Consulate General of Ukraine
in New York
Home 10th Anniversary
Independence
Elections 2002 General Info Laws of
Ukraine
Trade Mission Links Press
Releases
Documentation Authentication VISA
Processing
№ 671

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ЗМІ

Зустріч Б.Тарасюка з Генеральним секретарем ООН К.Аннаном стала центральною подією третього дня роботи голови делегації України на 54-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ нашої держави наголосив на тій великій увазі, яку Україна приділяє діяльності Об"єднаних Націй в цілому, своїй участі у роботі цьогорічної сесії. Він підкреслив, що однією з головних цілей делегації України протягом неї буде забезпечення скликання другої Конференції країн-донорів для фінансування проекту "Укриття" на Чорнобильській АЕС.

К.Аннан, зі свого боку, пообіцяв особисто докласти зусиль для успішної роботи Конференції. Він відзначив вагомий внесок нашої держави в зміцнення стабільності та безпеки в світі, участь українських миротворців в операціях ООН з підтримання миру, зокрема, у Косово, а також регулярну сплату поточних внесків в бюджет Об"єднаних Націй, незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні.

Генеральний секретар також пообіцяв невдовзі відвідати Україну на запрошення Президента Л.Д.Кучми. Б.Тарасюк передав Генеральному секретарю ООН листа від Глави Української держави, в якому Л.Д.Кучма подякував К.Аннану за поздоровлення в зв"язку з 8-ю річницею незалежності України. Міністр також офіційно звернувся до ООН із пропозицією відрядити спостерігачів в нашу  країну  на  період  передвиборної  кампанії  та президентських виборів.

На великому значенні, яке надають в Україні розвитку дружніх відносин з Кубою було наголошено на зустрічі Б.Тарасюка з Міністром закордонних справ Куби Ф.Пересом Роке.  Глави  зовнішньополітичних відомств двох  країн обговорили ряд міжнародних питань, а також висловили сподівання, що проведене у травні ц.р. засідання міжурядової комісії з питань економічної співпраці сприятиме активізації двосторонньої торгівлі.

У першій половині дня 22 вересня Б.Тарасюк також зустрівся з Міністром закордонних справ Уганди Ерією Категайєю. Під час зустрічі було домовлено про необхідність розширення співпраці в галузі освіти, зокрема про навчання угандійської молоді в українських вузах. Крім того, вже найближчим часом угандійський уряд подасть свої пропозиції щодо економічної співпраці з Україною.

23.09.1999

Прес-служба Міністерства закордонних
справ УкраїниTop of page | Questions for the Consulate | Consulate Homepage