Posted by UKIE on June 15, 2001 at 00:05:02:
In Reply to: Re: Tolerance posted by Observer on June 14, 2001 at 22:56:05:
:::Kharia Asiatskaja! Poluchil Privet ot Presidenta?
: It is just as important for Slovakia, Hungary and Poland to be tolerant of the vast majority of Rusyn Ukrainians who retain their ethnic Ukrainian identity while they develop their Rusyn/Ukrainian communities. We can all agree on tolerance.
: : Standard tolerant policy towards minorities is critical for every democratic country.
: :
: : : : http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news5.shtml
: : : : Президент України Леонід Кучма сьогодні завершив візит до Словаччини, де він зустрівся з представниками української етнічної меншини на сході країни.
: : : : Він відвідав музей місцевої культури культури у Свиднику та зустрівся з активістами громади, яка потерпає від поділу на українців та русинів.
: : : : На сході Словаччини мешкають більше 30 тисяч етнічних українців, значна частина яких називає себе також русинами.
: : : : Офіційний Київ провадить толерантну політику стосовно русинської тотожності, яка є близькою до таких гілок західно-українського етносу як лемки, гуцули, бойки та інші, проте в Україні засуджують так званий політичний русинізм, прихильники якого пропагують розокремлення української та русинської тотожності.
: : : : Український керівник провадить переговори про розширення співпраці з урядом Словаччини, яка попри сусідство, на думку оглядачів, досі не провадила активної політики стосовно України.
: : : : Офіційний Київ минулого року негативно реагував на запровадження Словаччиною віз для українських громадян, а також підтримку у Братиславі планів побудови російського газопроводу в обхід України.
: : : : Ознакою активізації економічної співпраці була участь словацьких енергетичних компаній у приватизації українських обленерго.