News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - ОголошенняgetLinks(); ?>

UkraiNEWStand BRAMA Press News UKR News ENG News RUS News GOV'T TV/Radio Journals Newsletters World Kiosks
Sat, December 09, 20:50 EST
Main
 • BRAMA Press
 • Submit press releases here

 • BRAMA Home
 • BRAMA's UkraiNewstand

 • Search

 • full search
 • NEWS
   ·  Regional-National-Int'l
   ·  Politics/Elections
   ·  Business
   ·  Diaspora/Community
   ·  Issues/Health
   ·  Education
   ·  Arts/Culture
   ·  Religion
   ·  Sports
   ·  Travel
   ·  BRAMA Press
  Forums
 • News & Politics BB (Chat)
 • Nova Khvylia BB
 • Traditions BB
 • Travel BB
 • Business Connections BB
 • E-mail Lists

 • Features
   ·  Politics/Elections
   ·  History of Ukraine
   ·  Ukrainian Traditions
   ·  Ukrainian Shops

  [BRAMA Client Websites]
  places to visit

  Survey
  What will L.Kuchma's fate be under the Yushchenko presidency?
  Same as Ceausescu
  Exile in Russia or elsewhere
  Prosecution and jail in Ukraine
  Immunity from prosecution in Ukraine
  Pardoned by Yushchenko
  Other
 • [Results & comment board] ...
 • Horoscope
  Horoscope (Ukr1251 only):


  DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages.


  [ TOP]

  BRAMA News and Community Press

  BRAMA, October 1, 2009, 9:00 AM ET

  Ukrainian Students in Canada's Parliament

  image

  A group of 25 students from Ukraine came to Ottawa to intern at Canada's House of Commons, where they are working in the offices of federal MP's. Yaroslav Kovalchuk is this year's coordinator of the Canada Ukraine Parliamentary Program.

  Українські студенти в Парламенті Канади

  Нещодавно в Оттаву для участі в Канадсько-українській парламентській програмі 2009 прибули 25 українських студентів, які протягом двох місяців представлятимуть за океаном не тільки свої університети, а й до певної міри спробують себе в ролі офіційних посланців своєї держави, проводячи офіційні зустрічі з федеральними депутатами, керівниками різних урядових секторів та лідерами канадських громадських організацій, зокрема активними представниками української діаспори в Канаді.

  Ось уже дев'ятнадцятий рік поспіль студентська молодь з України має можливість проходити стажування в Палаті Громад, працюючи помічниками канадських федеральних депутатів та спостерігаючи за роботою "заокеанських" урядових інституцій зсередини, тим самим отримуючи виняткову можливість порівняти системи державного управління в Україні та Канаді.

  Однак не слід вважати, що участь в програмі далася українських студентам легко. Для того, щоб стати парламентськими інтернами в законодавчому органі іншої держави, університетська молодь повинна була пройти кілька турів прискіпливого відбору, які включали підготовку низки есе на суспільно-політичну тематику, зокрема питань мовної, культурної та міжнародної політики України, перевірку знання англійської та української (!) мов та інтерв'ю, під час якого учасники мали презентувати свої комунікативні вміння та довести, що вони гідні представляти свою державу за кордоном. Проте навіть після проходження офіційного відбору на учасників чекали місяці ретельної самопідготовки, проведення досліджень з порівняння роботи різних канадських та українських урядових інституцій, вивчення законодавства зарубіжних країн у сфері державного управління та мовної політики та поглиблення знань з питань міжнародної політики, євроінтеграції та співпраці України зі своїми сусідами. Таким чином, рівень компетентності та підготовки українських студентів не викликає сумнівів, як не викликає сумнівів і той факт, що після проходження настільки важкого шляху учасники по-справжньому навчилися цінувати отриману ними унікальну нагоду пройти стажування за кордоном.

  Минулого року учасники програми не змогли дослідити усі нюанси парламентської роботи, оскільки потрапили в Канаду в самий розпал передвиборчої кампанії і відразу ж відправилися в офіси федеральних депутатів у їх виборчих округах (на відміну від України, де віднедавна вибори проводяться виключно за партійними списками, тобто пропорційною системою, в Канаді діє мажоритарна система, за якою депутат вибирається простою більшістю голосів у своєму окрузі, що в свою чергу підвищує відповідальність конкретно взятого депутата перед його виборцем).

