“СКІФСЬКІ КАМЕНІ”


Вистава мистецької групи Яра
на основі жіночих ритуальних пісень
У виставі беруть участь Ніна Матвієнко
та мистці з Америки та Киргизстану.


9 вересня 2010 о 16.00 на GogolFEST
Кіностудія імені Олександра Довженка, 3 павільйон, Київ

з 12, 13, 14 та 16 вересня о 19.00
у середу, 15 вересня о 16.00
Києво-Могилянський театральний центр “ПАСІКА”, Іллінська, 9,
тел. (044) 425 21 54, Київ

Народна артистка України Ніна Матвієнко, її донька Тоня, мистці з Америки та Киргизтан - Сецілія Арана, Сузан Гванґ, Маруся Соневицька, Юліян Китастий, Кенжегуль Сатибалдиєва, Айнура Качкинбек кизи та Нурбек Серкебаєв - беруть участь у постановці “Скіфські камені”, створеній Вірляною Ткач. Для створення цього експериментального спектаклю Мистецька група Яра звернулася до старовинних українських та киргизьких епосів та ритуалів. Вистава з успіхом пройшла у Нью-Йорку й отримала схвальні відгуки критиків: “Ця одногодинна вистава будує те, що має будувати добрий театр - альтернативний світ, що дозволяє нам переосмислити суть людського буття” (Майкал Беттенкорт).

“Cкіфські камені” – це історії, що розгортаються паралельно, про двох молодих дівчат, українку та киргизку, які вирішують перебратися до міста – сучасного урбаністичного світу. Зрештою, ця подорож до нового світу уподібнюється до спуску до Великого Низу (як поетично можна собі уявити світ підземний) – сучасної глобальної пустелі, де пісні, вміння та мова зникають, лишаючи по собі невиразні розмиті сліди, наче ті старовинні різьблені камені, що їх в наш час знаходять археологи на території сучасної України та Середньої Азії. Ця вистава поєднує у собі традиційну українську та киргизьку музику та пісні, а також сучасну музику, сценографію та хореографію.

Виставу створила Вірляна Ткач спільно з мистцями з Америки, України та Киргизстану. Дизайн – Ватоку Уено, пластика – Катя Кольцьо, світло – Євген Копйов, асистент – Надя Соколенко, фото – Віктор Марущенко.

Мистецьку групу Яра було засновано у 1990 році при Нью-Йоркському експериментальному театрі Ля МаМа. Яра працює над створенням оригінальних творів, в яких досліджуються східні культури. Миcтці Яри поєднують поезію, пісні, історичні матеріали та наукові розвідки, аби створити, за висловом одного з критиків, “розширену медитацію над ідеєю”. На сьогодні Ярою створено вже десять вистав, які базуються на матеріалах з України, зокрема “Світло зі Сходу”, “Сліпий Зір”, “Лісова пісня Яри”, “Лебідь”, “Водоспад/Відблиски”. Остання була створена у співпраці з українською співачкою Ніною Матвієнко. Д. Дж. Р. Брюкнер у газеті “The New York Times” відзначив, що це “театральна магія”, яка виникає завдяки влучному поєднанню хореографічної пластики та надзвичайної музики. Також Ярою було створено шість вистав з бурятськими акторами, дві з киргизькими та ще дві на основі японської культури.

Виставу здійснено завдяки Фонду Mid Atlantic Arts – US Artists International, National Endowment for the Arts and the Andrew W. Mellon Foundation, GogolFEST, Києво-Могилянському театральному центру “ПАСІКА”, а також численним друзям Яри.For pictures and reviews of Scythian Stones at LaMaMa April 2010
For information on workshop in Kyiv of Scythian Stones March 2010
For more on Yara's theatre events


If you would like to be included on our mailing list
send us your name and full postal address

or write to:

Yara Arts Group
306 East 11th St., #3B
New York, NY 10003 USA

Phone/Fax: 212-475-6474
Email: yara@prodigy.net

Let us what you think of our work and site.

Top of page | Arts & Culture | Yara Homepage
BRAMA, Inc.
Copyright (c)1995-2009 Yara Arts Group; all rights reserved. Photo by Victor Marushchenko.