News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - ОголошенняgetLinks(); ?>

UkraiNEWStand BRAMA Press News UKR News ENG News RUS News GOV'T TV/Radio Journals Newsletters World Kiosks
Sun, May 19, 13:15 EDT
Main
 • BRAMA Press
 • Submit press releases here

 • BRAMA Home
 • BRAMA's UkraiNewstand

 • Search

 • full search
 • NEWS
   ·  Regional-National-Int'l
   ·  Politics/Elections
   ·  Business
   ·  Diaspora/Community
   ·  Issues/Health
   ·  Education
   ·  Arts/Culture
   ·  Religion
   ·  Sports
   ·  Travel
   ·  BRAMA Press
  Forums
 • News & Politics BB (Chat)
 • Nova Khvylia BB
 • Traditions BB
 • Travel BB
 • Business Connections BB
 • E-mail Lists

 • Features
   ·  Politics/Elections
   ·  History of Ukraine
   ·  Ukrainian Traditions
   ·  Ukrainian Shops

  [BRAMA Client Websites]
  places to visit

  Survey
  What will L.Kuchma's fate be under the Yushchenko presidency?
  Same as Ceausescu
  Exile in Russia or elsewhere
  Prosecution and jail in Ukraine
  Immunity from prosecution in Ukraine
  Pardoned by Yushchenko
  Other
 • [Results & comment board] ...
 • Horoscope
  Horoscope (Ukr1251 only):


  DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages.


  [ TOP]

  BRAMA News and Community Press

  BRAMA, Nov 28, 2003, 9:00 am ET

  Press Release

  Візитація Архиєпископа УАПЦ Йоана в Австралії
  Марічка Галабурда–Чигрин

  Сідней, 24.11.2003 веч. – Правлячий Архиєпископ УАПЦ в Австралії і Новій Зеляндії Високопреосвященний Владика Йоан (Іван Деревянка) відвідує Австралію. Приїхав він в першу чергу, щоби провести і бути присутнім на Надзвичайному Соборі УАПЦ і висвятити для парафії в Канбері нового священика.

  Приїхав Владика 6.11.ц.р. спершу до Брізбену, а 13.11. до Сіднею.  Свято Покровська Парафія Вітає
  Архиєпископа Йоана

  Архиєрейську Службу Божу Високопреосвященний Владика Йоан відправив в сослужені отців Володимира Люльки, Василя Черваніва, Євстахія Дороша, Миколи Сердюка - Голова Консисторії УАПЦ в Австралії та Новій Зеляндії, - в неділю 16.11.ц.р. в Свято Покровській Церкві УАПЦ в Гомбуш. Діти вітали Владики при вході до Церкви квітами...

  Підчас Богослужби був висвячений в сан диякона Михайло Соломко з Канбери, а в сан іпо-диякона або читця ( ті, що читають апостола) Петро Деряжний з Сіднею... З’єднаний Хор канберців і сіднейців чудово співав під дириґентурою Петра Деряжного. Після Богослужби, в залі при святочному обіді вітали Владику і висвячених вищезгаданих...Святом керувава голова Парафіяльної Ради – п. Ростик Теодорович.

  Веселою гуморескою розвеселив всіх присутніх Манолій Бурик, новоприбулий з України, знаний в Сіднею гуморист-сатирик. Ще заспівали дві релігійні пісні тріо у складі: Петро і Ніла Деряжні та Володимир Войтович.

  На закінченні прийняття Владика Йоан сказав, що він дуже задоволений з того, що мав можливість висвятити нового диякона, з зустрічі - прийняття, просив з ним розмовляти про справи, які могли би його цікавити.

  По-обіді Владика відвідав виставку документів присвячених Голодоморові в Пластовій Домівці, про що вже була згадка у газеті, тому не повторююся..

  В понеділок 17.3. Архиєпископ Йоан та о. Протопр. Микола Сердюк відправив в другу річницю смертти - Панахиду над могилою сл.п. др. Михайла Чигрина. Владика сказав над могилою: …” 4.11.2001 року, два року тому, перестало бутись серце одного із видатніших основоположників української діяспори в Австралії бл.п. – др. Михайла Чигрина. Покійний присвятив все своє життя для України. Своєї Церкви і українського народу.  Не буду говорити про заслуги бл.п. Михайла не потрібно, бо ви всі тут присутні добре його знали. Ви стрічали його в церкві, в Народньому Домі, Домі Молоді підчас святкувань, парафіяльних чи Єпархіяльних відзначень. Ви слухали, як він виступав з своїми доповіддями – на церковні, громадські чи політичні теми...А хто не читав його статті в пресі і церковних журналах? Їздив він на Церковні Собори, виступав там в обороні УАПЦ.

