News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - ОголошенняgetLinks(); ?>

UkraiNEWStand BRAMA Press News UKR News ENG News RUS News GOV'T TV/Radio Journals Newsletters World Kiosks
Tue, July 16, 15:48 EDT
Main
 • BRAMA Press
 • Submit press releases here

 • BRAMA Home
 • BRAMA's UkraiNewstand

 • Search

 • full search
 • NEWS
   ·  Regional-National-Int'l
   ·  Politics/Elections
   ·  Business
   ·  Diaspora/Community
   ·  Issues/Health
   ·  Education
   ·  Arts/Culture
   ·  Religion
   ·  Sports
   ·  Travel
   ·  BRAMA Press
  Forums
 • News & Politics BB (Chat)
 • Nova Khvylia BB
 • Traditions BB
 • Travel BB
 • Business Connections BB
 • E-mail Lists

 • Features
   ·  Politics/Elections
   ·  History of Ukraine
   ·  Ukrainian Traditions
   ·  Ukrainian Shops

  [BRAMA Client Websites]
  places to visit

  Survey
  What will L.Kuchma's fate be under the Yushchenko presidency?
  Same as Ceausescu
  Exile in Russia or elsewhere
  Prosecution and jail in Ukraine
  Immunity from prosecution in Ukraine
  Pardoned by Yushchenko
  Other
 • [Results & comment board] ...
 • Horoscope
  Horoscope (Ukr1251 only):


  DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages.


  [ TOP]

  BRAMA News and Community Press

  BRAMA, Oct 14, 2004, 1:00 pm ET

  Press release

  Голосувати...чи не голосувати?
  Відповіді на запитання українців, що мешкають за кордоном

  To vote... or not to vote? Answers to the questions of Ukrainians living abroad

  У виборах Президента України, що відбудуться 31 жовтня 2004 року, важливу роль відіграють свідомі голоси українців за кордоном.

  В зв'язку з об'єктивною нестачею необхідної інформації, вагома частка закордонного електорату може взагалі не взяти участь у голосуванні.

  Тому метою даного діалогу є висвітлення основних правових гарантій виборців за кордоном, а також розвіяння деяких шкідливих передвиборчих міфів. Запитання поставлені з точки зору пересічного українця за кордоном. Відповідає український юрист-правозахисник, що живе та працює за кордоном.

  31 жовтня та 21 листопада (2-й тур) відбудуться вибори Президента України. Багато українців в день виборів будуть перебувати за кордоном. В основному це люди, що знаходяться на заробітках. Отже їм не зовсім зрозуміло, чи можуть вони взяти участь у виборах і як це зробити?

  Якщо ви перебуваєте за кордоном - чи то у Великій Британії, чи в Канаді, чи в будь-якій іншій державі, - ви обов'язково належите до однієї з трьох можливих категорій. Ви або:

  • перебуваєте за кордоном з коротким візитом (наприклад у відрядженні або в туристичній подорожі), або
  • тимчасово проживаєте на території даної держави і не перебуваєте на консульському обліку, або
  • тимчасово проживаєте за кордоном і перебуваєте на консульському обліку.

  Важливо усвідомити і пам'ятати, що всі три категорії українців за кордоном МАЮТЬ ПРАВО ГОЛОСУ. Право брати участь у голосуванні за межами України гарантоване статтею 24 Конституції України, а також частиною 6 статті 2 Закону України "Про вибори Президента України".

  Додам, що створення всіх умов для забезпечення реалізації виборчого права громадян України, які перебувають за її межами - є конституційним обов'язком Української держави. Невиконання цього обов'язку може призвести до міжнародної відповідальності уряду країни за порушення прав людини її громадян.

  Те, що українці за кордоном мають право голосу, є дуже втішливим фактом. Але з об'єктивних причин (наприклад, неможливість продовжити візу) багато з них перебувають на території іноземної держави нелегально. Чи має ця обставина вплив на їхнє право голосу?

  Ні, не має. Згідно з чинним законодавством про вибори, загальне право вибору мають всі - як "легали", так і "нелегали".

  А як тоді розуміти ту частину заяви про включення до списку виборців в якому чорним по білому написано "державний кордон України я перетнув ... на законних підставах"?

  Речення про яке йде мова, дійсно існує. Воно є або результатом невдалого формулювання з боку авторів тексту заяви, або ж наслідком навмисної спроби залякати закордонних виборців.

