Про підсумки робочої зустрічі Президента України

Л.Д.Кучми з Президентом РФ В.В.Путіним

(11-12 лютого 2001 року, м.Дніпропетровськ)

 

11-12 лютого цього року відбулася робоча зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Президентом РФ В.В.Путіним, під час якої Глави держав провели переговори віч-на-віч, у вузькому колі та розширеному складі. Президенти разом відвідали Південний машинобудівний завод, ознайомилися з потенціалом української машинобудівної галузі в аерокосмічній сфері.

Саміт у Дніпропетровську слід розцінювати як виконання домовленостей, досягнутих у ході українсько-російського бізнес-форуму (21-22 грудня 2000 року).

Відбувся обмін думками з широкого кола питань двостороннього співробітництва. Президентами було високо оцінено ідею проведення зустрічі керівників прикордонних областей України та РФ за участю Міністрів закордонних справ двох країн.

Головними підсумками зустрічі слід вважати наступне:

Домовлено також вивчити висунуті пропозиції щодо будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

Президентами України та РФ було підписано Спільну заяву з питань розширення співробітництва у галузі авіаційної і ракетно-космічної техніки. Віце-прем’єр-міністр України О.В.Дубина та Заступник голови уряду РФ І.Й.Клєбанов підписали 4 міжурядові документи: 1) Програма міжрегіонального та прикордонного співробітництва на 2001-2007 роки та Заходи з її реалізації; 2) Меморандум про співробітництво в сфері ліквідації стратегічних твердопаливних ракет РС-22 та РСМ-52; 3) Угода про переміщення товарів у рамках співробітництва в освоєнні космічного простору та створенні і експлуатації ракетно-космічної техніки; 4) Угода про умови співробітництва в галузі технічного сприяння третім країнам під час спорудження, реконструкції, модернізації та експлуатації на їхній території промислових підприємств та інших об’єктів. Було також підписано понад 10 міжвідомчих документів, покликаних сприяти поглибленню двостороннього співробітництва в галузях дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, стандартизації і сертифікації ракетно-космічної техніки, суднобудування, проведення єдиної промислової політики, розвитку електронної техніки.

Одним з найголовніших підсумків візиту, за оцінками Президентів, стала домовленість між Мінпаливенерго України та РАТ "ЄЕС Росії" про перехід на режим паралельної роботи енергосистем України і Росії. Це дасть можливість Україні активно використовувати свою електромережу для здійснення транзиту електроенергії до третіх країн.

Сторони відзначили, що не менш важливою сферою двосторонньої співпраці є машинобудування, де існує низка конкретних планів та перспективних напрямків взаємодії.

Новим свідченням перспективності розвитку міжрегіональної співпраці стало підписання Головою Дніпропетровської облдержадміністрації М.Швецем та Головою Уряду м.Москва Ю.Лужковим Угоди між Дніпропетровською облдержадміністрацією та Урядом Москви про співробітництво в торговельно-економічній, науково-технічній, гуманітарній і культурній сферах.

Зустріч Президентів України і Російської Федерації слід розглядати як важливий етап у поглибленні і подальшому розвитку українсько-російського стратегічного партнерства, наповненні його реальним змістом. Сторони знову продемонстрували готовність до плідного і конструктивного діалогу, бажання спільними зусиллями вирішувати питання збереження економічного та науково-технічного потенціалу обох держав на взаємовигідних засадах.