  Цього ж року інтрига з виборами зберігатиметься протягом всього перебування інтернів у канадській столиці. Оскільки на минулих перевиборах Консервативна партія не отримала більшості голосів у парламенті, їм довелося формувати уряд меншості. Цікаво, що в Канаді у випадку, коли одна партія не може набрати половини голосів у парламенті, але її результат перевищує результати інших партій, їй не потрібно шукати партнерів та в'язнути у болоті неприродних коаліцій та кулуарних домовленостей з іншими політичними гравцями, оскільки вона має право виключно своїми силами створити уряд. Зворотною стороною медалі є питання, наскільки ефективно подібний уряд зможе реалізувати програму своєї діяльності, тому що при прийнятті законопроектів їм доведеться ситуативно шукати компромісів з певними партіями по кожному окремому законодавчому акту. Але досвід Канади показує, що уряди меншості можуть працювати не один рік поспіль. З іншого боку, в подібній ситуації офіційна опозиція може легко піддатися спокусі об'єднати менші партії для висловлення вотуму недовіри уряду, що автоматично призводить до перевиборів, які в Канаді не є рідкістю. Ще з початку цього літа канадські мас-медіа рясніють передбаченнями того, що Ліберальна партія на чолі з Майклом Ігнатієвим все ж таки піддасться подібній спокусі і спробує взяти у консерваторів реванш за свій програш на попередніх виборах. Проте, як показало голосування щодо поправок до бюджету, яке відбулося 18 вересня, поки що їх спроби є безуспішними, хоча це не заважає представникам усіх фракцій канадського парламенту перебувати в стані підвищеної готовності до виборів.

  Так чи інакше, українські студенти вже розпочали свою роботу в офісах депутатів в Оттаві, виконуючи завдання останніх, регулярно відвідуючи засідання парламенту та пробуючи свої сили у цілком новій для них сфері діяльності. У випадку, якщо за наступні два місяці все-таки будуть оголошені перевибори, новоспечені парламентські інтерни розпорошаться по мажоритарних округах по всій країні та допомагатимуть федеральним депутатам на місцях.

  Проте складання політичних прогнозів є справа ненадійна, а тому українським студентам залишається тільки покластися на волю долі та політичну волю канадських парламентарів, які і визначать, яке стажування чекатиме на студентів: традиційне в парламенті, передвиборча кампанія на місцях чи поєднання обох варіантів.

  ДОВІДКА
  Канадсько-українська парламентська програма заснована у 1991 році Фундацією кафедри українських студій у Торонто з нагоди проголошення Україною незалежності та святкування українською діаспорою сотої річниці початку масової міграції українців до Канади. За останні 19 років 23 групи українських студентів мали змогу проходити стажування у Палаті общин і ще шість груп – під час федеральних виборів. Таким чином, від 20 до 52 студентів щороку отримували досвід роботи з канадськими парламентарями. Наразі програма переживає фінансову скруту і, якщо організаторам не вдасться знайти спонсорські кошти: чи то від благодійних фондів, чи від представників великого бізнесу в Україні – наступний рік стане останнім у її діяльності.

  Ярослав КОВАЛЬЧУК,
  координатор Канадсько-української парламентської програми 2009
  Палата Громад, Оттава, Канада

  Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc. All rights reserved.
  The images and information contained in BRAMA News and BRAMA Press reports may not be published, broadcast, rewritten or redistributed without the prior written authority of BRAMA and/or author/photographer. The views and opinions of authors expressed on Brama.com do not necessarily state or reflect the views of Brama - Gateway Ukraine or its officers, directors or associates.


  * * * * * * * * * * * * * * * * * *

   

  Ukraine video timeline: a year of protests and violence. Daily Telegraph 2/21/2015


  Nadiya Savchenko's speech in Basmanny Court, Moscow, 10.02.2015 (Voices of Ukraine)


  Joe Biden: Don’t tell us. Show us, President Putin. 2/7/2015 Munich Security Conference


  Speech by President of Ukraine at the Munich Security conference Feb 7 2015


  #FreeSavchenko video by Adriana Luhovy [Twitter storm Jan 26 2015]


  FREE NADIYA SAVCHENKO

  FREE NADIYA SAVCHENKO
  Twitter storm day Jan 26 2015


  Live map of Ukraine

  Ukraine Today TV LIVE on Youtube


  Live map of Ukraine

  Live map of Ukraine


  Timothy Snyder: Ukrainian History, European Future. Timothy D. Snyder is a well-known historian and professor of history at Yale University. Speaking at the National University 'Kyiv-Mohyla Academy' on May 15, 2014 on deep connection and strong bonds between Ukrainian and European history.


  Громадське радіо

  Громадське радіо


  Громадське телебачення

  Громадське телебачення


  Facebook Євромайдан

  Facebook Євромайдан


  Happy Kyiv (inspired by Pharrell Williams 'Happy')


  Inauguration of Ukraine's President Petro Poroshenko, June 7, 2014


  The Kyiv Post

  День The Day Newspaper

  Експрес онлайн -- Львів

  Voice of America/Голос Америки

  Mirror Weekly/Дзеркало Тижня

  TVi

  Tochka.net

  Zaxid.net

  Yahoo!
  Foto I |  Foto II |  Slideshow

  World Issues
  Google
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq
  Yahoo
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq

  Climate Effects
  Google
   ·  Global Warming
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu
  Yahoo
   ·  Climate Change
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu

  Nasha knopka Наша кнопка

  SLIDESHOWS
  Yushchenko 2009 (NYC)
  Yushchenko 2008 (NYC)
  Genocide (NYC)
  Rushnyk (NYC)
  more ...

  AUDIO and VIDEO
  Video: OC Yushchenko speech
  Video: Orange Circle Yushchenko
  Video: Heritage Days
  more ...


  Calendar
  more ... ]  


  ** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

  BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
  Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.