News from and about Ukraine & Ukrainians: Ukrainian Community Press Releases
BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення



getLinks(); ?>

UkraiNEWStand BRAMA Press News UKR News ENG News RUS News GOV'T TV/Radio Journals Newsletters World Kiosks
Tue, April 23, 19:06 EDT
Main
  • BRAMA Press
  • Submit press releases here

  • BRAMA Home
  • BRAMA's UkraiNewstand

  • Search

  • full search
  • NEWS
     ·  Regional-National-Int'l
     ·  Politics/Elections
     ·  Business
     ·  Diaspora/Community
     ·  Issues/Health
     ·  Education
     ·  Arts/Culture
     ·  Religion
     ·  Sports
     ·  Travel
     ·  BRAMA Press
    Forums
  • News & Politics BB (Chat)
  • Nova Khvylia BB
  • Traditions BB
  • Travel BB
  • Business Connections BB
  • E-mail Lists

  • Features
     ·  Politics/Elections
     ·  History of Ukraine
     ·  Ukrainian Traditions
     ·  Ukrainian Shops

    [BRAMA Client Websites]
    places to visit

    Survey
    What will L.Kuchma's fate be under the Yushchenko presidency?
    Same as Ceausescu
    Exile in Russia or elsewhere
    Prosecution and jail in Ukraine
    Immunity from prosecution in Ukraine
    Pardoned by Yushchenko
    Other
  • [Results & comment board] ...
  • Horoscope
    Horoscope (Ukr1251 only):


    DISCLAIMER:The contents of press releases on this website represent solely the positions of their respective authors and organizations. BRAMA neither endorses nor disapproves of the views expressed therein. BRAMA retains all final rights as to what may or may not appear on these pages.


    [ TOP]

    BRAMA News and Community Press

    BRAMA, May 27, 2003, 9:00 am ET

    Press Release
     
     
     
     

    Новини з України

    27.05.03 №87
    АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
    ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

    ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЛЕОНІД КУЧМА ПІДПИСАВ УКАЗ "ПРО ДЕЯКІ ЗАХОДИ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ КЕРІВНИЦТВА В СИСТЕМІ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ"
    Київ. 26 травня. Указ видано з метою створення сприятливих умов для послідовного здійснення в Україні реформи політичної системи, зокрема, для забезпечення відповідального керівництва центральними органами виконавчої влади в цих умовах, яке б повною мірою відповідало головним завданням реформи. Одним із важливих питань в цей час є гармонізація системи управління органами виконавчої влади, створення підґрунтя для запровадження дієвої політичної відповідальності керівників центральних органів виконавчої влади перед суспільством і парламентом.
    Цим Указом склад і система керівництва центральними органами виконавчої влади наближається до моделі та стандартів державного управління, які функціонують в більшості держав Європейського континенту.
    Необхідність видання Указу також обумовлена певними затримками у процесі прийняття Верховною Радою України законодавчих актів з питань організації та діяльності центральних органів виконавчої влади та статусу їх керівників, не зважаючи на те, що це вимагається Конституцією України.
    Виходячи з цього відповідно до Указу
    "Про деякі заходи щодо оптимізації керівництва в системі центральних органів виконавчої влади" ліквідовано посади державних секретарів міністерств, їх перших заступників та заступників і введено посади перших заступників та заступників міністрів, а також внесено відповідні зміни до певних актів Глави держави.
    Крім того встановлено, що державні секретарі міністерств, їх перші заступники та заступники, призначені на посади до набрання чинності цим Указом, продовжують виконувати свої обов'язки до призначення відповідних перших заступників і заступників міністрів.

    * * * * *


    ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЛЕОНІД КУЧМА ВИСЛОВИВ СПІВЧУТТЯ СІМ'ЯМ, РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ ЗАГИБЛИХ ЧЛЕНІВ УКРАЇНСЬКОГО ЕКІПАЖА ЛІТАКА ЯК-32
    Київ. 26 травня.
    Президент України Леонід Кучма висловив співчуття сім'ям, рідним і близьким загиблих членів українського екіпажа літака Як-32 авіаційної компанії "Українсько-Середземноморські авіалінії", який розбився вранці над Турецьким містом Трабзоном. На борту цього літака перебували також 62 іспанські миротворці.
    Глава держави також надіслав жалобні телеграми Королю Іспанії Хуану Карлосу та Голові Уряду Іспанії Хосе Марії Азнару, рідним і близьким загиблих в результаті катастрофи.

