Consulate General of Ukraine
in New York
Home 10th Anniversary
Independence
Elections 2002 General Info Laws of
Ukraine
Trade Mission Links Press
Releases
Documentation Authentication VISA
Processing
Звернення
Президента України Л.Д.Кучми
 до українського народу

Дорогі співвітчизники!

Звертаюся до вас у зв”язку з офіційним оприлюдненням Центральною виборчою комісією результатів першого туру виборів Президента України. Що він показав? Насамперед – вашу високу активність. У ній знайшли вияв усвідомлена відповідальність за державу і суспільство, прагнення зробити кращим своє життя і своє майбутнє.

Ви не дали ввести себе в оману, спровокувати лукавими маніпуляціями декого з тепер уже колишніх кандидатів, брудними, безсовісними і безсоромними прийомами, до  яких вдавалися вони та їхні виборчі  штаби.

Спроби збурити, розколоти українське суспільство виявилися марними. Воно успішно витримує іспит на демократію, демонструє мудрість і політичну зрілість.

День виборів ще раз переконливо показав, що ми не просто населення. Ми – народ. Народ, якому дорога Україна, який хоче бачити її суверенною, заможною, процвітаючою. І цього не спростувати, не заперечити  нікому.

У тому числі тим з колишніх кандидатів, які не вміють гідно програвати. А відтак скаржаться на народ, дозволяють собі порівнювати його з баранами, опускаються до заяв, що наші люди, мовляв, “ще не дозріли до статусу народу”. І цим пояснюють свою поразку. Бог їм суддя. Ви ж своє ставлення до них висловили.

Хочу також відзначити: були забезпечені усі умови для безперешкодного волевиявлення людей, вибори загалом пройшли в демократичній атмосфері. Це, зокрема, визнали іноземні спостерігачі, представники міжнародних організацій.

Відмічені ж порушення мали несуттєвий характер й істотно не вплинули на підсумки. Здебільшого вони зумовлені недосконалістю виборчого законодавства, а також тим, що не всі ще як слід освоїли особливості непростого виборчого процесу.

Розраховую, що чесними будуть вибори і в другому турі, і зроблю все для цього. Складаю подяку тим, хто прийшов 31 жовтня на виборчі дільниці, щоб конструктивно, розумно скористатися одним з основних конституційних прав громадянина України. Дякую всім, незалежно від того, кому вони віддали перевагу, свої голоси. Вислювлюю сердечну вдячність членам виборчих комісій усіх рівнів, працівникам зв”язку, правоохоронних та  інших органів. Їх стараннями забезпечено чітке проведення виборів, порядок на дільницях та в населенних пунктах, оперативне проходження виборчих матеріалів, чітке підбиття підсумків голосування.

14 листопада відбудеться другий тур виборів. Закликаю всіх вас виконати у цей день свій громадський обов”язок. Особливо тих, хто з різних причин не взяв участі у голосуванні першого туру – не визначився у своїх політичних симпатіях та уподобаннях, не був впевнений у тому, що його голос щось важить, або просто через повсякденні клопоти.

Настає вирішальний момент, що визначить шлях, яким підемо далі, курс, яким буде розвиватися Україна. Це, без  перебільшення, найважливіше, справді доленосне питання. І відповідь на нього повинні дати всі.

Звертаюся до вас, шановні співгромадяни: прийдіть на виборчі дільниці, відкладіть заради цього усі свої справи. Зробіть усвідомлений і відповідальний вибір. Такий вибір потрібний Україні. Такий вибір потрібний кожному з нас і всім разом. У наших силах зберегти стабільність, порозуміння і спокій в суспільстві, послідовність і наступність дій державної влади, не допустити крутих і небезпечних поворотів. Вірю в український народ, у його мудрість, виваженість та відповідальність.

(надруковано в газеті “Урядовий кур”єр” 06.11.99)Top of page | Questions for the Consulate | Consulate Homepage