News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення



getLinks(); ?>

UkraiNEWStand BRAMA Press News UKR News ENG News RUS News GOV'T TV/Radio Journals Newsletters World Kiosks
Thu, April 18, 15:24 EDT
Main
  • BRAMA Press
  • Submit press releases here

  • BRAMA Home
  • BRAMA's UkraiNewstand

  • Search

  • full search
  • NEWS
     ·  Regional-National-Int'l
     ·  Politics/Elections
     ·  Business
     ·  Diaspora/Community
     ·  Issues/Health
     ·  Education
     ·  Arts/Culture
     ·  Religion
     ·  Sports
     ·  Travel
     ·  BRAMA Press
    Forums
  • News & Politics BB (Chat)
  • Nova Khvylia BB
  • Traditions BB
  • Travel BB
  • Business Connections BB
  • E-mail Lists

  • Features
     ·  Politics/Elections
     ·  History of Ukraine
     ·  Ukrainian Traditions
     ·  Ukrainian Shops

    [BRAMA Client Websites]
    places to visit

    Survey
    What will L.Kuchma's fate be under the Yushchenko presidency?
    Same as Ceausescu
    Exile in Russia or elsewhere
    Prosecution and jail in Ukraine
    Immunity from prosecution in Ukraine
    Pardoned by Yushchenko
    Other
  • [Results & comment board] ...
  • Horoscope
    Horoscope (Ukr1251 only):


    DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages.


    [ TOP]

    BRAMA News and Community Press

    BRAMA, Oct 3, 2003, 1:00 am ET

    Letter

    Чому в університеті КМА бояться правди про український визвольний рух
    Відкритий лист президентові університету П.Вячеславу Брюховецькому

    Шановний п.Вячеславе!

    Національний університет Києво-Могилянська академія президентом якого Ви є називають чи не найпередовішим у галузі нових навчальних програм, системі набору студентів, мінімальною платою за навчання. КМА відроджувалася як український освітній заклад який би мав плекати нову національну еліту. Задуми були високі і шляхетні і почасти вони здійснилися. Тиск суспільних процесів не обминув, втім, і цей заклад. Чимало студентів вузу ставлять собі за мету навчатися і залишатися за кордоном і таки залишаються. Чимало випускників КМА в пошуках високої і реальної оплати за свою працю поповнюють ряди працівників іноземних чи змішаних фірм, знову ж таки- в більшості аби знову попасти на роботу за кордон. Не думаю, що то є для Вас секретом.

    Існує ряд пояснень такому відпливові мізків з університету, України як і недостатньому- до задуманого- впливу випускників цього навчального закладу на українську дійсність. І ці пояснення загальносоціологічного характеру будуть правильні. Я ж хочу звернути Вашу увагу на одну з таких причин, з якою мені впродовж тривалого часу довелося стикатися особисто і яка є, як я розумію, не останньою в ряду тих пояснень і в КМА і, на жаль, в інших вузах.

    Мова йтиме про підбір кадрів для викладання в університеті. Загальновідомо що, набір студентів проводиться тут з максимальною прозорістю і об"єктивністю яку тільки може дати тестування абітурієнтів. Набір же викладачів відбувається так як і у всіх інших вузах України. Це приводить до того, що приміром на кафедрі історії університету ( а я говоритиму майже виключно про неї) поза лекціями частина викладачів говорили і говорять російською мовою. В тому числі й ті, хто читає курси з української історії. І то не були іноземці з Росії. Який виховний вплив це має на студентів-зайве й говорити. Підозріваю, що такий стан справ був характерним на перші роки (і далі, хоч і менше) не лише для цієї кафедри. Мабуть така атмосфера почасти пояснює той факт, що мої спроби прочитати в КМА який завгодно курс з новітніх проблем вітчизняної історії наштовхнулася на рішучу відмову і п. М.Кірсенка, і п.Ю.Мицика. Спочатку мене це дуже дивувало, адже першу розмову з цього приводу я проводив з Вами п.Вячеславе, ще в час відновлення університету , тоді, коли я ще був аспірантом і працював в секретаріаті Народного Руху України (1992). Протягом наступних років університет розвивався і набував своїх нинішніх обрисів. Протягом наступних семи років з аспіранта я став вже кандидатом, доктором наук написав і видав декілька книг, в т.ч. 3 з них -у видавництві КМА залучивши кошти з-зовні університету, змінився президент, мінялися уряди і зірки естради. Не рухалася ніяк тільки справа з курсами, що я пропонував.