    * * * * *


    РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЩОДО УЧАСТІ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНИХ СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ СИЛАХ В ІРАКУ
    Київ. 26 травня.
    РНБО України, засідання якої відбулося під головуванням Президента України Леоніда Кучми, одностайно прийняла політичне рішення щодо направлення українського військового контингенту до Іраку для участі у міжнародних

    стабілізаційних силах. Про це поінформував секретар РНБО України Євген Марчук.
    За його словами, підставою для такого рішення стала резолюція Ради Безпеки ООН 1483 від 22 травня, в якій міститься звернення до всіх країн-членів ООН взяти участь у наданні допомоги Іраку у формуванні нового демократичного устрою,  підтриманні у країні миру й стабільності.
    За твердженням Євгена Марчука, відповідні доручення щодо підготовки та передислокації контингенту вже найближчим часом буде дано Кабінету Міністрів України. Остаточне рішення щодо направлення українського контингенту бригадного рівня до Іраку прийматиме Верховна Рада України. Євген Марчук висловив сподівання, що парламент розгляне це питання вже 5 червня. У випадку позитивного рішення підготовку та передислокацію до Іраку української бригади має бути завершено до середини серпня. Українська бригада організаційно входитиме до складу багатонаціональної дивізії, яка формується під керівництвом Польщі.

    * * * * *

    У СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ СИЛАХ В ІРАКУ МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКА БРИГАДА У СКЛАДІ 1700-1800 ВІЙСЬКОВО-СЛУЖБОВЦІВ, ВВАЖАЮТЬ У РНБО УКРАЇНИ
    Київ. 26 травня.
    Загальна чисельність української бригади, яка може увійти до складу керованої Польщею багатонаціональної дивізії в стабілізаційній зоні цієї країни в Іраку може становити 1700-1800 військовослужбовців, тобто, два батальйони ЗС України. Про це заявив секретар РНБО України Євген Марчук за підсумками засідання Ради з цього питання.
    Він, зокрема, зазначив, що завдання, які стоятимуть перед українським підрозділом, визначаються резолюцією Ради безпеки ООН 1483 від 22 травня і є за своєю суттю миротворчими.
    До функцій контингенту входитимуть: забезпечення територіальної цілісності Іраку, сприяння формуванню та охороні органів місцевої влади та самоврядування, охорона об'єктів забезпечення життєдіяльності місцевого населення і промислових об'єктів, а також об'єктів нафтової індустрії.
    Як зазначив Євген Марчук, цей контингент формуватиметься на основі однієї діючої частини Збройних Сил. Секретар РНБО, за його словами, поки що утримається від конкретизації, якої саме. Міністерство оборони має здійснити підготовку цього контингенту в дуже стислий термін, і воно здатне це зробити, зауважив Євген Марчук. Він не виключив участі в стабілізаційних силах 19-го окремого батальйону РХБ-захисту, який дислоковано у Кувейті.
    "Зараз ми ведемо переговори та вивчаємо можливість повного або часткового використання цього підрозділу при формуванні контингенту в Іраку", - сказав він.
    Євген Марчук також зауважив, що місцевість, де дислокуватиметься український контингент, дуже ретельно вивчено з точки зору політичного, релігійного та етнічного складу місцевого населення. "
    Прийняття такого рішення є дуже відповідальною справою, - підкреслив секретар РНБО - Тому ми зробили все належне, щоб зменшити вірогідність ризиків і небезпек для українського контингенту, аж до детального інструктажу військовослужбовців про особливості клімату та небезпечні види місцевих флори і фауни".
    Район дислокації польського Південно-центрального сектору міжнародних стабілізаційних сил розташований на сході Іраку - на території між Багдадом (Центральний сектор) і Басрою (Південний сектор).

