
Posted by Мара on July 24, 2004 at 14:20:16:
«Обніміться ж, брати мої!»
Олена КОЩЕНКО
Створено громадську організацію «Об’єднання українців світу». Її очолив народний депутат України Михайло Поплавський. Про те, які завдання поставило перед собою об’єднання, йшлося на брифінгу в Київському національному університеті культури і мистецтв.
НИНІ за межами України проживає близько 11 мільйонів українців. І хоча не всі зберегли прарідну мову, подумки вони ніколи не поривають зв’язків з Україною. Бо з нею пов’язана історія їхнього роду, у ній — їхнє життєдайне коріння. Усі свідомі українці хочуть бачити свою генетичну батьківщину багатою державою, з незамуленими духовними національними джерелами. Водночас багато хто з них прагне вкласти і свою посильну дещицю в розбудову такої Української держави.
— Однак ми, українці, роз’єднані у своїх добрих намірах, — сказав Михайло Поплавський. — Тому наша організація передовсім поставила за мету об’єднати українців усього світу, котрі бажають прислужитись Вітчизні. До таких дій нас спонукають слова Великого Кобзаря: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю». Настав час звершень.
Для цього в Черкасах зібралися за круглим столом на «високу раду» вчені, діячі культури, бізнесмени, педагоги з усіх областей України та українських діаспор світу і розробили програму дій. Про що домовилися?
Насамперед, у Черкасах буде створено інформаційно-культурологічний та економічний «Центр українства світу», який втілюватиме задуми організації. У ньому розмістяться і представництва всіх потужних українських діаспор. Під орудою Центру діятимуть такі осередки «Об’єднання українців світу» (ОУС): з реабілітації річок України, зокрема Дніпра; Чорнобильський; бізнесовий; інформаційно-міграційний. У планах — створення клубу для ділових кіл світового українства «Ясени» та ліги українських меценатів, до якої увійдуть, як було заявлено, «економічно потужні українці світу». Власне, їхнім коштом і реалізовуватиметься вся програма. ОУС уже розпочало облаштування в областях консультативних центрів із праці та трудового забезпечення українців на Батьківщині та за її межами.
— Безробіття — проблема з проблем у нашій державі, — сказав лідер ОУС. — Особливо потерпають від нього люди в Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій та Черкаській областях, на сході країни. Це спонукає багатьох співвітчизників шукати заробітків за кордоном. Із західних і центральних областей українці найчастіше їдуть на заробітки в Європу, зі сходу — у Росію. Найбільше українських трудових мігрантів нині в Польщі — близько 300 тисяч чоловік. По 200 тисяч — у Чехії, Італії, Португалії. Чимало наших заробітчан в Іспанії, Туреччині, Ізраїлі, США...
Статистика твердить: загалом з України щороку виїздять на заробітки до 7 мільйонів осіб. Переважна більшість українців-заробітчан, а саме 80 відсотків, трудяться нелегально. Для виїзду вони використовують туристичну візу строком на рік. Її вартість до європейських країн складає 1500 доларів, а до Канади та США — 6000 доларів. Для таємного перетину кордону використовуються нелегальні канали в Польщі, Угорщині, Чехії, Мексиці.
— Українці-заробітчани за кордоном не почуваються захищеними, — сказав Михайло Поплавський. — Ми повинні їм допомогти. Для початку хоча б правовими консультаціями. Їх надаватимуть усі наші центри з праці та трудового забезпечення. Там працюватимуть юристи, фахівці з міжнародного права.
Заява викликала жвавий інтерес. Журналісти спитали, де можна роздобути детальнішу інформацію про «Об’єднання українців світу», в тому числі — про створювані центри з праці та трудового забезпечення українців. Хотіли знати також, куди звертатись із пропозиціями про співпрацю. Михайло Поплавський відповів так:
— Сторінка «Об’єднання українців світу» в мережі Інтернет — справа недалекого майбутнього. Однак розумію, що в когось турбота нагальна. Тому, прошу, ось електронні адреси, за якими можна звернутись із своїм запитанням чи пропозицією: rector@knukim.edu.ua або internet@knukim.edu.ua. Жоден лист не залишимо без відповіді. Моя сторінка в Інтернеті, де теж є інформація про «Об’єднання українців світу», за такою адресою:
www.poplavskiy.com.
FROM THE WEBMASTER - post only immigration-related msgs. Report abuse here.
POSTS CONTAINING UNRELATED MESSAGES WILL BE DELETED.