Новорічне звернення

Президента України Л.Д.КУЧМИ

до українського народу

Дорогі співвітчизники!

Звертаюся до вас в цю піднесено-неповторну мить, на рубежі старого і нового років.

Кожен з нас і всі ми разом, великою українською родиною, осягаємо зараз прожите, підсумовуємо баланс радощів і прикрощів, ділимося заповітним і говоримо про майбутнє. А воно у нас і спільне, і сімейне, і особисте.

Так уже влаштована людина, що хочеться бачити і залишати у пам’яті тільки добре. Ми щоразу бажаємо цього собі і світові.

Рік, з яким прощаємося, ввів нас у новий вік і нове тисячоліття. Він був роком першого ювілею України - десятиліття незалежності.

За всієї своєї непересічності 2001-й виявився і нелегким, а почасти навіть складнішим від попередніх. Проте ми з вами прожили його достойно.

Досягнуто найвищих серед країн СНД темпів в економіці, вирощено рекордний за останній період 40-мільйонний урожай хліба. Майже на 11 мільярдів гривень більше, ніж торік, виплачено заробітної плати, погашено близько двох мільярдів гривень старих боргів.

Такі зрушення - яскраві штрихи до портрета минулого року. І це не дарунок долі. Це результат нашої праці, волі, наполегливості.

Ми зуміли вистояти у найтяжчу годину, гідно відповісти на зовнішні та внутрішні виклики.

Ми вистояли і зараз піднімаємося на нові щаблі скрізь - від економіки до спорту, де скоро будемо мати і свого, українського, чемпіона світу з шахів.

Ми довели собі і світові: можемо! Можемо, якщо покладемося на власні сили, на свій творчий ресурс. Якщо будемо і надалі згуртованими, сумлінними, свідомими свого громадянського покликання.

Складаю щиру, глибоку подяку і доземно вклоняюся українському народові, кожному з вас. Прошу і надалі бути єдиними у помислах та ділах, всіляко берегти, підтримувати і зміцнювати свою державу.

Нехай віра в себе, впевненість у собі, розрахунок на себе, на джерела своєї життєздатності будуть серед головних уроків та висновків, які візьмемо з 2001 року у дальшу дорогу.

Ми залишаємося відкритими для світу, співставляємо свою ходу з загальнолюдським поступом, приймаємо доброзичливе сприяння і підтримку міжнародного співтовариства. Але водночас будемо утверджувати у цій багатоликій спільноті своє обличчя. Будемо жити своїм розумом і говорити своїм голосом.

Українці - нація, яка заслуговує на повагу і розуміння.

Пам’ятаймо: з початком XXI віку і третього тисячоліття світ не став кращим, милосерднішим. Це показали і міжнародні події, і сплески внутрішніх пристрастей.

Однак реальністю є і те, що з випробувань ми виходимо стійкішими, мудрішими, дорослішими. 2001 рік навчив нас повніше осягати ціну миру, порозуміння і довіри між людьми, народами та державами. І ще більше дорожити цим надбанням, яке спільно набуте і дорого оплачене. У цьому теж урок прожитого року.

Україна на боці тих, хто протидіє міжнародному тероризму.

Не маю сумніву, що потужним стимулом до внутрішньої консолідації нашого суспільства, виміром і виявом його цивілізованості, необоротності демократичних перетворень стануть вибори до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування. Нам треба з честю витримати цей іспит.

Дорогі співгромадяни! Прощаючись зі старим роком, давайте щиро і тепло подякуємо йому за те, що додав нам оптимізму і впевненості, утвердив у переконанні - все у нас буде гаразд.

Але не забуваймо: багато ще треба зробити. У мене, як і у вас, болить серце за тих, хто обділений долею, хто не в змозі сьогодні встановити у своїй оселі нарядну ялинку і накрити багатий стіл.

В наших силах добитися, щоб наступний рік став помітним кроком до поліпшення життя всіх і кожного, до того, щоб у такі хвилини, як зараз, у людей були тільки святкові клопоти.

Сердечно, від душі вітаю вас з новим, 2002 роком і бажаю, щоб він пройшов під знаком миру і добра, любові та поваги до ближнього, став роком чистих помислів і добрих справ.

Вірю, що попереду у нас і плідні будні, які принесуть вагомі та реальні здобутки, і прекрасні свята, і широкі обрії.

Разом з вами піднімаю келих за Україну і весь наш достославний рід, за кожну сім’ю, за кожного з нас.

Відчуймо себе в цю мить - віднині і назавжди - єдиним великим цілим, ім’я якому - український народ.

З Новим роком і Різдвом Христовим!