    * * * * *


    УКРАЇНА ПРЯМУЄ ДО "ШИРШОЇ ЄВРОПИ" ЧЕРЕЗ ПАРИЖ
    Київ. 26 травня.
    Прем'єр-міністр України Віктор Янукович 27 травня відбуде з дводенним робочим візитом до Французької Республіки. У Парижі передбачаються його зустрічі та переговори з Прем'єр-міністром Франції Жаном-П'єром Раффареном, головою Національних зборів Жаном-Луї Дебре, керівництвом Сенату Французької Республіки, міністром економіки фінансів і промисловості Франції Франсісом Мером, мером Парижа Бертраном Делане, представниками промислових та фінансових кіл.
    Віктор Янукович проведе також переговори з головою Національного Олімпійського комітету Франції Анрі Серандуром, генеральним директором ЮНЕСКО Коїтіро Мацуурою, зустрінеться з представниками української громади у Франції, покладе квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку.
    Ключове питання візиту - це конкретне просування по шляху реалізації домовленостей, досягнутих під час зустрічі президентів України і Франції - Леоніда Кучми та Жака Ширака - у рамках Європейської конференції в Афінах, яка відбулася місяць тому. Тобто, йдеться про нові перспективи двостороннього співробітництва і реалізацію спільних проектів у транспортній, енергетичній, телекомунікаційній та інших галузях у рамках "Ширшої Європи", про співпрацю двох держав у виробленні більш чіткої перспективи для України в європейському просторі.
    На початку червня у французькому місті Авіані відбудеться самміт країн "Великої вісімки". Франція зараз головує у цьому товаристві найзаможніших і найсильніших країн світу, які, до речі, кілька років тому ухвалили Оттавський меморандум щодо умов закриття Чорнобильської АЕС та надання коштів світовим співтовариством для розв'язання найнагальніших проблем цього процесу. Однією з таких є заміщення енергетичних потужностей ЧАЕС шляхом добудови енергоблоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС. Співпраця українських компаній із французькими "Фраматом", "Буїг", "Кампенон Бернар" та "Електрисіте де Франс" була б значно успішнішою, якби Європейський банк реконструкції та розвитку не гальмував надання коштів, уже зібраних світовою громадою.
    Оскільки переговори стосовно цієї проблеми були успішно проведені в березні під час візиту до Франції віце-прем'єр-міністра України Віталія Гайдука, то нині українська делегація має намір закріпити та розвинути домовленості і таким чином сприяти тому, щоб переговорний процес якомога швидше завершився та компанії, які перемогли у тендері могли б швидше приступити до роботи.
    Віктор Янукович 27 травня матиме змогу обговорити комплекс питань економічного співробітництва, пожвавлення інвестиційного процесу з міністром економіки, фінансів та промисловості Франції Франсісом Мером. А 28 травня ці та інші проблеми знайдуть відображення під час переговорів Віктора Януковича з його французьким колегою Жаном - П'єром Раффареном.
    В українському посольстві відбудеться нагородження найстарішого представника родини відомих київських промисловців і меценатів Терещенків - П'єра (Петра) Терещенка орденом "За заслуги" III ступеня. Петро Терещенко за останні роки багато зробив для того, щоб економічні та культурні контакти між Україною і Францією міцніли й розвивалися.

    * * * * *


    УКРАЇНСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У БРЮССЕЛІ В ПРОМИСЛОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПІДТРИМКИ ПРОЕКТУ ЄВРОАЗІАТСЬКОГО НАФТОТРАНСПОРТНОГО

    КОРИДОРУ
    Брюссель. 26 травня.
    Віце-прем'єр-міністр України Віталій Гайдук на чолі української офіційної делегації прибув до Брюсселя для участі в промисловій конференції "Проект транспортування нафти Одеса-Броди-Плоцьк: підвищення безпеки та цілісності Європейського Союзу в енергетичній сфері". Планується також, що Віталій Гайдук проведе під час засідань конференції зустрічі з віце-прем'єр-міністром Польщі Мареком Полем та віце-президентом Європейської комісії Лойолою Де Паласіо.

