BRAMA Theatre Events Workshops Translations Series Newsletter Calendar Store Yara Home
Kurbas in Kyiv
 

КУРБАС У КИЄВІ


з 25 лютого по 25 квітня 2017
11:00 – 17:00, вихідний вівторок
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 26

відкриття виставки 25 лютого 2017 (субота) о 17:00
у день 130-ліття Леся Курбаса

ПРЕС-РЕЛІЗ
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та Яра Мистецька Група представляють нову виставку про творчість театрального режисера Леся Курбаса. Тут можна буде побачити ескізи костюмів, які викликали захоплення публіки і мистецьких критиків Нью Йорку, а також оригінальні і реконструйовані костюми, макети сценографії, афіші, режисерські екземпляри п’єс з нотатками Курбаса, ноти, документальні фотографії з вистав. Звукозаписи сцен із вистав та зі спогадів сучасників у виконанні акторів Яри допоможуть глядачеві зрозуміти працю Курбаса над постановками.

Виставка починається вступом про роботу Леся Курбаса у Молодому театрі та розгортається довкола трьох постановок Курбаса у Мистецькому об'єднанні Березіль у Києві, а саме «Ґаз» (1923), «Джіммі Гіґґінз» (1923) та «Макбет» (1924).

Кожний період творчості Курбаса відзначається іноваціями. Але саме під час праці у Мистецькому об'єднанні Березіль (МОБ) (1922 – 1926) театральні надбання Курбаса виходять за межі локальної проблематики та починають переосмислювати фундаментальну логіку театрального простору та представлення тіла на сцені. Курбас співпрацює з художником-авангардистом Вадимом Меллером, створюючи сценічні конструкції, які починають нагадувати скульптури чи навіть інсталяції, радше ніж театральні лаштунки.В цей час Курбас відмовляється від ілюстративності та наративності у своїй роботі. Він доводить, що декорації та костюми не повинні бути буквальні. Сцена має стати простором, в якому будується унікальна реальність.

У своїх постановках цього періоду Курбас починає активно ескпериментувати з кіно – медіа, що на той час тільки з'являється у широкому вжитку. Наслідуючи таку саму логіку не-ілюстративності, курбасівські кінематографічні проекції під час спектаклю створюють реальність, що розгортається паралельно до основної дії. Таким чином глядач спектаклю споглядає основну дію, водночас отримуючи інформацію про внутрішній конфлікт героя. У світовому театрі Курбасові експерименти з кіно належать до найцікавіших ранніх ужитків нових медіа у виставах.

Головна задача експозиції – продемонструвати саме ті театральні модерністичні іновації, які окреслюють Курбаса як одного із митців при витоках мультимедійних течій у театрі та в мистецтві загалом, ставлять його в один ряд із найбільш знаними авангардистами першої половини ХХ-го сторіччя.

Куратори виставки:
Вірляна Ткач, художній керівник, Яра Мистецька Група (Нью-Йорк),
Тетяна Руденко, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України.
Виставка була підготовлена за підтримки Програми імені Фулбрайта в Україні.


Yara Home


If you would like to be included on our mailing list
send us your name and full postal address
or write to: Yara Arts Group
306 East 11th St., #3B
New York, NY 10003 USA
Phone: 212-475-6474
Email: yara@prodigy.net
Let us what you think of our work and site.

Top of page | Arts & Culture | Yara Homepage
BRAMA, Inc.
Copyright (c)1995-2017 Yara Arts Group; all rights reserved.

BRAMA Home -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Calendar
Advertise on BRAMA -- Search BRAMA
Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.