Consulate General of Ukraine
in New York
Home 10th Anniversary
Independence
Elections 2002 General Info Laws of
Ukraine
Trade Mission Links Press
Releases
Documentation Authentication VISA
Processing
№ 673

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ЗМІ

Інтенсивну серію дво- та багатосторонніх зустрічей провів 23 вересня у Нью-Йорку глава української делегації на 54-й сесії Генеральної Асамблеї ООН Б.Тарасюк.
Цього дня відбулася чергова зустріч Україна-ЄС, на якій Європейський Союз представляли Міністр закордонних справ Фінляндії Т.Халонен, її португальський колега Ж.Гама і генеральний директор із зовнішньополітичних питань Єврокомісії Г.Бурхгардт. На початку зустрічі Т.Халонен особливо наголосила на тому, що Європейський Союз високо цінує європейський вибір України, а ця вже п”ята за поточний рік зустріч на високому рівні свідчить про інтенсивний розвиток відносин ЄС з Україною.

У ході зустрічі міністри обговорили питання політичних та економічних відносин, висловили задоволення з приводу успішного виконання Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС.

Особлива увага була приділена розробці Стратегії ЄС щодо України, яка має бути ухвалена на саміті Європейського Союзу в Хельсінкі у грудні ц.р. Б.Тарасюк у цьому контексті наголосив на виключній важливості того, щоб в Стратегії була дана позитивна відповідь на прагнення України стати в перспективі повноправним членом ЄС. Адже керівництво нашої держави послідовно і цілеспрямовано здійснює демократичні й ринкові реформи, а курс на їх поглиблення складає основу передвиборної програми Президента України Л.Кучми.

На зустрічі обговорено питання закриття ЧАЕС до 2000 року. Б.Тарасюк з цього приводу зазначив, що Україна готова виконати всі свої зобов”язання, однак треба, щоб це зробили і наші західні партнери. У відповідь Т.Халонен поінформувала, що рішення стосовно фінансової підтримки закриття ЧАЕС прийматиме у листопаді цього року Європейський Банк Реконструкції і Розвитку.

Водночас із задоволенням було відзначено дедалі активніше залучення України до ініційованого Європейським Союзом Пакту стабільності для Південно-Східної Європи. У цьому зв”язку глава українського зовнішньополітичного відомства передав співрозмовникам текст спільного звернення до ЄС щодо відновлення судноплавства на Дунаї, підписаного напередодні міністрами транспорту України, Болгарії та Румунії.

Того ж дня Б.Тарасюк у якості спостерігача взяв участь у засіданні Руху Неприєднання на рівні міністрів закордонних справ.

На великому значенні участі українських миротворців у складі міжнародних сил в Боснії наголосив під час зустрічі з главою українського зовнішньополітичного відомства Міністр закордонних справ СРЮ Ж.Йованович. Крім того, досягнуто домовленості про проведення цього року політичних консультацій між МЗС України та СРЮ.

23 вересня ц.р. Б.Тарасюк також провів двосторонні зустрічі з Міністром закордонних справ Бельгії Л.Мішелем, главою зовнішньополітичного відомства Сирії Ф. Аль-Шараа  й Міністром закордонних справ Туркменистану Б.Шихмурадовим.

24.09.1999

Прес-служба Міністерства закордонних
справ УкраїниTop of page | Questions for the Consulate | Consulate Homepage