    * * * * *


    ЗУСТРІЧІ З УКРАЇНСЬКОЮ ДІАСПОРОЮ ПОСІДАЛИ ЧІЛЬНЕ МІСЦЕ ПІД ЧАС РОБОЧОГО ВІЗИТУ ДО ЛАТВІЇ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА ДМИТРА ТАБАЧНИКА
    Рига. 26 травня.
    Зустрічі з українською діаспорою Латвії посідали чільне місце під час робочого візиту до Латвії віце-прем'єр-міністра України Дмитра Табачника.
    Дмитро Табачник, зокрема, взяв участь в урочистостях, присвячених першому випуску учнів ризької української школи. Заснована 12 років тому, ця школа стала найбільшим українським культурно-просвітнім центром Латвії.
    Віце-прем'єр-міністр оголосив привітання Президента України Леоніда Кучми випускникам і колективу школи з нагоди першого випуску її учнів. Дмитро Табачник вручив вітального листа Глави держави, в якому, зокрема, підкреслюється, що вихованці школи несуть у собі мову, культуру та історію українського народу, України.
    До випускників школи зі словами привітання звернувся міністр освіти та науки Латвійської Республіки Карліс Шадурскіс, який виголосив свою промову українською мовою і зачитав привітання Президента Латвії Вайри Віке-Фрайберги.
    У рамках програми святкувань з нагоди першого випуску учнів ризької української школи Дмитро Табачник відвідав школу та зустрівся з педагогічним колективом. У ході зустрічі колективу навчального закладу та учнівській громаді було передано вітальні листи від міністра закордонних справ України Анатолія Зленка та міністра освіти і науки Василя Кременя. Педагогічному колективу української школи було вручено Почесну Грамоту Міністерства освіти України за значний внесок школи у зміцнення українсько-латвійських відносин. Делегація України подарувала шкільній бібліотеці українську енциклопедичну, учбову та художню літературу. Віце-прем'єр-міністр України зробив запис у Книзі почесних гостей школи.
    Відбулася також зустріч Дмитра Табачника з представниками українських культурно-просвітницьких товариств Латвії, у ході якої віце-прем'єр-міністр ознайомив присутніх із ходом політичної реформи, проголошеної Президентом України Леонідом Кучмою. Дмитро Табачник поінформував про соціально-економічну ситуацію в Україні, комплекс заходів, присвячених 70-м роковинам голодомору в Україні 1932-1933 років. Представники діаспори дізналися про сучасні пріоритети зовнішньої політики України, серед яких - вступ у ЄС, приєднання до СОТ, реалізація євроатлантичних інтеграційних прагнень.
    Відбувся відвертий обмін думками щодо питань, які хвилюють українську діаспору та стосуються як її проблем у Латвії, так і проблем, з якими стикається сьогодні Україна.

    * * * * *


    У ГРЕЦІЇ РОЗПОЧАЛИСЯ ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ
    Афіни. 26 травня.
    Конференція "Національна трагедія України", присвячена пам'яті жертв голодомору в Україні у 1932-1933

    рр., відбулася в Афінах за ініціативи Товариства української діаспори Греції "Українсько-грецька думка". Ця конференція, приурочена також до 5-ї річниці діяльності української греко-католицької громади Св. Миколая в Греції, стала початком заходів, присвячених трагічним сторінкам української історії.
    Грецькі українці, підтримуючи світову кампанію, ініційовану Світовим Конгресом Українців і спрямовану на позбавлення американського журналіста Вальтера Дюранти Пулітцерівської премії 1932 року за заздалегідь неправдиву та спотворену інформацію щодо справжнього стану справ у голодуючій тоді Україні, розпочали скорботні дні, які триватимуть до кінця 2003 року.
    Глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар у своєму зверненні зазначив, що настав час заявити на весь світ про цю величезну трагедію українського народу. Визнання світовою спільнотою факту геноциду проти українського народу має стати запорукою того, що подібна трагедія не повториться ніколи. 3 ряду причин Захід, володіючи вчасною та повною інформацією щодо голоду в Україні виявив небачену байдужість, а США якраз у 1933 році офіційно визнали СРСР та встановили з ним дипломатичні відносини, нагадав глава УГКЦ.
    У своїй доповіді "Національна трагедія України" голова Товариства "Українсько-грецька думка" Галина Маслюк торкнулася соціально-політичної та національної трагедії України того часу і наслідків, які вона мала для майбутніх поколінь. Наш святий обов'язок - допомогти повернути українському народові його справжню історію, а історії - правду, сказала вона.
    Посол України в Грецькій Республіці Віктор Кальник у виступі на конференції зазначив, що всі три гілки української влади сьогодні скоординовано працюють над реалізацією заходів, присвячених 70-й річниці голодомору 1932-1933 рр. Він повідомив, що уряд України порушив перед ООН питання про визнання голодомору 1932-33 рр. в Україні геноцидом.

