7 червня 2001 року

Зустріч Прем’єр-міністра України Анатолія Кінаха з послами держав-членів ЄС, акредитованих в Україні

7 червня. Київ. Сьогодні в МЗС відбулася зустріч Прем’єр-міністра України А.Кінаха з послами держав-членів ЄС, акредитованих в нашій державі. Відбулася зацікавлена розмова про політичну та економічну ситуацію в країні, про пріоритети Уряду, взаємодію з парламентом, стосунки з міжнародними фінансовими організаціями та інше.

Заторкуючи у розмові питання європейської інтеграції й відносин між Україною та ЄС, А.Кінах висловив запевнення, що визначений Президентом України Л.Кучмою курс на інтеграцію України до Європейського Союзу залишається незмінним - новий Уряд твердо налаштований продовжувати роботу на даному напрямку. З метою реалізації цього курсу Уряд продовжуватиме здійснювати відповідні кроки як у напрямі внутрішньої євроінтеграційної підготовки країни, так і у її двосторонніх відносинах з ЄС.

Минулого року Президент України схвалив Програму інтеграції України до ЄС, яка покликана стати головним інструментом реалізації євроінтеграційної стратегії України. Програма включає загальнонаціональні й галузеві питання інтеграційної підготовки України, охоплюючи політичні, торговельні, економічні, соціальні, наукові, освітні, культурні та інші питання. На даний час завершено підготовку Плану дій по реалізації Програми інтеграції України до ЄС на 2001 рік. Новий Уряд готовий продовжити реалізацію таких ініціатив як розробка механізму фінансового забезпечення євроінтеграційного курсу, підпорядкування проектів програми ТАСІС пріоритетним напрямкам Програми інтеграції України до ЄС, розробку детальної програми дій по набуттю Україною статусу асоційованого членства в ЄС. Крім того, зараз в Уряді розглядається можливість введення посади Міністра з питань європейської інтеграції.

Пріоритетне значення у виконанні Програми інтеграції України до ЄС, зазначив А.Кінах, і надалі надаватиметься процесу приєднання України до СОТ, що дозволило б перейти до практичних переговорів між Україною та ЄС про створення зони вільної торгівлі між ними, а також врегулювання невирішених спірних питань у торгівлі. Уряд вважає надзвичайно важливим продовження розпочатого між Україною і ЄС діалогу з проблематики розширення ЄС та мінімізації його небажаних наслідків, а також стосовно проекту “Спільного плану дій між Україною і ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ”.

За словами Прем’єр-міністра, новий Уряд займатиме рішучу позицію щодо практичного наповнення формули “стратегічного партнерства” між Україною та ЄС, передусім, через діалог з Євросоюзом щодо низки конкретних українських ініціатив.

У розмові Прем’єр-міністра А.Кінаха з послами держав-членів ЄС акцентувалася увага на тому, що сьогодні між Україною та Європейським Союзом зростає змістовне наповнення й посилення політичного діалогу, практичного співробітництва у галузі торговельно-економічних стосунків, зовнішньої політики та безпеки. Створюються необхідні передумови для поступового виведення всього комплексу відносин Україна-ЄС на якісно новий рівень.