Інформація

про засідання Верховної Ради

в Українському Домі 1 лютого 2000 року

 

1 лютого ц.р. у пленарному засіданні в Українському Домі взяло участь 259 народних депутатів від загальної кількості у 446. Під час пленарного засідання відбулося обрання нового Голови Верховної Ради та його двох заступників. Голосування відбулося згідно з пакетним принципом, узгодженим в попередні дні.

О 13:28 за київським часом Голова лічильної комісії В.Заєць оголосив результати підрахунку голосів щодо нового складу керівництва Верховної Ради. Як було повідомлено, за обрання нового складу керівництва ВР, у тому числі за обрання Головою Верховної Ради України народного депутата Івана Плюща, першим заступником Голови Верховної Ради В.Медведчука, заступником Голови ВР народного депутата С.Гавриша проголосувало 255 народних депутатів з 256, що взяли участь у голосуванні, проти – 0. Голова лічильної комісії наголосив, що рішення про обрання Голови Верховної Ради та його заступників, вважається прийнятим.

Верховна Рада на засіданні в Українському Домі також затвердила перелік комітетів парламенту 14-го скликання, та, за пакетним принципом шляхом таємного голосування бюлетенями, обрала керівництво згаданих комітетів. За Постанову про обрання голів комітетів парламенту також проголосували 255 із 256, які взяли участь у голосуванні. Згідно з постановою, створено 23 комітети та спеціальну контрольну комісію з питань приватизації.

Головами комітетів ВР України 14-го скликання обрано:

  1. Головою Комітету ВР України з питань правової політики - Олександра Задорожнього;
  2. Головою Комітету ВР України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування - Юлія Іоффе;
  3. Головою Комітету ВР України з питань соціальної політики та праці - Валентину Гошовську;
  4. Головою Комітету ВР України з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства - Віталія Черненка;
  5. Головою Комітету ВР України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму - Валерія Борзова;
  6. Головою Комітету ВР України з питань науки і освіти - Георгія Філіпчука;
  7. Головою Комітету ВР України з питань культури і духовності - Леоніда (Леся) Танюка;
  8. Головою Комітету ВР України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій - Олексія Костусєва;
  9. Головою Комітету ВР України з питань бюджету - Олександра Турчинова;
  10. Головою Комітету ВР України з питань фінансів і банківської діяльності - Валерія Альошина;
  11. Головою Комітету ВР України з питань промислової політики і підприємництва - Михайла Бродського;
  12. Головою Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки - Олександра Гудиму;
  13. Головою Комітету ВР України з питань будівництва, транспорту і зв'язку - Юрія Крука;
  14. Головою Комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин - Катерину Ващук;
  15. Головою Комітету ВР України у закордонних справах - Ігоря Осташа;
  16. Головою Комітету ВР України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - Юрія Самойленка;
  17. Головою Комітету ВР України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності - Івана Біласа;
  18. Головою Комітету ВР України з питань боротьби з організованої злочинністю і корупцією - Юрія Кармазіна;
  19. Головою Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони - Бориса Андресюка;
  20. Головою Комітету ВР України з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР України - Віктора Омеліча;
  21. Головою Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації - Олександра Зінченка;
  22. Головою Комітету ВР України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин - Геннадія Удовенка;
  23. Головою Комітету ВР України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів - Валерія Сушкевича.

Виступаючи на мітингу, який відбувся на підтримку парламентської більшості, новообраний Голова ВР Іван Плющ наголосив, що пленарне засідання проводилось в Українському домі у вівторок “свідомо, щоб не викликати небажаних ексцесів”. При цьому він наголосив, що Верховна Рада не припиняла свою роботу і в комітетах ВР триває підготовка необхідних законопроектів. За словами І.Плюща з 1995 по січень 2000 року Верховна Рада “поводила себе чим гірше, тим краще” і блокувала протягом цього періоду прийняття законопроектів, спрямованих на проведення курсу реформ, який оголосив Президент України Л.Д.Кучма. І.Плющ підкреслив, що курс Л.Кучми підтримали 16 млн. громадян, і народні депутати стали на підтримку цього курсу. За його словами, цей курс обов'язково буде покладено в основу програми Уряду.

За словами І.Плюща, більшість формується “не для більшості, а для призупинення конфронтації і для того, щоб взяти на себе відповідальність і йти тим курсом, за який проголосував народ”. Спікер висловив подяку присутнім на мітингу за підтримку і довіру. Він наголосив, що “не за горами той час, коли Україна відчуватиме позитивні зрушення в економіці”.

У свою чергу координатор парламентської більшості Л.Кравчук зазначив, що сьогодні завершено першу частину роботи парламентської більшості, а у середу розпочнеться практична робота, яка “стосуватиметься життя кожного громадянина і кожної родини”. За його словами, “ми починаємо працювати над прийняттям держбюджету і 12 законопроектів, які дадуть змогу розширити податкову базу і розв'язати питання для поліпшення життя людей”.

На переконання Л.Кравчука, сьогодні відбулася “історична подія, новий етап українського парламентаризму”. Він також запевнив, що найближчим часом буде вирішено всі економічні і політичні питання, які блокувалися протягом усіх років.

Довідково: Іван Степанович Плющ народився у 1941 році, закінчив Українську сільськогосподарську Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Народний депутат з березня 1990 року. У 1991-94 роках – Голова Верховної Ради України. Був кандидатом у президенти України на виборах 1994 року. З 1994 року - член комітету з питань держбудівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад Верховної Ради.