    * * * * *




    УКРАЇНЦІ УЗБЕКИСТАНУ АКТИВІЗУЮТЬ РОБОТУ З ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ, ЗАЯВЛЕНО НА СЕМІНАРІ-ПРАКТИКУМІ В ТАШКЕНТІ
    Ташкент. 26 травня.
    У формуванні позитивного іміджу України в Узбекистані, пропаганді культури українського народу і його цінностей, зміцненні українсько-узбецького співробітництва особлива роль відводиться українській діаспорі. Про активізацію її діяльності у цьому напрямку, повнішому використанні потенціалу етнічних українців йшлося на семінарі-практикумі, який провів з активом українських товариств у цій центральноазіатській республіці посол України в Республіці Узбекистан Анатолій Касьяненко. У його роботі взяли участь керівники українських культурних центрів в Узбекистані і Суспільної ради при українському посольстві.
    Нині в Узбекистані діють Республіканський український культурний центр "Славутич" і п'ять регіональних центрів, для роботи з якими закріплені співробітники дипустанов. Анатолій Касьяненко закликав посилити координацію і взаємодію між українською громадськістю і посольством, українськими та узбецькими громадськими об'єднаннями. На думку посла, до спільної діяльності з ознайомлення жителів республіки з життям України потрібно залучити і товариство дружби "Узбекистан-Україна".
    На семінарі досягнуто домовленості про створення в культурних центрах тематичних стендів, присвячених внутрішній ситуації і зовнішньополітичним зв'язкам України, їх системному забезпеченню інформаційними матеріалами, про організацію виставок творів

    художників Узбекистану - етнічних українців. Були також обговорені питання участі представників української громадськості Узбекистану у восьмому Всесвітньому конгресі українців, порядку відбору абітурієнтів з числа українців для навчання у вищих навчальних закладах України.

    * * * * *


    НА УКРАЇНО-РОСІЙСЬКОМУ КОРДОНІ ВІДКРИТО ПРИКОРДОННУ ЗАСТАВУ
    Суми. 26 травня.
    У понеділок відбулось урочисте відкриття прикордонної застави „Сопич" у Глухівському районі Сумської області. Захід відбувся у рамках реалізації програми розбудови Державного кордону в Сумській області.
    Нова застава розташована в двоповерховому приміщенні, яке було реконструйоване ВАТ „Сумиоблагробуд" за підтримки Державного комітету України у справах охорони державного кордону, районної та обласної влади. На другому поверсі приміщення розташовані квартири для офіцерів та технічного персоналу застави. На Сумщині таку практику застосовано вперше. Завдяки шефській допомозі ВАТ „Сумигаз" та підприємства „Глухівагроліс" на заставі збудована власна бойлерна, упорядкована територія.

    * * * * *


    НА ЛЬВІВЩИНІ ПОСТАНЕ ПАМ'ЯТНИК ПІЛОТАМ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ
    Львів. 26 травня.
    Пам'ятний знак на честь пілотів військово-повітряних формувань Української Галицької армії восени цього року постане у селищі Красному Буського  району Львівщини. Знак буде встановлено на місці, де наприкінці 1918 року був сформований перший базовий авіаційний відділ УГА.
    Пам'ятний знак буде поставлено за ініціативи та підтримки Львівської обласної організації СДПУ(О), зокрема, керівника її історико-технічної секції Ярослава Янчака. Найактивнішу підтримку цим задумам виявила краснянська громада.
    Під час перебування делегації обласної організації СДПУ(О) у Красному було сформовано ініціативну групу з реалізації проекту. Вже зроблено перші кроки. У Красному, там,  де колись пролягала злітна смуга, встановлено тимчасовий пам'ятний знак, спільно споруджений членами делегації та краснянцями.
    Довідка : У різні часи авіація УГА, яка була заснована у грудні 1918 року, налічувала від 20 до 50 літаків, але з них готовими до вильоту були не більше 2-5. Бойову діяльність авіація УГА фактично припинила у 1920 році. Натхненником, а згодом і комендантом льотного відділу і референтом авіації при Державному Секретаріаті військових справ був син Івана Франка Петро.


