До підсумків Саміту СНД

 

31.05 - 01.06.00 в Мінську відбулися чергові засідання Ради глав держав (РГД), Ради глав урядів (РГУ) та Ради міністрів закордонних справ (РМЗС) країн-учасниць СНД.

Делегацію України на засіданні РГД очолював Президент України Л.Д.Кучма. Урядова делегація брала участь у засіданні РГУ на чолі з Прем’єр-міністром А.К.Кінахом. Делегацію на засіданні РМЗС очолював Міністр закордонних справ А.М.Зленко.

Засідання РМЗС відбулося 31.05.01 і передувало засіданням РГД та РГУ.

Всього було розглянуто 28 питань. Українською стороною підписано 14 документів, із них 4 - із застереженнями, не підписано 11, схвалено низку протокольних рішень.

За ініціативою України до порядку денного засідання РМЗС було внесено пропозиції, спрямовані на прискорення процесу формування зони вільної торгівлі, реформування СНД та на розв'язання соціально-економічних проблем, пов'язаних із закриттям Чорнобильської АЕС.

Це - ініціативно розроблений МЗС України проект Рішення про створення робочої групи з підготовки до ювілейного Саміту СНД, яка проаналізувала б та оцінила подоланий за 10 років шлях, зроблену за цей період роботу, виявила наявні недоліки, визначила реальні цілі, які стоять перед Співдружністю, сформулювала конкретні завдання на подальший період. Це - також доповнення до проекту Рішення про заходи у зв'язку з 15-річчям аварії на ЧАЕС, пов'язані з розв'язанням проблеми повернення колишніх працівників станції до держав їх попереднього проживання та надання їм робочих місць на підприємствах та в організаціях держав-учасниць СНД.

В ході засідання було підписано: рішення “Про проект Рішення щодо звернення глав держав-учасниць СНД до народів держав-учасниць СНД та світової громадськості у зв’язку з 60-річчям початку Великої Вітчизняної війни”, “Про звернення учасників Пленуму Координаційної ради Співдружності організацій ветеранів незалежних держав до глав держав-учасниць СНД”, “Про проект Доповіді про перебіг виконання у 2000р. Міждержавної програми спільних заходів боротьби зі злочинністю на період 2000-2003 рр. та Програми держав-учасниць СНД з боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму на період до 2003р.”, “Про проведення науково-практичної конференції, присвяченої 10-річчю створення СНД” тощо.

31.05.01 після завершення засідання РМЗС відбулося засідання РГУ.

Всього було розглянуто 25 питань. Українською делегацією підписано: Угоду про співпрацю у сфері обігу товарів та технологій подвійного застосування; Угоду про прикордонну співпрацю у сфері вивчення, освоєння та охорони надр; Рішення про Положення про загальний бюджет органів СНД; Рішення про співпрацю у сфері забезпечення промислової безпеки на небезпечних виробних об’єктах тощо. Частина рішень підписана з відповідними застереженнями.

Було також схвалено декілька протокольних рішень.

Засідання РГД відбулось 01.06.01.

Всього було розглянуто 17 питань. З них, зокрема, українська сторона підписала: Рішення про Звернення до народів держав-учасниць СНД та світової спільноти у зв’язку з 60-річчям початку Великої Вітчизняної війни; Рішення про Звернення учасників Пленуму Координаційної ради Співдружності організацій ветеранів до глав держав-учасниць СНД; Рішення про хід формування зони вільної торгівлі; Рішення про головування у Раді глав держав СНД.

Україною схвалено також низку протокольних рішень.

В обговоренні питань, які стосувались взаємовідносин між країнами СНД у галузях військово-технічного співробітництва та миротворчої діяльності, українська сторона участь не брала, рішення не підписувала.

В ході Саміту Президент України Л.Д.Кучма, Прем’єр-міністр А.К.Кінах, Міністр закордонних справ А.М.Зленко здійснили низку двосторонніх зустрічей, на яких було обговорено питання, що становили обопільний інтерес.

Президент України Л.Д.Кучма мав зустрічі з Президентами Російської Федерації, Білорусі, Грузії, Таджикистану, Молдови та Киргизстану.

Прем’єр-міністр А.К.Кінах зустрівся з главами урядів Російської Федерації, Білорусі, Казахстану та Молдови.

Міністр закордонних справ А.М.Зленко мав зустрічі з главами зовнішньополітичних відомств Російської Федерації, Молдови, Білорусі та Грузії. Крім цього, відбулася неформальна зустріч міністрів закордонних справ ГУУАМ (без участі Узбекистану).