Waffen-SS


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ BRAMA News and Politics Forum ] [ FAQ ]

Posted by Brit on February 02, 2001 at 21:11:28:

"УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО"

Фальшиві голоси британських солов’їв
Демонстрація псевдоісторичного і псевдодокументального фільму «СС у Великобританії», показаного по британському каналу ITN у неділю 7 січня 2000 р., викликала значний резонанс.
Чому раптом така увага до українців? Зміст фільму підштовхує глядачів до висновку, що у ІІ Світовій війні головними злочинцями були українці, зокрема — Перша українська дивізія Української національної армії (І УД УНА), яка формувалася як добровольча піхотна дивізія у складі фронтових дивізій військ СС. Чому британські правдолюби не виявляють злочинців серед мільйонів німців, що активно впроваджували політику «рідної» соціал-націоналістичної робітничої партії Німеччини на чолі з А.Гітлером? Лише членів тієї партії було кілька мільйонів, туди слід додати мільйони членів СС, СД, СА, гестапо, вояків Вермахту.
Це що, українці організували німецькі концтабори? Це що, українці розробили теорію власної расової неповноцінност? Це часом не українці склали список неповноцінних народів, яких треба винищити?
Чому не говорять ті правдолюби про діяльність двох російських дивізій у складі СС? Бачте, росіян не треба чіпати, бо Росія може захистити своїх громадян, а українців чого б і не потовкти — вони ж горлорізи, бандити, злочинці?
Тепер щодо фільму. Але спочатку пригадаємо слова одного з організаторів Дивізії В.Кубійовича, який писав: «Ті українці, які доклали рук до зорганізування Дивізії, мали на меті виключно український інтерес. Українська нація вимагала організації більшої української одиниці як зачатку Української Армії, і за це треба було німцям платити. До справи Дивізії підходили вони не так з сентиментом, як з зимним політичним розрахунком».
Пересмикування, перебріхування, підтасовка, упередженість — ось головні характеристики цього фільму. Всі звинувачення проти українських дивізійників зводяться до двох епізодів: польського і словацького, — коли нібито українці (підкреслюється саме етнічна приналежність) знищували мирне населення, палили села тощо. До того ж, ілюстративний ряд абсолютно довільний — показуються палаючі хати чи то в Україні, ти то в Польщі, чи то, можливо, у Франції, а глядачам треба розуміти, що то українці палять. Спробуємо розібратися з одним епізодом — з польським, на прикладі якого видно необізнаність авторів з матеріалом. Йдеться про те, що польське село Гута Пеняцька у лютому 1944 р. постраждало від німецької протипартизанської акції.
Автори повідомляють, що у каральній операції взяли участь 4-й і 5-й полки дивізії, хоча склад дивізій СС чітко нормувався. Повний склад піхотної дивізії СС — це три піхотних полки (у нашому випадку 1-й, 2-й, 3-й, які з літа 1944 р. отримали нову нумерацію — 29-й, 30-й, 32-й), кілька допоміжних дивізіонів і рот. Отож, у дивізії «Галичина» не могло бути ні 4-го, ні 5-го полку.
До цієї акції було залучено вояків кількох німецьких поліційних полків, зокрема 4-го і 5-го, до яких увійшла частина українців, що не були зараховані до дивізії «Галичина». Сама ж Дивізія все ще перебувала у стані формування, яке завершилося у травні 1944 року. Місцем формування і розташування дивізії був табір неподалік польського міста Дембіце.
Справу з акцією в селі Гута Пеняцька дослідив історик В.Верига. Він на підставі польських, радянських та німецьких джерел встановив, що це село було одним із центрів комуністичної польської партизанки. За польськими джерелами, самооборонна група села співпрацювала з комуністичними відділами гвардії людової, в селі перебували радянський 9-й партизанський загін ім. Чкалова і спеціальна група Б.Крутікова, до якої і увійшла самооборонна група цього села. Населення села налічувало (з дітьми і жінками) близько 500 осіб, а в селі перебували ще партизани чисельністю понад 500 вояків.
Підтвердження тому знаходимо і у фільмі. Очевидиця п.Ясінська каже в камеру, що «є підстави твердити, що ми (мешканці села — автор) допомагали російським партизанам», коли ж німці прибули до села, партизани поховалися. Фронт наближався до цього регіону, і тому німці вирішили ліквідувати загрозу в підпіллі. Для того послано відповідні військові сили. За інформацією начальника штабу дивізії майора Гайке, місцеве поліційне командування вимагало, щоб у операції взяла участь Дивізія «Галичина», наказ передбачав, що це має бути полк, але з огляду на те, що Дивізія все ще перебувала у стані організації, командир Фрайтаг відмовився вислати полк. Лише після повторного наказу вислано один курінь та дрібні допоміжні підрозділи, що увійшли до групи полковника Баєрсдорфа. Той же Гайке писав, що невишколені вояки з недосвідченими командирами не надавалися до тої справи, і що «бойовій групі Дивізії, як ненімецькій частині, інші німецькі частини приписували багато такого, що самі накоїли. Приписування Дивізії німецькими частинами різних провин повторювалося також пізніше».
Бажання підігнати факти під завчасно заготовлені висновки протирічить тексту: «Вони (дивізійники — автор) в кінцевому результаті не несуть відповідальності за пацифікацію села. На той час там діяв інший німецький підрозділ».
З наведеного видно, що фільм — лише антиукраїнська агітка, яку хтось замовив і оплатив. Виникає питання: кому вигідна така брехня?

Follow Ups:Post a Followup

Name:
E-Mail:

Subject:

Comments:


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ BRAMA News and Politics Forum ] [ FAQ ]