    * * * * *


    У ТЕРНОПОЛІ ВІДКРИЄТЬСЯ КОЗАЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ
    Тернопіль. 26 травня.
    З нового навчального року при Тернопільській академій народного господарства розпочне діяльність Козацький ліцей ім. Дмитра Вишневецького. Цього року до ліцею приймуть п'ятдесят хлопчиків, що досягли 14-річного віку. Перевага при прийомі надаватиметься сиротам, напівсиротам, дітям із багатодітних сімей та родин військовослужбовців, а також тим, що проживають у Чорнобильській зоні.
    Установа фінансуватиметься із обласного та міського бюджетів, а також із Тернопільської академії народного господарства. Ліцеїсти знаходитимуться на повному забезпеченні, а базуватиметься навчальний заклад у 26-й артилерійській дивізії. Майже половина навчальної програми ліцею складатиметься з фізичної та військової

    підготовки. На базі оздоровчого табору, що у Чорному Лісі Збаразького району, учні ліцею проходитимуть вишколи.
    Передбачається, що практику майбутні учні проходитимуть на базі місцевих військових комісаріатів, управлінь МВС, СБУ, КРУ, прокуратури та ДПА. Навчання у ліцеї триватиме три роки. Після закінчення закладу половину випускників направлятимуть для подальшого навчання до інституту фінансів ТАНГу, п'яту частину - до юридичного інституту академії, решту - до вищих військових навчальних закладів України.

    * * * * *


    НА ВІННИЧЧИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІМЕНІ ЧАЙКОВСЬКОГО ТА НАДІЇ ФОН МЕКК
    Вінниця. 26 травня.
    У суботу у Вінниці відкриється Міжнародний фестиваль імені Петра Чайковського та Надії фон Мекк. Цей фестиваль проходить щорічно, починаючи з 1993 року.
    Перші три дні фестивальні заходи відбуватимуться у Вінниці. Перед глядачами виступлять камерний оркестр Вінницької філармонії „Арката", Міжнародний новий симфонічний оркестр зі Львова, інші музичні колективи. 1 червня, у День захисту дітей, відбудеться концерт „Діти - дітям". Завершиться фестиваль у Жмеринці 3 червня виступом Хмельницького симфонічного оркестру.
    За роки існування фестивалю у ньому брали участь не тільки провідні українські музичні колективи та виконавці, а й музиканти з Білорусі, Китаю, Франції та Швейцарії.
    Довідка: Надія фон Мекк (1831-1894), уроджена Фроловська, рано вийшла заміж. Її чоловік, Карл фон Мекк, був талановитим інженером, що спеціалізувався на будівництві залізниць і нажив на цьому мільйони. У 1868-1881 роках родина фон Мекків володіла браїлівськими маєтками (нині Жмеринський район), де успішно діяли цукроварня, цигаркова фабрика, мідний, ливарний, спиртовий, цегельний та вапняковий заводи, винокурні. Після смерті чоловіка 1976 року Н. Фон Мекк зайнялася меценатством. Захопившись творами П. Чайковського, вона вирішила виплачувати йому щорічну субсидію у розмірі шести тисяч карбованців. Завдячуючи цій матеріальній підтримці, композитор отримав змогу повністю зайнятися творчістю. На запрошення Н. фон Мекк він неодноразово у 1878-1888 роках жив у родинних маєтках у Браїлові та Сьомаках. Тут він написав „Дитячий альбом", Велику сонату, оперу „Орлеанська діва",  тринадцять романсів та інші твори.  Н. фон Мекк композитор присвятив Симфонію №4 та Сюїту №1. 
    Упродовж 1876-1890 років П. Чайковський та Н. фон Мекк вели дружнє листування, але жодного разу не бачились.

    Стенограма виступу Президента України Леоніда Кучми на засіданні РНБОУ щодо участі України у міжнародних заходах по стабілізації ситуації в Іраку

    26 травня 2003 року

    Шановні члени Ради безпеки! Шановні колеги!


    Рада Безпеки ООН, як ви знаєте, 22 травня схвалила Резолюцію №1483 стосовно Іраку, що стало очікуваним та необхідним компромісом усіх зацікавлених сторін у пошуку шляхів вирішення іракського питання.
    Ця резолюція надала легітимність діям коаліційних сил із забезпечення стабільності та безпеки Іраку, а також визначила роль ООН у постконфліктній відбудові країни.
    Зокрема, в Резолюції РБ ООН визначено, що діючи на підставі Глави VII Статуту ООН, Рада безпеки звертається до держав-членів та зацікавлених організацій із закликом надати народові Іраку допомогу в його зусиллях по реформуванню своїх закладів, відновленню своєї країни і сприяти створенню умов стабільності та безпеки в Іраку у відповідності з цією Резолюцією.
    Резолюція також закликає усі держави, міжнародні організації взяти активну участь у наданні гуманітарної допомоги, а саме: направити продовольство, медичні товари, ресурси, необхідні для відновлення соціально-економічної інфраструктури Іраку.
    Україна, як держава-засновниця ООН завжди сумлінно ставиться до виконання своїх обов'язків перед світовим співтовариством. Це підтверджується позитивною оцінкою громадськості щодо активної участі України у врегулюванні конфліктів в Боснії, Герцеговині, Конго, Сьєра-Леоне, Косово тощо.
    Україна з перших днів конфлікту навколо Іраку відгукнулася на прохання уряду Кувейту направити батальйон радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту.
    Підпорядкування цього батальйону у Кувейті підтвердило правильність такого непростого нашого рішення. Тільки з урахуванням цих обставин, ми, в першу чергу, спираючись на рішення РБ ООН, маємо розглянути і після обговорення визначитися щодо направлення своїх стабілізаційних миротворчих сил до Іраку. Ось таке головне завдання, яке сьогодні ставить засідання РНБОУ.




