Нова Сила


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ BRAMA News and Politics Forum ] [ FAQ ]

Posted by Володимир Щербина on January 15, 2002 at 22:58:53:

НОВА СИЛА - ПОЛІТИЧНЕ КРИЛО ГЛОБАЛЬНОЇ СПІЛЬНОЇ ДІЇ

Про це вчора, 15 січня 2001 р. заявив лідер Всеукраїнської партії “Нова сила” Микола Кушніров у розмові з головним редактором журналу “Перехід-IV” Ігорем Каганцем

Напочатку трохи історії. Основи проекту “Спільна Дія” вперше сформулював рівно 5 років тому засновник наукового товариства “Спільна Дія” Миро Продум у програмній статті “Вперед... до кастового устрою”, опублікованій у січні 1996 р. в науково-теоретичному журналі Верховної Ради України “Віче”. Подальший розвиток і виклад цих ідей в основному відбувався на наукових конференціях, на сторінках журналу “Перехід-IV” та в інтернет-просторі.

Улітку 2001 р. над цим проектом працювала Політологічна секція III Всесвітнього форуму українців, у роботі якої взяли участь понад 200 представників громад Східної та Західної української діаспори, наукових і аналітичних центрів України. В результаті концепція всесвітнього об’єднання українців “Спільна Дія” була ясно сформульована і 20 серпня 2001 р. дістала схвалення Загальних зборів Форуму.

“Згідно з рішенням III Всесвітнього форуму українців, проект “Спільна Дія” мав бути втіленим у життя протягом 5-ти років, про що ми зобов’язилася відзвітувати на IV Всесвітньому форумі українців — заявив лідер “Спільної Дії” Юрій Збітнєв під час презентації цього проекту і програми “7 пунктів” у Львові 21 грудня 2001 року. — Проте різке загострення глобальної кризи і прискорення подій після терактів в США 11 вересня 2001 р. примушує нас негайно перейти від теорії до практики. Наша логіка така:

1. В умовах планетарної дестабілізації, коли сильніші спільноти не соромляться вирішувати свої проблеми за рахунок слабкіших, світове українство для самозахисту і цивілізаційного поступу потребує негайного організаційного об’єднання в цілісний біосоціальний організм — нову українську націю.

2. Для виконання цих завдань українській спільноті потрібна геополітична точка опори. Такою природною точкою опори може бути лише Україна. Але для цього її треба перетворити на потужну державу, спроможну надати кожному українцеві у будь-якій точці світу ефективну допомогу — психологічну, інформаційну, політичну, мілітарну.

3. Усі свідомі українці — і в Україні, і в діаспорі — повинні докласти зусиль для впорядкування України. Для цього їм треба активно включитися в політичний процес, оскільки без здобуття політичної влади наші мрії про українську Україну так і залишаться мріями.

4. Першою пробою сил і перевіркою нашої здатності до самоорганізації є вибори до Верховної Ради України навесні 2002 р. — чудова можливість організуватися у глобальну Спільну Дію і наростити її “політичні м’язи”, — заявив Юрій Збітнєв.

Згідно з задумом, успішність проекту “Спільна Дія” залежить від поєднання двох систем, які лише разом можуть скласти “критичну масу”:

1) Спільна Дія — це максимально динамічне, невимушене, різноманітне середовище розкиданих по всьому світу українських громадських організацій, мозкових центрів, клубів і гуртків, в якому поширюється і фахово обговорюється правдива інформація, народжуються найсміливіші ідеї, розробляються і реалізуються найрізноманітніші проекти, відбувається інтенсивний обмін знаннями, налагоджуються тісні особисті та ділові стосунки. Якщо висловлюватися в термінах “Переходу-IV”, то всесвітній рух Спільна Дія — це вільна асоціація цивілізаційно-расових Брам — людських середовищ, в яких відбувається духовний, психічний та фізичний розвиток людини і які взаємодіють за принципом “Свій до свого по своє”;

2) Партійне крило Спільної Дії — це організація кшатріїв: максимально дисциплінована, інтелектульно і технологічно оснащена, здатна до швидких, сміливих і рішучих дій.

Несподівано для багатьох виявилося, що така організація кшатріїв в Україні вже існує — це Всеукраїнська партія “Нова Сила”. Несподівано тому, що протягом двох років свого існування ця партія спрямовувала свою енергію не на створення іміджу, а на розбудову організаційної структури та її гартування в конкретних справах правозахисної та антикорупційної боротьби. В результаті сьогодні “Нова сила” має розгалужену організаційну структуру і 41 тисячу членів, серед яких приблизно третину складають патріотично налаштовані колишні військові і силовики — люди, які добре знають, що таке справжня боротьба.

Як розповів Генеральний секретар “Нової сили” Микола Кушніров, питаннями ідеології та організації “партії XXI-го століття” він впритул почав займатися з 1996-го року. Цікаво, що його розробки йшли в одному напрямку з розробками “Спільної Дії”, хоча вони нічого не знали один про одного. “Шкода, що ми не познайомилися раніше, — сказав Микола Олександрович. — Тоді б наша політична програма була системнішою, оскільки “Перехід-IV” спеціалізується на науково-світоглядних розробках, а “Нова сила” — це передусім організація практиків”.

Як би там не було, але програма “7 пунктів Спільної Дії” органічно накладася на партійні розробки, в результаті чого в доповіді Миколи Кушнірова на II з’їзді партії 9 січня 2001 року прозвучали революційні “9 принципів Нової Сили”. На їх основі була сформульована Передвиборча програма Всеукраїнської партії "Нова сила" — УКРАЇНА ПОНАД УСЕ! — програма цивілізаційного стрибка України та її стрімкого перетворення на потужну, передову і одухотворену державу нової епохи.

Доклодніше про це:

www.sd.org.ua "Спільна Дія"

www.perehid.org.ua журнал "Перехід-IV"

www.aratta.org.ua Політологічна секція III Всесвітнього форуму українців
Follow Ups:Post a Followup

Name:
E-Mail:

Subject:

Comments:


[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ BRAMA News and Politics Forum ] [ FAQ ]