretnykh spravakh.

Vidpovidno otsinyuvaty kadry treba - i ya tse budu robyty sam ta vymahaty ts'oho vid inshykh - ne za deklaratsiyamy pro osobystu viddanist' i ne za partij'noyu prynalezhnistyu, a za orhanizatsiyeyu spravy i dosyahnutymy rezul'tatamy na doruchenykh dilyankakh.

A v sumarnomu vyrazhenni - za stanom sprav v ekonomitsi, sotsial'nym samopochuttyam nashykh hromadyan.

Yak hlava derzhavy, ya prydilyatymu osoblyvu uvahu politychnomu strukturuvannyu ukrayins'koho suspil'stva, utverdzhennyu demokratychnykh instytutiv, real'nomu zabezpechennyu prav ta svobod lyudyny i hromadyanyna.

Vbachayu v ts'omu chy ne naj'vazhlyvishyj' faktor zmitsnennya derzhavy, tsyvilizovanosti vlady, pobudovy hromadyans'koho suspil'stva.

Ya initsiyuvatymu pryskorennya pryj'nyattya zakonu pro politychni partiyi, yakyj' dopomahav by yim braty na sebe rol' politychnykh krystalizatoriv suspil'stva i real'no z tsiyeyu rollyu spravlyatysya.

A vodnochas chitko i vycherpno okreslyuvav prava ta obov'yazky politychnoyi opozytsiyi, nadij'no ubezpechuvav suspil'stvo vid destruktyvnykh namiriv ta dij'.

Vystupayuchy za chesnu polityku, ya zvertayusya do vsikh vidpovidal'nykh politychnykh syl Ukrayiny iz zaklykom do porozuminnya.

Chas zrozumity: vybory zakinchylysya. A otzhe, treba zakopaty vyhostrenu u peredvybornykh bataliyakh zbroyu, vidmovytysya vid nalashtovanosti na konflikt, na permanentnu borot'bu i vzyatysya za spil'nu pratsyu v im'ya svoho narodu.

Ukrayina, yak maty, u nas odna, i nichoho yiyi dilyty.

Davaj'te spryamuyemo na utverdzhennya v suspil'stvi blahotvornoyi atmosfery konstruktyvizmu, vzayemodopomohy, dobrozychlyvosti sylu vil'noyi presy, avtorytet ta vplyvovist' profesij'nykh spilok, tserkov, natsional'no-kul'turnykh ob'yednan', usikh suspil'nykh lanok, azh do sim'yi.

Tse potribno dlya toho, shob na ukrayins'kij' zemli buly mitsna derzhava, spravedlyva lyuds'ka spil'nota, hidne zhyttya.

Dorohi spivvitchyznyky!
Shanovne zibrannya!

Ya vyboryuvav pravo na naj'vyshyj' derzhavnyj' post ne dlya toho, shob til'ky zalyshytysya v istoriyi Ukrayiny tretim yiyi Prezydentom.

S'ohodni ya zbahachenyj' dosvidom - yak pozytyvnym, tak i nehatyvnym.

S'ohodni ya krashe, povnishe znayu, sho i yak treba robyty.

I choho robyty ne slid.

Tsya vpevnenist' u svoyikh sylakh i mozhlyvostyakh, sylakh i mozhlyvostyakh ukrayins'koho narodu daye meni pidstavy skazaty: pered vamy postane novyj' Prezydent.

Ya viryu v Ukrayinu, v yiyi yaskravu zoryu shaslyvu dolyu, v dobrobut i protsvitannya svoho narodu.

I v im'ya ts'oho budu pratsyuvaty.

Khaj' Boh dodaye nam syl u tsij' svyatij' spravi!


* * * * * * * * * * * * * * * * * *

More Community Press Releases -- Click Here
Comments and observations about this article and other news
may be posted to the Press Comment Board



** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.