Щодо створення благодійної організації - Місія "Україна - відома"

2 червня ц.р. у Києві пройшов установчий з’їзд Всеукраїнської благодійної організації Місія "Україна - відома".

Як заявив в інтерв’ю журналістам співголова оргкомітету, екс-президент України, народний депутат України Л.Кравчук, створювана організація опікуватиметься проблемою іміджу України, оскільки за 10 років незалежності українці так і не навчились створювати імідж своєї держави в світі, а деякі навіть шкодять йому. За словами Л.Кравчука, Місія "Україна - відома" акумулюватиме гроші від благодійних внесків, які підуть на розповсюдження інформаційних матеріалів про Україну, що їх видаватиме Місія. Ці матеріали поширюватимуться через українські та закордонні ЗМІ, представництва України за кордоном. Крім того, оргкомітет сподівається на підтримку української діаспори. Місія "Україна - відома" має на меті розповсюджувати по світу загальне уявлення про Україну, її конституцію, політичний і державний устрій, внутрішню та зовнішню політику, інформацію про експертні й інвестиційні можливості країни, а також інформацію для інвесторів щодо українського законодавства, конкретних об’єктів можливого вкладення коштів і гарантій захисту їхнього бізнесу.

Для реалізації головної цілі нового об'єднання - покращання міжнародного іміджу нашої держави - "Україна - відома" планує "посилити інформаційну присутність України" у світових засобах масової інформації та сприяти проведенню в Україні міжнародних спортивних змагань, конкурсів та фестивалів. Крім того, організація ініціюватиме візити до України відомих громадських діячів.

"Україна - відома" відкрита до співробітництва з усіма громадськими та політичними організаціями, державними органами та підприємницькими структурами, яким не байдуже майбутнє України.

Л.Кравчук підкреслив, що створення організації не пов’язане з майбутніми парламентськими виборами. "Вибори виборами, а імідж України - це імідж України", - сказав він.

Як заявив під час свого виступу на з’їзді другий співголова оргкомітету, голова ДПА М.Азаров, створювана організація має бути недержавною, оскільки у світі недержавні громадські організації мають набагато більший авторитет, аніж державні. Тому М.Азаров вважає недоцільним перебування у складі керівництва Місії представників влади. Крім того, він зазначив, що гроші, які будуть перераховуватись підприємцями, мають бути незаплямованими, бо "це благородна справа".

На з’їзді були присутні 32 делегати, серед яких віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В.Семиноженко, голова Державного комітету з питань молодіжної політики, туризму та спорту В.Цибух, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців О.Шнипко, екс-прем’єр-міністр В.Масол, та 30 запрошених гостей.

Президентом організації було обрано Л.Кравчука, головою наглядової ради - В.Масола. Свою згоду вступити до організації дали президент Національної академії наук України Б.Патон, а також відомий спортсмен С.Бубка.

(за матеріалами інформагентств УНІАН та "Інтерфакс-Україна" від 2 червня 2001р.)