БРАМА - зміст | Мистецтво/Культура | Сизокрилі по-англійськи
Про Сизокрилі
Рома Прийма-Богачевська
Галерея
Школи
Адреса
Танцювальний Ансамбль

Pryvit - Welcome
Сизокрилі

 ВиступиGraphic
(c) Оксана Цісельска

СИЗОКРИЛІ
Український Танцювальний Ансамбль

Художний Керівник-Хореограф
РОМА ПРИЙМА-БОГАЧЕВСЬКА

листопад 1998р.
Alice Tully Hall
Lincoln Center
New York City


Назад до змісту

Танцювальний Ансамбль - Сизокрилі


Hopak Jazz

Ансамбль "Сизокрилі" створений його мистецьким керівником Ромою Приймою-Богачевською в 1978 році з метою служити українській громаді великого Ню-Йорку й околиці мистецьким танцем серед наших співгромадян.

Члени ансамблю це правдиві аматори танцю; студенти університетів та молоді професіоналісти, які з любов'ю до свого українського походження віддають свій час і таланти, щоби гідно репрезентувати й інформувати про Україну американський світ через танець. Всі члени це самі вибранці зі шкіл та танцювальних таборів Роми Прийми-Богачевської.

Великий репертуар "Сизокрилих" складається з обрядових танців України. В них танцюристи вміло віддають радість, героїзм, гумор та інші риси українського народу.

Ансамбль має марку репрезентативного і є в змозі творити сюжетні картини і музично хореографічні образи українського кольориту, а своєю технічною вмілістю збагачує українську танцювальну культуру хореографічним малюнком і змістом.

"Сизокрилі" виступають у великих репрезентативних залях з величезним признанням і захопленням так публіки, як і вибагливої американської критики північно-східнього побережжя Америки, завжди приносячи славу Україні, а собі естетичне задоволення і заохоту до дальшої праці.


Назад до змісту

Рома Прийма-Богачевська

Prima ballerina

Хореограф та мистецький керівник

Рома Прийма-Богачевська народилася у древньому місті Перемишлі, однак виховувалась у Львові, де і почалась її мистецька кар'єра.

П'ятилітною дівчинкою від ритмо-пластики методи Жах Далекрозе до балетної школи при Львівському Театрі в роках 1939-42 під мистецьким педагогічним керівницвом передових майстрів танцю Вігілієва, О. Трегубова та Клавдії Ошкамп, Рома Прийма-Богачевська вивчала клясичну балетну техніку. По короткому часі дістається на солістку тринадцятьлітною дівчинкою.

Воєнні події 44-их років змусили Рому покинути рідний край і з матір'ю дістаються до Відня, де вступає до славної Музичної Академії танцювального відділу і з відзначенням закінчує дипломом студії.

Слідує затруднення на пості пріма балерини в краєвому театрі міста Іннсбрук, Австрія. Признання критиків відкривають її двері у різні краї. Наступає переїзд до Канади - концерти і виступи з Королівським Балетом, в ролях характерних, згодом переїзд до Америки і звідтілля роз'їжджає по західньому світі з повно-прогамними реситалями, свойого укладу і хореографії. Танець стає для неї мовою, а кожний рух словом, і її талант знаходить вияв у драматично-театральному танці.

Рома Прийма-Богачевська це перша українська танцюристка яка виступала в мистецьких центрах культурного світу: Нью-Йорк, Париж, Мюнхен, Відень, Женева, Лондон, Торонто, Атени та інших, а міжнародна публіка з ентузіязмом стрічала нашу артистку, а критика всюди підкреслювала, що це артистка високої кляси. У своїх танцях і хореографічних креаціях відкриває перед очима чужинецької публіки бізію соняшної України і тим вкладає у скарбницю світового мистецтва шляхетний самоцвіт української танцювальної культури. ЇЇ мистецтво базоване на історії і культурі українського народу. Хореографічні креації Роми Прийми-Богачевської чайка, ікона, верховина, жах війни, відьма, мамона та повні балети: "Квіт папороті", "Перґінт", "Попелюшка", танцювальні креації; "Ікона" з нагоди 1000-ліття християнства України, "Боротьба за волю", та "Сюїта Івасюка".

Тепер постійно живе в Нью-Йорку, де провадить школи танців, часто викладає і хореографує для танцювальних ансамблів в Америці й Канаді та провадить ансамблем "Сизокрилі".


Назад до змісту

Hopak Танцювальні школи...
...під проводом Роми Прийми-Богачевської:

Manhattan
303 Park Avenue South
Suite 318
New York, NY

Astoria, NY
Newark, NJ
Whippany, NJ
Watervliet, NY

Щоби дізнатися більше про танцювальні школи, ласкаво просимо звернутися до Роми Прийми-Богачевської.

Танцювальний табір - липень/серпень і літна майстерня - червень/липень 1999


Назад до змісту

Щоби довідатися більше про СИЗОКРИЛІ, прошу писати на цю адресу:

Syzokryli Dance Ensemble
c/o Roma Pryma-Bohachevsky
523 East 14th St., #3B
New York, NY 10009 USA

Tel: 212-677-7187


або через e-mail до Роми Прийми-Богачевської: mark@keystonenet.com

Назад до змісту
Авторське право (с) 1997-98 БРАМА - BRAMA, Inc., всі права застережені

** цікаве: [Свята і традиції] [Крамниці] [Політика]

БРАМА -- БРАМА по-анг. -- Календар -- УкраїНОВИНИ -- Громадська преса -- БРАМА пошук -- Мистецтво/культура -- Ділове -- Оголошення -- Комп'ютерне -- Соц.Проблеми -- Освіта/стипендії -- Розвага -- Юристика -- е-листи/ДОШКИ -- Нова хвиля -- СпортНовини -- Подорожування -- про Україну -- уряд України -- Довідник Укр. Діаспори -- Додайте Ваші координати -- Report dead link -- Про Браму - послуги - реклами -- Що нового? -- GOOGLE-- Yahoo!
Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. Всі права застережені.