  Я особисто бачив покійного кілька разів і в мене залишилися гарні спогади з тих зустрічей. А ближче з постаттю покійного я познайомився, прочитавши його спогади, те, що вспіла його дружина пані Марічка переписати і видрукувати, в показовий щиток.

  Подивляю бл.п. Михайла, який так багато написав про нашу УАПЦеркву в Австралії, про відбуття Соборів, життєписи Владик, як Сильвестра, Доната, Варлаама, Митрополита Мстислава і також отця Ананія Теодоровича, з якими йому довелося жити і працювати. Я бачив, як пані Марічка, перебуваючи в своїх батьків в Бельгії, переписувала решту рукопису бл.п. Михайла. Залишилося тільки дати переписаний матеріял до друку і я надіюся, що книжка спогадів пана Михайла буде скоро надрукована. Сподіваюся, що цю книжку спогадів будуть читати не тільки в Австралії, але по цілому світі. Тоді всі взнають хто був бл.п. Михайло Чигрин.

  А у другу річницю упокоєння його згадаймо його не злим тихим словом і схилімо наші голови перед його світлою памятю.

  Упокой Господи душу раба свого у місці світлім, у місці спокою. Де нема ні недуги, ні журби, ні зітхання, але вічне життя! Вічна йому память!”

  Владика Йоан помилився і біля могили Владики Варлаама, о. Теодоровича, панства Лясківських, пі Ґарков...

  Це була дуже емоційно зворушливий день для тих, хто був присутній на цвинтарі ( панства Саня і Михайло Войтовичі, Галя і Іван Данько, Люба і Славко Соловій, Надя й Гриць Волошин, Ірина Івасик, Тамара Базалицька і Ростик Теодорович, Юрко Менцінський, Марічка Чигрин.) – бо згадали не злим тихим словом, тих, хто доволі багато праці вклали в розбудобу УАПЦ в Австралії іто в присутності Високоприоцсященного Владики і голови Консисторії.

  У вівторок 18.11.ц.р. Владика Йоан та о. Микола Сердюк, відвідали Св. Преображенську Парафію УАПЦ в Блектавні. На подвір’ї при вході до церкви вітали Владику хлібом, сіллю та квітами пані Галина Григоренко та Клава Жишко.

  Владика, у сослужені отців Миколи Сердюка, Васила Черваніва, Володимира Люльки, Євстахія Дороша відправив Молебень. Співав хор ( склад самі жінки) під диригентурою пана Йосипа Прендецького. Опісля у парафіяльній залі відбулося прийняття-обід...

  Що ж Високопреосвященний Владика Йоан у своїх, як проповідях, так і промовах закликає до миру у спілкуванні у Церкві, у суспільстві – Громаді. Запрошував присутніх приїхати до Канбери на вшанування жертв Голодомору, що відбулося в Канбері в суботу 22.11.ц.р – про, що вже була окрема згадка в газетах.

  Після офіційної частини вшанування жертв Голодомору відбувся Надзвичайний Собор УАПЦ на якому було обговорено важливі справи, які торкаються Єпархії УАПЦ в Австралії. Оскільки я була лише гостем – залишаю звітування і винесені рішення та постанови на Соборі членам Консисторії.

  В неділю 23.11. в св. Миколаївській Парафії в Канбері було свято, оскільки Архиєпископ Йоан мав висвятити в священики о.диякона Михайла Соломку і Юрія Бондаренка на іпо-диякона.

  Біля входу Храму вітали Владику Йоана хлібом і сіллю і квітами – голова парафіяльної Ради др. Олег Лукомський, пі Катерина Соломко і кілька дітей. Архиєрейську Службу правив Владика у сослужені вісім отців; Миколи Сердюка, Василя Черваніва, Володимира Люльки, Івана Пашулі, Євстахія Дороша, Василя Касіяна, Євгена Кваснюка, Архимандрита Онифрія Думича і о. Диякона Михайла Соломки.

  Підчас Служби, яку співав з’єднаний хор співаків з Сіднею і Канбери під диригентурою Петра Деряжного, був Владикою висвячений на іпо-диякона Юрій Бондаренко, а вже під кінець Богослужби - висвячений був в сан священика Михайло Соломко.

