6-7 червня ц.р. в м. Ялта відбувся Саміт Глав держав-учасниць ГУУАМ за участю Президента Азербайджанської Республіки Г.Алієва, Президента Грузії Е.Шеварднадзе, Президента Республіки Молдова В.Вороніна, Президента Республіки Узбекистан І. Карімова та Президента України Л.Кучми.

В ході роботи Саміту були обговорені стан та перспективи співробітництва в рамках ГУУАМ. Президенти обмінялись думками щодо питаннь, пов’язаних з розвитком, ефективним функціонуванням і забезпеченням безпеки інфраструктури транспортних комунікацій, що проходять через території країн-учасниць ГУУАМ, включаючи транспортний коридор TRACECA.

Обговоривши ситуацію в зонах конфліктів на території деяких держав ГУУАМ, Президенти засудили усі форми і прояви сепаратизму, націоналізму, екстремізму і тероризму, втручання у внутрішні справи держав як головні джерела загроз для миру та безпеки, сталого розвитку і підтвердили свою прихильність до врегулювання конфліктів мирним шляхом на основі загальноприйнятих норм і принципів міжнародного права.

В ході роботи Саміту президентами була підписана Ялтинська Хартія ГУУАМ, в якій закріплені основні напрямки розвитку форуму, визначено мету і принципи багатостороннього співробітництва, формат і періодичність проведення зустрічей на вищому рівні.

Підписана в ході Саміту Конвенція держав-учасниць ГУУАМ про взаємне надання допомоги з консульських питань закладає правову основу для взаємодії у сфері захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб країн-учасниць ГУУАМ на території третіх країн.

Президенти доручили забезпечити виконання Перспективного плану роботи ГУУАМ, завершити підготовку Положення про інформаційний офіс ГУУАМ в Києві та визначити порядок його відкриття, а також розробити документ про статус спостерігача в ГУУАМ.

Ялтинський Саміт ГУУАМ заклав основи для більш глибокого розвитку співробітництва країн-учасниць ГУУАМ. Президенти домовились про проведення в 2001 році в Республіці Узбекистан урядового Економічного форму за участю представників міжнародних організацій.

Досягнуто домовленості проведення наступного Саміту ГУУАМ в 2002 році в місті Ялта (Україна).