КС поки не отримав подання депутатів відносно конституційності указу президента про держсекретарів - голова суду

Київ. 7 червня. УНІАН. Конституційний Суд України поки що не отримав подання депутатів щодо конституційності Указу Президента України Леоніда КУЧМИ про введення посад державних секретарів у складі Кабінету Міністрів. Про це повідомив сьогодні голова Конституційного Суду України Віктор СКОМОРОХА на спільній прес-конференції з головою Конституційного Суду Словенії Францем ТЕСТЕНОМ.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами В.СКОМОРОХИ, якщо таке подання надійде, то Конституційний суд розглядатиме його «в порядку черги».

В.СКОМОРОХА не вважає тиском на Конституційний Суд висловлювавння першого заступника голови Верховної Ради Віктора МЕДВЕДЧУКА про те, що Конституційний Суд відмовить у провадженні справи щодо неконституційності Указу Президента "Про чергові заходи щодо подальшого здійснення адміністративної реформи в Україні", який передбачає введення інституту держсекретарів. «Робити заяви - це право політиків», сказав В.СКОМОРОХА. (Як повідомляв УНІАН, В.МЕДВЕДЧУК нагадав, що "свого часу Конституційний Суд розглядав питання про можливість Президенту призначати заступників міністрів". При цьому, сказав він, "це питання мало чим відрізняється від питання введення інституту держсекретарів". В.МЕДВЕДЧУК нагадав, що "тоді КС відмовив у провадженні справи, зазначивши, що це питання законодавчо не врегульоване, а КС розглядає питання відповідності тих чи інших законопроектів тому чи іншому питанню". Тому, вважає В.МЕДВЕДЧУК, це справа "виключно Верховної Ради".)

Як повідомляв УНІАН, зокрема, Соціалістична партія України, Партія захисників Вітчизни і фракція "Реформи-Конгрес" ініціюють подання до Конституційного Суду України щодо конституційності указу Президента України Леоніда КУЧМИ про введення посад державних секретарів у складі Кабінету Міністрів.

Довідка УНІАН. 29 травня Президент України підписав Указ "Про чергові заходи щодо подальшого здійснення адміністративної реформи в Україні". Згідно з указом, запроваджуються посади держсекретаря Кабінету Міністрів і державних секретарів міністерств. Віднині державний секретар Кабміну, його перший заступник і заступники, держсекретарі міністерств, його перші заступники і заступники призначатимуться главою держави на строк повноважень Президента України (на п'ять років, таким чином, після майбутніх президентських виборів призначені при Л.КУЧМІ держсекретарі працюватимуть ще один рік).

Згідно з указом, відставка уряду або окремих представників уряду не викликатиме відставки держсекретарів. Вони можуть бути звільнені в разі неналежного виконання своїх повноважень, в разі обвинувачувального вироку суду або за станом здоров'я. Згідно з указом, ліквідуються інститути перших заступників і заступників міністрів, а також урядового секретаря, його першого заступника і заступників.

Прем'єр-міністр України, перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністр і міністри згідно з указом є політичними фігурами і не підпадають під закон про державну службу. Вони забезпечують організаційне і політичне керівництво, а всі інші повноваження передаються державним секретарям уряду та міністерств.