  Він же у церкві дякував Владиці за довір’я до нього, Консисторії за надання фінансових засобів для його навчання теології в Семінарії св. Андрія в Вінніпезі, о. Миколі Сердюкові за навчання, за опіку і решті вивід у свячення, дружині Катерині, дітям, всім парафіянам в Канбері і всім хто прийшов бути свідками висвячення і за молитви. А була церква переповнена і було кілька друзів отця Михайла – австралійців.

  Вся Богослужба була дуже зворушливою. Чудово співали отці, хористи...

  Атмосфера була набожна, приємна...В багатьох людей були сльози на очах...І як це годиться після такого церковного свята, - відбувся обід на честь нововисвяченого молодого отця Михайла ( йому 41 років). Було багато привітань. о. Микола Сердюк, прочитав життєпис нового отця, остерігав його не прислухатися до недоброзичливих якихось шепотів і побажав йому сили і витривалости в його священстві. І просив він парафіянів підтрумувати о. Михайла і його дуже працьовиту пані Матку Катерину! Були і многолітства, подарунки і сердечний привіт від Управи СУОА для о.Михайла за підписом Стефана Романіва.

  Що ж – Парафія УАПЦ в Канбері, де зараз є парохом о. Є. Дорош, матиме ще одного допомічника, який в скорому часі напевно перебере служіння в Парафії...

  Владика Йоан прощався з людьми..В середу 26.11.ц.р. він у супроводі о. Миколи Сердюка відлітає до Нової Зеляндії, щоби там відвідати вірних УАПЦ і взагалі українське поселення!

  Розїхалися гості до своїх домів, а в парафії в Канбері починається нова сторінка історії...

  А ще в Канбері при Українському Православному Центрі дії прекрасний Мизей українського мистецтва, релігії, киратором якого є пані Люба Соловій. Музей відвідало вже дуже багато людей і в ці святкові дні також я в перше була в ньому – але про той музей буде окрема згадка в наступних числах газети...  * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  More BRAMA Press Releases -- Click Here
  Comments and observations about this article and other news
  may be posted to the BRAMA News & Politics Comment Board

   

  Ukraine video timeline: a year of protests and violence. Daily Telegraph 2/21/2015


  Nadiya Savchenko's speech in Basmanny Court, Moscow, 10.02.2015 (Voices of Ukraine)


  Joe Biden: Don’t tell us. Show us, President Putin. 2/7/2015 Munich Security Conference


  Speech by President of Ukraine at the Munich Security conference Feb 7 2015


  #FreeSavchenko video by Adriana Luhovy [Twitter storm Jan 26 2015]


  FREE NADIYA SAVCHENKO

  FREE NADIYA SAVCHENKO
  Twitter storm day Jan 26 2015


  Live map of Ukraine

  Ukraine Today TV LIVE on Youtube


  Live map of Ukraine

  Live map of Ukraine


  Timothy Snyder: Ukrainian History, European Future. Timothy D. Snyder is a well-known historian and professor of history at Yale University. Speaking at the National University 'Kyiv-Mohyla Academy' on May 15, 2014 on deep connection and strong bonds between Ukrainian and European history.


  Громадське радіо

  Громадське радіо


  Громадське телебачення

  Громадське телебачення


  Facebook Євромайдан

  Facebook Євромайдан


  Happy Kyiv (inspired by Pharrell Williams 'Happy')


  Inauguration of Ukraine's President Petro Poroshenko, June 7, 2014


  The Kyiv Post

  День The Day Newspaper

  Експрес онлайн -- Львів

  Voice of America/Голос Америки

  Mirror Weekly/Дзеркало Тижня

  TVi

  Tochka.net

  Zaxid.net

  Yahoo!
  Foto I |  Foto II |  Slideshow

  World Issues
  Google
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq
  Yahoo
   ·  Afghanistan
   ·  Iran
   ·  Iraq

  Climate Effects
  Google
   ·  Global Warming
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu
  Yahoo
   ·  Climate Change
   ·  Hurricanes
   ·  Earthquake
   ·  Bird Flu

  Nasha knopka Наша кнопка

  SLIDESHOWS
  Yushchenko 2009 (NYC)
  Yushchenko 2008 (NYC)
  Genocide (NYC)
  Rushnyk (NYC)
  more ...

  AUDIO and VIDEO
  Video: OC Yushchenko speech
  Video: Orange Circle Yushchenko
  Video: Heritage Days
  more ...


  Calendar
  more ... ]  


  ** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

  BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
  Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.