  З виключно правової точки зору, є декілька випадків в яких можна стверджувати, що кордон було перетнуто незаконно. Безпосередньо, громадянина України можна звинуватити в незаконному перетині кордону у наступних ситуаціях:

  • якщо він/вона використав для перетину кордону підроблені документи;
  • якщо громадянин України покинув територію держави шляхом підкупу або махінації (наприклад, схованим в кузові вантажного автомобілю, або в товарному контейнері, погруженому на будь-який інший транспортний засіб);
  • якщо кордон було перетнуто не на офіційному котрольно-пропусному пункті (тобто, або перелізши вночі через електризований тин в Карпатах, або відпливши занадто далеко від буїв одного з Чорноморських пляжів)

  Іншими словами, якщо при виїзді з України ви пройшли паспортний та митний контроль, ви перетнули державний кордон НА ЗАКОННИХ ПІДСТАВАХ. А це значить, що ви можете голосувати.

  Одна з найсерйозніших причин чому закордонні українці бояться брати участь у виборах, є страх бути депортованими. "Нелегали" переживають, що українські консульства передадуть списки виборців місцевим імміграційним інстанціям. Останні ж, повиловлювавши таких виборців, швидко відправлять їх "голосувати" на батьківщину. Чи можлива така ситуація?

  Як фахівець з міжнародного права та, зокрема, імміграційного права Великобританії, запевняю вас, що ці переживання є абсолютно безпідставними. По-перше, не існує жодної норми міжнародного права, згідно з якою здача нелегалів є однією з функцій консульських установ. Консульства створюються для захисту своїх громадян за кордоном, а не для їх переслідування.

  Щодо власне еміграційних служб конкретних закордонних держав, то подібні джентельменскі угоди з консульствами з обміну нелегалами також не входять у сферу їхньої діяльності. У них є свої законні механізми вирішення питання нелегальної еміграції, і такі заходи реалізуються без співпраці з представниками консульських установ.

  Тобто, не має жодних правових підстав плутати вибори Президента України з методами імміграційного контролю закордонних держав. Єдине призначення списків виборців - це створення можливості для якомога більшої частини закордонних українців реалізувати їхнє конституційне право голосу.

  Ще одним, не менш важливим чинником, є страх закордонного електорату за безпеку їх рідних та близьких вдома на Україні. Тобто, люди бояться, що владні структури будуть створювати тиск на сім'ї тих, чиї прізвища будуть внесені до списків виборців.

  Щоб юридично розвіяти цей, знову ж таки, безпідставний міф, необхідно звернути увагу на два ключові моменти у виборчому процесі: до і після голосування.

  Можливість тиску на сім'ї закордонних виборців в період до дня виборів виключена з двох причин. По-перше, виборчі списки є всього на лише списками людей; в них не буде зазначено за кого саме ці люди будуть голосувати. Тобто, виборчі списки не можливо використати як підставу для політичного переслідування. Окрім прізвищ в них не буде жодного натяку на політичні вподобання конкретних виборців.

  По-друге, навіть якби політичні структури були зацікавленні в створенні передвиборчого тиску, така операція не можлива ні фінансово, ні адміністративно. За той час, що залишився до виборів, залякати сім'ї від 4 до 7 мільйонів українців за кордоном просто об'єктивно не реально.

  Що стосується тиску в формі після-виборчої політичної помсти, то така можливість виключена самим процесом голосування. Згідно з Конституцією України голосування є таємним, тобто ні кому не буде відомо за кого голосувала конкретна особа. Гарантією виконання цієї умови є сам зміст процедури таємного голосування: виборчі бюлетені будуть анонімними, і заповняти їх виборці будуть в спеціально обладнаних закритих виборчих кабінах.

  Тобто, як і до голосування, у зацікавлених політичних сил не буде жодних доказів політичних переконань конкретних виборців, а отже не буде підстав для переслідування їхніх сімей після виборів.

  Багато з тих хто бажає взяти участь у виборах 31 жовтня, не знають, що саме для цього необхідно зробити. Як голосувати за кордоном?

  Перш за все необхідно заповнити заяву про внесення до списку виборців. Ця заява повинна бути передана відповідній закордонній виборчій дільниці не пізніше ніж за 7 днів до дня виборів, тобто, не пізніше 23 жовтня. Бланк заяви можна отримати або безпосередньо в посольстві чи консульстві, або роздрукувати з однієї з багаточисельних інтернет сторінок присвячених виборам.

  Слід зазначити, що особам, які перебувають на консульському обліку, таку заяву заповняти не потрібно - по закону їх буде включено до виборчого списку автоматично. Незважаючи на це, не зашкодить попередньо зв'язатись з консульством і переконатись, що ваше прізвище дійсно внесене до такого списку.