    * * * * * * * * * * * * * * * * * *

    More BRAMA Press Releases -- Click Here
    Comments and observations about this article and other news
    may be posted to the BRAMA News & Politics Comment Board

     

    Ukraine video timeline: a year of protests and violence. Daily Telegraph 2/21/2015


    Nadiya Savchenko's speech in Basmanny Court, Moscow, 10.02.2015 (Voices of Ukraine)


    Joe Biden: Don’t tell us. Show us, President Putin. 2/7/2015 Munich Security Conference


    Speech by President of Ukraine at the Munich Security conference Feb 7 2015


    #FreeSavchenko video by Adriana Luhovy [Twitter storm Jan 26 2015]


    FREE NADIYA SAVCHENKO

    FREE NADIYA SAVCHENKO
    Twitter storm day Jan 26 2015


    Live map of Ukraine

    Ukraine Today TV LIVE on Youtube


    Live map of Ukraine

    Live map of Ukraine


    Timothy Snyder: Ukrainian History, European Future. Timothy D. Snyder is a well-known historian and professor of history at Yale University. Speaking at the National University 'Kyiv-Mohyla Academy' on May 15, 2014 on deep connection and strong bonds between Ukrainian and European history.


    Громадське радіо

    Громадське радіо


    Громадське телебачення

    Громадське телебачення


    Facebook Євромайдан

    Facebook Євромайдан


    Happy Kyiv (inspired by Pharrell Williams 'Happy')


    Inauguration of Ukraine's President Petro Poroshenko, June 7, 2014


    The Kyiv Post

    День The Day Newspaper

    Експрес онлайн -- Львів

    Voice of America/Голос Америки

    Mirror Weekly/Дзеркало Тижня

    TVi

    Tochka.net

    Zaxid.net

    Yahoo!
    Foto I |  Foto II |  Slideshow

    World Issues
    Google
     ·  Afghanistan
     ·  Iran
     ·  Iraq
    Yahoo
     ·  Afghanistan
     ·  Iran
     ·  Iraq

    Climate Effects
    Google
     ·  Global Warming
     ·  Hurricanes
     ·  Earthquake
     ·  Bird Flu
    Yahoo
     ·  Climate Change
     ·  Hurricanes
     ·  Earthquake
     ·  Bird Flu

    Nasha knopka Наша кнопка

    SLIDESHOWS
    Yushchenko 2009 (NYC)
    Yushchenko 2008 (NYC)
    Genocide (NYC)
    Rushnyk (NYC)
    more ...

    AUDIO and VIDEO
    Video: OC Yushchenko speech
    Video: Orange Circle Yushchenko
    Video: Heritage Days
    more ...


    Calendar
    more ... ]  


    ** Special: [Ukrainian Holidays and Traditions] [SHOP UKRAINIAN] [POLITICS]

    BRAMA Home -- BRAMA in Ukrainian -- Calendar -- UkraiNEWStand -- Community Press -- Search BRAMA -- Arts/Culture -- Business -- CLASSIFIEDS -- Compute/Software -- Social Issues -- Education -- Fun -- Law -- e-LISTS&BB's -- Nova Khvylia (New Wave) -- SPORTS -- Travel -- Ukraine -- Government -- Diaspora Directory -- Suggest a Link -- Report a dead link -- About BRAMA - WebHosting - Domains - Advertising -- What's New? -- GOOGLE-- Yahoo!
    Copyright © 1997-2011 BRAMA, Inc.tm, Inc. All Rights Reserved.