Київ. 6 червня, УНІАН. Реальна заробітна плата населення за чотири місяці поточного року в порівнянні з відповідним періодом 2000 року зросла на 13,9%. Про це повідомив міністр соціальної політики та праці Іван САХАНЬ після сьогоднішнього засідання уряду.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, сьогодні на засіданні уряд розглянув процес розв’язання соціальних проблем в Україні. І.САХАНЬ зазначив, що по ряду напрямків у соціальній політиці є позитивні зміни. За його інформацією, за чотири місяці 2001 року питома вага зарплати в доходах населення становить 55,6%, тоді як цей показник відповідного періоду 2000 року становив 47,9%. Крім того, І.САХАНЬ зазначив, що номінальна зарплата у квітні ц. р. зросла на 40,7%. При цьому він підкреслив, що уряд вважає цей показник задовільним, але вживатиме заходів для його підвищення.

Крім того, І.САХАНЬ повідомив, що за чотири місяці цього року в порівнянні з відповідним періодом 2000 року грошові витрати населення збільшились на 32,8%, що свідчить про активізацію купівельної спроможності населення. При цьому реальні доходи населення збільшилися на 3,6%.

За інформацією міністра соціальної політики та праці України, загальна заборгованість із зарплати станом на 10 травня становить 4,54 млрд. грн. При цьому заборгованість у бюджетній сфері на цей період становить 132 млн. грн., з яких на державний бюджет припадає 21 млн. грн.

Середня номінальна зарплата у сферах економіки, за словами І.САХАНЯ, в квітні становила 288,93 грн. і збільшилася в порівнянні з квітнем 2000 року на 40,7%. При цьому середня номінальна зарплата у промисловості становить 387,9 грн. і зросла на 39%. І.САХАНЬ зазначив, що з початку року заборгованість із зарплати скоротилася на 376 млн. грн., тобто на 7,6%.

Зростання заборгованості із зарплати у травні на 27,3% І.САХАНЬ пояснив, зокрема, проблемами формування уряду, і тим, що не було можливості жорстко контролювати виконання обов’язків місцевих органів влади з виплати зарплат. При цьому він зазначив, що сьогодні на місця буде розіслана телеграма за підписом прем’єр-міністра України Анатолія КІНАХА з вимогою вирішити питання щодо врегулювання ситуації із виплатою зарплат. При цьому стан виконання завдання із виплат зарплати розглядатиметься на наступному засіданні уряду, і місцеві керівники, які не виконують свої зобов’язання, будуть притягнуті до відповідальності.

Стосовно виплат «тіньової зарплати», І.САХАНЬ зазначив, що Міністерство соціальної політики і праці не володіє точними даними з цього приводу. Він зазначив, що такі дослідження неможливо провести з різних причин. Але, на його думку, рівень тіньової виплати зарплати можна оцінити за рахунок перевищення видатків населення над його зареєстрованими доходами. Так, в 2000 році, за словами І.САХАНЯ, цей показник становив 40%. Водночас міністр підкреслив, що за рахунок проведення пенсійної реформи і, зокрема, персоніфікації відрахувань до Пенсійного фонду вдалося знизити рівень тіньових доходів населення приблизно на 15-20%.