  Трохи інші умови голосування стосуються тих громадян, які під час виборів будуть перебувати за кордоном тільки з коротким візитом. Щоб прийняти участь у голосуванні, їм необхідно отримати так зване відкріпне посвідчення/талон, яке видається виборчою дільницею за місцем постійного проживання в Україні. Відкріпне посвідчення, разом з закордонним паспортом необхідно подати до закордонної виборчої дільниці. Зробити це можна безпосередньо в день виборів.

  Чи може виборець за кордоном який не голосував у першому турі 31 жовтня, проголосувати у другому турі 21 листопада.

  Однозначно так. Але для цього треба обов'язково переконатись, що його внесено до списків для повторного голосування. По закону списки для повторного голосування створюються на основі списків виборців складених для першого туру.

  Якщо ви не подавали заяву на включення до списків виборців в першому турі, але хочете голосувати в другому турі вам необхідно наступне. Необхідно віднести заповнену заяву до відповідної закордонної виборчої дільниці ПРОТЯГОМ 11 ДНІВ ПІСЛЯ ПЕРШОГО ТУРУ ГОЛОСУВАННЯ. Тобто, заява має бути у виборчій дільниці ДО 11 ЛИСТОПАДА, і чим раніше тим краще. Форма заяви, а також процедура її заповнення та ж сама, що й для реєстрації для голосування в першому турі.

  І нарешті, де саме буде проходити голосування?

  Інформацію про розташування виборчих дільниць в конкретних країнах можна отримати зателефонувавши до посольства або консульства України у відповідній державі.

  Крім того, адреси переважної більшості закордонних виборчих дільниць опубліковано на інтернет сторінках чисельних українських громадських організацій.

  Питання задавав Олексій Омельянчук, Громадянська ініціатива "Знаю!"

  На питання відповідав Юрій Сак, Кандидат ступеню Доктора права, старший викладач міжнародного права з прав людини у Вулверхемптонському університеті, Велика Британія.

  Додаткову інформацію з питань голосування за кордоном можна знайти в інтернеті за адресами www.vyboryUA.org та www.znayu.org.ua.  * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  More BRAMA Press Releases -- Click Here
  Comments and observations about this article and other news
  may be posted to the BRAMA News & Politics Comment Board

   

  Ukraine video timeline: a year of protests and violence. Daily Telegraph 2/21/2015


  Nadiya Savchenko's speech in Basmanny Court, Moscow, 10.02.2015 (Voices of Ukraine)


  Joe Biden: Don’t tell us. Show us, President Putin. 2/7/2015 Munich Security Conference


  Speech by President of Ukraine at the Munich Security conference Feb 7 2015


  #FreeSavchenko video by Adriana Luhovy [Twitter storm Jan 26 2015]


  FREE NADIYA SAVCHENKO

  FREE NADIYA SAVCHENKO
  Twitter storm day Jan 26 2015


  Live map of Ukraine

  Ukraine Today TV LIVE on Youtube


  Live map of Ukraine

  Live map of Ukraine


  Timothy Snyder: Ukrainian History, European Future. Timothy D. Snyder is a well-known historian and professor of history at Yale University. Speaking at the National University 'Kyiv-Mohyla Academy' on May 15, 2014 on deep connection and strong bonds between Ukrainian and European history.


  Громадське радіо

  Громадське радіо


  Громадське телебачення

  Громадське телебачення


  Facebook Євромайдан

  Facebook Євромайдан


  Happy Kyiv (inspired by Pharrell Williams 'Happy')


  Inauguration of Ukraine's President Petro Poroshenko, June 7, 2014


  The Kyiv Post

  День The Day Newspaper

  Експрес онлайн -- Львів

  Voice of America/Голос Америки

  Mirror Weekly/Дзеркало Тижня

  TVi

  Tochka.net

  Zaxid.net

  Yahoo!
  Foto I |  Foto II |  Slideshow

  World Issues
  Google
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq
  Yahoo
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq

  Climate Effects
  Google
   ·  Global Warming
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu
  Yahoo
   ·  Climate Change
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu

  Nasha knopka Наша кнопка

  SLIDESHOWS
  Yushchenko 2009 (NYC)
  Yushchenko 2008 (NYC)
  Genocide (NYC)
  Rushnyk (NYC)
  more ...

  AUDIO and VIDEO
  Video: OC Yushchenko speech
  Video: Orange Circle Yushchenko
  Video: Heritage Days
  more ...


  Calendar
  more ... ]  


  ** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

  BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
  Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.