МЗС УКРАЇНИ ВИСЛОВЛЮЄ ЖАЛЬ З ПРИВОДУ «НЕПРОДУМАНИХ ТА БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИХ» ЗАЯВ КЕРІВНИКІВ РОСІЇ ЩОДО НАДАННЯ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ В УКРАЇНІ СТАТУСУ ОФІЦІЙНОЇ
Київ. 2 серпня. УНІАН. Міністерство закордонних справ України висловлює жаль, що офіційні чиновники Російської Федерації продовжують вдаватися до непродуманих та безвідповідальних заяв щодо надання в Україні російській мові статусу офіційної мови.

Як зазначається у заяві МЗС України, переданій сьогодні УНІАН, особливе занепокоєння викликає той факт, що подібні заяви робляться на тлі активного конструктивного діалогу між Україною і Російською Федерацією на найвищому рівні.

Безумовно, зазначені заяви не сприяють утвердженню клімату довіри та взаєморозуміння у гуманітарній сфері двостороннього співробітництва, зазначає МЗС.

На думку зовнішньополітичного відомства України, двом сторонам необхідно зосередитись не на політичних деклараціях та зайвих емоціях, а докласти зусиль для наповнення конкретним змістом партнерських відносин, передусім, в економічній сфері.

МЗС привертає увагу до того, що відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Водночас положення щодо державного статусу української мови в Україні ніяким чином не дискримінує російську та інші мови, якими користуються в нашій державі. Адже у Конституції України закріплено положення про те, що в державі гарантується вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин України, і це положення втілюється на практиці.

В контексті заяви заступника голови уряду Російської Федерації Віктора ХРИСТЕНКА, МЗС дало доручення посольству України в Російській Федерації ще раз довести до відома уряду РФ детальну інформацію про стан справ з російською мовою в Україні та проблеми, з якими стикається українська мова в Російській Федерації.

Як повідомляв УНІАН, 1 серпня віце-прем'єр-міністр Російської Федерації В.ХРИСТЕНКО, виступаючи на інтернет-конференції з проблем СНД, висловився за надання офіційного статусу російській мові в Україні. За словами В.ХРИСТЕНКА, "двомовність в Україні - це історичний факт, це символ дружби народів і партнерства".