Consulate General of Ukraine
in New York
Home 10th Anniversary
Independence
Elections 2002 General Info Laws of
Ukraine
Trade Mission Links Press
Releases
Documentation Authentication VISA
Processing

№ 489
ЗАЯВА

    10 червня Рада Безпеки ООН схвалила довгоочікувану політичну резолюцію щодо врегулювання кризи навколо Косово. Україна не лише привітала це рішення, а й стала одним з його співавторів. Практичне втілення цієї резолюції має ліквідувати наслідки нечуваної гуманітарної катастрофи, дозволить повернутись до Косово біженцям та переміщеним особам за умови забезпечення суверенітету і територіальної цілісності Союзної Республіки Югославія і надання широкої автономії Косово. Гарантуватимуть реалізацію резолюції міжнародні цивільні і військові сили під егідою ООН та за згодою СРЮ. Є підстави вірити, що на Балкани, нарешті, повернеться мир.

    Ухвалена Радою Безпеки ООН резолюція стала результатом наполегливих зусиль багатьох країн, які прагнули покласти край цій небезпечній кризі. Україна, зокрема, постійно докладала зусиль з метою її врегулювання мирним шляхом, взяла активну участь в діяльності Місії ОБСЄ з верифікації в Косово. Вже 27 березня ц.р., тобто в перші дні авіаударів, Президент України запропонував план врегулювання, більшість положень якого збігаються з положеннями прийнятого владою СРЮ Мирного плану країн "Великої вісімки" та резолюції Ради Безпеки ООН.

    Україна підтверджує свою готовність взяти участь як у міжнародних миротворчих силах безпеки, так і в міжнародній діяльності в цивільній сфері для забезпечення повної реалізації досягнутих домовленостей і остаточного врегулювання югославської кризи під егідою міжнародного співтовариства відповідно до рішень Ради Безпеки ООН.

Міністерство закордонних справ України

10 червня 1999 року



Top of page | Questions for the Consulate | Consulate Homepage