    Спробував був я взяти участь в конкурсі і запропонувати свої лекції, але конкурс не відбувся. Згодом був оголошений конкурс на читання вже визначених лекцій-1998р. Я подав план курсу на конкурс і став чекати результатів. Десь через пів-року почав запитувати про той результат обходячи по ієрархії відповідних офіційних осіб університету- без жодного наслідку. Тільки звернення до ректора вузу п. С.Іванюка дало мені десь більше ніж через півроку від оголошення конкурсу чітку відповідь. Викликаний в час моєї розмови з п.ректором п.отець Ю.Мицик, тодішній завідувач кафедри історії і політології негайно приніс мені документи з відмовою і пояснив, що просто не міг мене відшукати. Це було більш ніж дивним, враховуючи, що на першій сторінці документів був мій телефон і адрес. Після цього я вже не здивувася, що негативну рецензію на цей план курсу написав викладач, який його вже читав у КМА...

    Видавши двотомник з історіїї українського руху (з половини минулого століття) я так і не зміг прочитати курс з даної проблеми у Вашому університеті ні до ні після цієї публікації. Але, згодом, з"ясувалося, що близький за темою курс в КМА таки почали читати. Я достатньо певен своїй праці, тому не маючи змоги порівняти її з тим, що читається в університеті мені на цьому ступені знайомства з вузом довелося порівняти вже себе з особою того, хто близький курс почав читати. Мабуть, саме тому, що цей пан кращий історик і має більші заслуги перед Україною, то він і взявся читати цей досить складний і делікатний курс, подумав я. Та ба! Виявилося: цей пан ніяких монографій за собою не має, є тільки кандидатом наук, , вступав до Комуністичної партії в 1990р, коли я вже рік очолював низові організації Руху і ТУМу (і далеко від Києва), він же є переважно і російськомовний (хоч і читає українську історію). Зауважу: я не маю нічого особисто проти цього чи інших панів: їхні біографії є типовими для цього часу, але дуже вже знаковим є те, що в КМА віддається перевага саме таким панове, незалежно навіть від фахового рівня інших.

    Добре, не вийшло з великим курсом, запропоную маленький, для політологів. Та знову п.п.о.Ю.Мицик і С.Кисельов стояли стіною-ні!- та й годі. Між тими переговорами у видавництві КМА виходить книжка з історії української політичної думки ХХст. яка і пропонувалася до читання в цьому курсі.

    Водночас я писав і готовив до друку іншу книгу на тему якої теж запропонував курс на кафедрі історії КМА. Знову відмова п.о.Ю.Мицика. Але між тим, отримую стипендію ім. Фулбрайта і маю стажування в США. Там вперше я і прочитав у Колумбійському університеті, у Гарварді лекції про український визвольний рух середини ХХ століття в контексті таких же рухів у Східній Європі. Виходить минулого року і велика моя монографія з цієї проблеми в Україні.

    Повернувшись в Україну і вважаючи, що студенти університету КМА є одними з найздібніших з київських студентів, знову пропоную цей курс на ту ж таки кафедру історії якою керує тепер п.Н.Яковенко. Міркую, що в рік 60--чя УПА, в умовах, коли навколо українського визвольного руху тієї пори і його ветеранів точаться гострі громадські і політичні дебати, то заклад який гордиться своєю українкістю, облаштовувався і за кошти і сприяння колишніх учасників руху чи їхніх дітей буде радий до читання такого курсу базованого на архівах 6 країн. Та відповідь: а в нас вже всі курси укладені на 2003-2004рр.

    Не йде знизу - спробую згори. Намагався цю історію оповісти Вам, пане президенте Вячеславе Брюховецький, але попасти до Вас на прийом було неможливо. В Україні Ви зараз відсутні, інших університетських посадовців я вже обійшов по колу, то ж це є ще однією додатковою спонукою написати Вам листа, відкритого. Бо ситуація виглядає вже не просто адміністративним непорозумінням, а цілеспрямованою політикою вузу яким Ви керуєте- і ширше- формуванням певного світогляду студентів. Адже свідомо утверджується думка, що українське в історіїї-вторинне, не гідне гордості і поваги, ті ж хто приклався до з"яви незалежної держави і краху комунізму були на маргинесі тоді і мають бути й тепер. До влади треба бути лояльним і тоді й тепер. У всякому випадку слухаючи під час останніх з відвідин закладу знову цих ближніх "іноземців"- викладачів логічно приходиш саме до такої думки.

    Позаяк з жодним з цих панове-керівників до того я не був знайомий, тобто особисті мотиви тут (вважаю) відсутні, то маю шукати і інші причини такого ставлення. Виглядає так, що коли КМА відновлювалася, то прийшло багато людей, які заледве знали українську мову і не всі були навіть добрими спеціалістами. Зрозуміло, що в м.Києві не так вже й багато виявилося представників української інтелігенції які б змогли і схотіли б поміняти тоді місце роботи тому той крок на залучення таких осіб був почасти вимушеним.. Але, оскільки, Ви як президент формуєте кадрову політику: призначення деканів, завідувачів кафедр, то мали б поцікавитися, як це так виходить, що для того, щоб потрапити в КМА на роботу/прочитити лекцію бажано бути неукраїнцем/російськомовним, колишнім членом компартії чи вихідцем з номенклатури або бути просто космополітом і не завжди навіть вченим. Принаймні до такого висновку мене спонукає 11 річне знайомство з цим вузом. Але ж: навчаючи- виховуй. Тоді виникає запитання: а кого і для кого тоді університет готує випускників?

    А може проблема є водночас і в тому, що суть справи полягає, як недавно зауважував О.Доній з іншого приводу, що ті, хто мені успішно відмовляв, в рішучий час були аж надто відданими слугами попереднього режиму і є тому вірнопідданими і цього? І тоді це є усвідомлена/ чи глибоко прихована і від самого себе помста за свій страх у минулому і перед темами за які можна було поплатитися кар"єрою і життям, і перед тими, хто відважився говорити і робити інакше в критичний для України час?

    Ви п.В.Брюховецький, можете шукати інші пояснення такому стану речей, але залишається проблема: чому і на тринадцятому році незалежності і на дванадцятому році існування університету Києво-Могилянська Академія в ньому не можна прочитати для студентів авторський курс з історії українського визвольного руху учаснику іншого періоду руху? Чого боїмось?

    З повагою,
    Анатолій Русначенко, д.і.н., лауреат премії ім. В.Стуса



    * * * * * * * * * * * * * * * * * *

    More BRAMA Press Releases -- Click Here
    Comments and observations about this article and other news
    may be posted to the BRAMA News & Politics Comment Board

     

    Ukraine video timeline: a year of protests and violence. Daily Telegraph 2/21/2015


    Nadiya Savchenko's speech in Basmanny Court, Moscow, 10.02.2015 (Voices of Ukraine)


    Joe Biden: Don’t tell us. Show us, President Putin. 2/7/2015 Munich Security Conference


    Speech by President of Ukraine at the Munich Security conference Feb 7 2015


    #FreeSavchenko video by Adriana Luhovy [Twitter storm Jan 26 2015]


    FREE NADIYA SAVCHENKO

    FREE NADIYA SAVCHENKO
    Twitter storm day Jan 26 2015


    Live map of Ukraine

    Ukraine Today TV LIVE on Youtube


    Live map of Ukraine

    Live map of Ukraine


    Timothy Snyder: Ukrainian History, European Future. Timothy D. Snyder is a well-known historian and professor of history at Yale University. Speaking at the National University 'Kyiv-Mohyla Academy' on May 15, 2014 on deep connection and strong bonds between Ukrainian and European history.


    Громадське радіо

    Громадське радіо


    Громадське телебачення

    Громадське телебачення


    Facebook Євромайдан

    Facebook Євромайдан


    Happy Kyiv (inspired by Pharrell Williams 'Happy')


    Inauguration of Ukraine's President Petro Poroshenko, June 7, 2014


    The Kyiv Post

    День The Day Newspaper

    Експрес онлайн -- Львів

    Voice of America/Голос Америки

    Mirror Weekly/Дзеркало Тижня

    TVi

    Tochka.net

    Zaxid.net

    Yahoo!
    Foto I |  Foto II |  Slideshow

    World Issues
    Google
     ·  Afghanistan
     ·  Iran
     ·  Iraq
    Yahoo
     ·  Afghanistan
     ·  Iran
     ·  Iraq

    Climate Effects
    Google
     ·  Global Warming
     ·  Hurricanes
     ·  Earthquake
     ·  Bird Flu
    Yahoo
     ·  Climate Change
     ·  Hurricanes
     ·  Earthquake
     ·  Bird Flu

    Nasha knopka Наша кнопка

    SLIDESHOWS
    Yushchenko 2009 (NYC)
    Yushchenko 2008 (NYC)
    Genocide (NYC)
    Rushnyk (NYC)
    more ...

    AUDIO and VIDEO
    Video: OC Yushchenko speech
    Video: Orange Circle Yushchenko
    Video: Heritage Days
    more ...


    Calendar
    more ... ]  


    ** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

    BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
    Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.